Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam . Zamierzam w tym miesiącu kupić tablet dla syna i dla żony :-) Syn będzie grał na nim a ukochana będzie czytała ebooki . Zastanawiam się który model wybrać . Kwota to max 600 plnów . Poczytałem trochę o kilku urządzeniach i wybrałem trzy następujące :

- Lenovo Yoga 8 B6000

- Dell Vanue 8 16Gb

- Kiano Intelect 8

Co sądzicie o tych moich propozycjach ?  Czekam również na jakieś inne propozycje . Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Dla żony kup czytnik EBooków - a nie tablet. Chyba, że chcesz by Twoja żona "wypaliła" sobie oczy. :)

 

Za 600 zł kupisz w zasadzie topowe czytniki ja proponuję Ci dwa  : Onyx Boox i62HD Angel Glow lub Pocketbook Touch Lux 2 - oba z podświetleniem - które w przeciwieństwie do tabletu najpierw odbija się od ekranu a nie "wali" :) centralnie w oczy. Oba czytają każdy format z DOC/X, PDF, RTF, MOBI, EPUB i wiele innych - i w przeciwieństwie do Kindle mają slot na kartę pamięci oraz Reflow dla PDF'ów (można powiększyć samą czcionkę w PDF - w Kindle powiększamy cały PDF i musimy przesuwać na boki strony)

Mam oba i bardziej mi odpowiada Onyx - z procego powodu - ma klawisze z boku - wygodniej się "przerzuca" strony trzymając czytnik jedną ręką - w PocketBook nie ejst to tak wygodne.

 

Tablet - Dell Venue 8 - jelsi chcesz "zkrzywdzić" :) syna Androidem :) - ja by radził dołozyć 200 zl i kupić Dell Venue 8 Pro - pełny Windows jak na PC, pełny MS Office 2013 Home & Student, po za grami, internetem może jeszcze coś powazniejszego na nim zrobic :)

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie tak - czytanie na tablecie to masakra dla oczu.

 

Możesz kupić na przykład Onyx Boox C65S - nie ma podświetlenia, paru "bajerów" :) jak ekran dotykowy ale kosztuje 260 zł. Czyta wszystkie formaty co droższe, ma WiFi, slot Micro SD.

Link to post
Share on other sites

Oj tam oj tam. Wiele osób czyta ebooki na telefonach komórkowych i nie narzeka. Czytanie ebooków na pewno ułatwi dobry ekran typu IPS. Wtedy nie ma problemów z utratą jakości czcionki przy odchyleniach. Lenovo Yoga do ebooków nie polecam bo jest za ciężka. Tablety który bym Ci polecił to Dell Venue 7 oraz Lenovo A3500.

Link to post
Share on other sites

To, że wiele osób czyta, nie znaczy, że jest to zdrowe. Wystarczy spytać się lekarzy.

 

Problemem jest podświetlenie - świeci nam prosto w oczy, nie zależnie jak świetny mamy ekran i tak będzie nam męczyć oczy i w efekcie doprowadzi do pogorszenia wzroku. Może nie za rok czy 2 lata - ale doprowadzi. Badania to potwierdzają.

Czytniki EBooków mają też ta zaletę, że pracują długo - mojego Boox'a ładuję raz na miesiąc. Newet podświetlenie w czytniku jest inne, jest skierowane na ekran, a do oczu trafia światło odbite - jak w papierowej książce.

 

Jak chcesz kupić na raty to kup duet Dell Venue 8 i czytnik np. Onyx Boox. Żona będzie mieć świetny sprzęt do czytania a syn przyzwoitego tablet'a.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...