Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy post na forum i mam nadzieję, że nie ostatni. Z góry dziękuję za ciepłe przyjęcie i liczę na miłą współpracę :)

 

Na początek zaprezentuję podstawy specyfikacji:

  • Obudowa Cooler Master Elite 331 (158 mm szer.)
  • NOX AT-600P12P
  • ASRock Z97 Pro4
  • Intel Core I5-4670K
  • Zotac NViDIA GTX260

 

Ostatnio zauważyłem, że CPU utrzymuje stosunkowo wysokie temperatury przy standardowym użytkowaniu (46-50 st. C), zaś przy grach wg. programu Speccy oraz A-Tunning - ok. 100 st. C. Dziwne jest to, że tak wysoka temperatura od razu po wyłączeniu gry spada do 60 i aż do 46-50 st. C.

 

Widząc te przerażające wyniki zacząłem czytać fora internetowe i testy dochodząc do konkluzji, że najlepszym wyjściem będzie zakup SilentiumPC Fortis 2 XE1226. Moja obudowa ma teoretycznie wystarczającą szerokość i na pewno pomogło by to w zmniejszeniu temperatury CPU.

 

Noszę się jednak z zamiarem wymiany starej obudowy i od pewnego czasu czaję się na obudowę SilentiumPC Gladius M30, która podoba mi się zarówno wizualnie jak i pod względem ergonomicznym. Wydaje się być przewiewna, posiada 3 wentylatory 120mm i kilka innych, wymaganych przeze mnie udogodnień.

 

Jestem niepracującym jeszcze uczniem technikum i obawiam się, że zakup obu elementów byłby zbyt dużym uszczerbkiem na finansach, zatem zdecydowałem się na zakup tylko jednego z nich i ewentualny drugi zakup w późniejszym terminie.

 

Proszę zatem o pomoc w wyborze - czy lepiej kupić nową, wydajniejszą obudowę czy może jednak samo chłodzenie do CPU? W przypadku zakupu obudowy rodzi się także drugie pytanie: czy 3mm dzielące cooler od ściany to wystarczająca odległość zapewniająca dobrą wydajność i bezpieczeństwo?

 

Proszę także o Wasze propozycje zmiany tych elementów, pragnę jednak zauważyć, że mam dość mocno ograniczony budżet.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Witam weś se na początek kup chłodzenie a potem obudowę , bo raz że zaoszczędzisz a drugi sprawdzisz czy temperaturki spadną a potem najwyżej dozbierasz do obudowy. A jeśli chodzi o wysokość chłodzenia to się nie martw bo nie powino mieć to wpływu na wydajność ponieważ coller nie dotyka obudowy , a wentylator jest ustawiony przecież w inną stronę.


Witam kup sobie na początek kup chłodzenie a potem obudowę , bo raz że zaoszczędzisz a drugi sprawdzisz czy temperaturki spadną a potem najwyżej dozbierasz do obudowy. A jeśli chodzi o wysokość chłodzenia to się nie martw bo nie powinno mieć to wpływu na wydajność ponieważ cooler nie dotyka obudowy , a wentylator jest ustawiony przecież w inną stronę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...