Skocz do zawartości

O Apple i ich produktach


Recommended Posts

Praktyka niezła. Niewiele firm zachowuje się podobnie. Wiem że dell podobnie traktuje problemy ze swoimi laptopami. Oczywiście najpierw wyczerpują wszelkie możliwości naprawy sprzętu. Jeden z użytkowników naszego forum miał bardzo podobną przeprawę z alienware. 

Link to post
Share on other sites

Pozostaje się tylko cieszyć, że autor wpisu dostał nowego lapciaka. W przeszłości też miałem przeprawę z Dellem (to tak odnośnie Alienware) w przypadku serii Precision... bratu ciotecznemu 3x reklamowałem usterkę aż ostatecznie dostał nowy model, tylko że słabszy... tym razem moje nerwy się skończyły to wysłałem pisemko ponownie i tym razem przysłali ten sam model ale chyba w najmocniejszej konfiguracji jaka była możliwa - zapewne w ramach głupiej pomyłki z ich strony

 

----------------------------

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/1280x1024q90/746/ctQabI.jpg

 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Trochę szkoda, bo liczyłem na 32 GB w podstawowej wersji. Na szczęście ostatnio trafiłem na fajną, darmową alternatywę dla dropbox(hubiC by OVH - 25 GB, bez limitu rozmiaru pliku) w połączeniu z moim obecnym pakietem neta na komci daje fajne rozszerzenie pamięci. 

 

Zdjęcia robią wrażenie ale nie rozumiem, dlaczego optyczna stabilizacja obrazu ponownie tylko w plusie. Jasność obiektywu.. mogli się pokusić o 1.9 a pozostało 2.2. 

 

Pod znakiem zapytania stoi: czy na pewno 2 GB RAM i czy na pewno bateria mniejsza..

Link to post
Share on other sites

Trochę szkoda, bo liczyłem na 32 GB w podstawowej wersji. Na szczęście ostatnio trafiłem na fajną, darmową alternatywę dla dropbox(hubiC by OVH - 25 GB, bez limitu rozmiaru pliku) w połączeniu z moim obecnym pakietem neta na komci daje fajne rozszerzenie pamięci. 

 

Zdjęcia robią wrażenie ale nie rozumiem, dlaczego optyczna stabilizacja obrazu ponownie tylko w plusie. Jasność obiektywu.. mogli się pokusić o 1.9 a pozostało 2.2. 

 

Pod znakiem zapytania stoi: czy na pewno 2 GB RAM i czy na pewno bateria mniejsza..

Potwierdzono, że iPhone 6S&6S+ będą wyposażone w 2GB RAMu. 

 

Wczorajsza konferencja była wyjątkowo nużąca i rozczarowująca. Jedyną niespodzianką była prezentacja iPada Pro, ale gabaryty tego urządzenia jakoś do mnie nie przemawiają. 

 

Wartość przysłony na poziomie 2.2 to kolejny zawód. Aparat niby ulepszony, ale z pewnością do Galaxy S6/LG G4 będzie mu nadal daleko. 

 

Głęboko liczę na to, że iPhone 7 okaże się innowacyjny. 

Link to post
Share on other sites

Ceny iP6 ładnie spadły(-500 zł), ale wydaje mi się, że warto poczekać i dołożyć do iP6s bo te 2 GB RAM to jednak czuć. Mam iPada Air 2 i tam widać to choćby po Safari gdzie nie przeładowuje kart w zasadzie w ogóle(w Air problem występował). Do tego 3 rdzeniowy procesor. Taka konfiguracja sprzętowa moim zdaniem z powodzeniem wystarczy na pełną płynność na 2-3 lata. 

 

Podsumowując(nie jestem wielkim znawcą Apple): jeśli ktoś chce telefon wyleczony z chorób wieku dziecięcego(chocby nowy stop alu) to zdecyduje się na model z "s". Jeśli innowację(głównie w wyglądzie) to model bez "s", czyli jak dla mnie to: 5s->6s->7s. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

 

 

Najbardziej jestem ciekawy baterii..
 

 

Sprawdź sobie który masz chip. Potrafi wpłynąć na czas pracy na baterii o dobrych kilka(naście) procent. Co do samego 6S to trzeba przyznać że jest diabelnie szybki. Jest zauważalnie szybszy od 6/6+ i sam zastanawiałem się czemu. Różnica wydawała mi się zbyt duża jak na kolejny upgrade procka czy dodatkowy gb pamięci. Okazuje się jednak że wszystko przez nowy kontroler pamięci flash. Pamięć wewnętrzna 6S/6S+ ma wydajność bliższą komputerowym SSD niż pamięci jakiegokolwiek innego telefonu. Widać to przy uruchamianiu programów, nawet przy wczytywaniu stron. Śmieszne że nowy kontroler i typ pamięci wprowadzono po cichu bez obsikania tego wszystkimi emejzingami na „kijnołcie”. 

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph9662/77664.png


Osobiście nie wymieniłem swojej 6+ na „eskę” i pewnie przesiądę się dopiero na iP7+ ale kupując telefon dzisiaj warto wybrać świeżaka. Trzeba uznać poprawę wydajności ale tej mi akurat w moim 6+ jakoś szczególnie nie brakuje. 


 

 

ale po 4S

 

4S spowolniło znacznie przy okazji iOS8. Obecnie nadal da się go używać i dostaje najnowsze aktualizacje ale to koszmarny ślimak. Działa ZNACZNIE wolniej niż przy swojej premierze. 

Link to post
Share on other sites

O aferze procesorowej czytałem i faktycznie z ciekawości sprawdzę jaki mam jednakże, nawet na myapple.pl Magazyn mądre głowy pisały, że faktyczna różnica jest na poziomie ~2%. Dla mnie to pomijalne :-) w jednych wypadał Samsung a w innych TSCM. 

 

Ogólnie po przesiadce z HTC One M7 jest różnica znaczna. Śmiga szybciutko, a TouchID w porównaniu do 5s i iPada Air 2 też znacznie szybciej. Jak za pierwszym razem użyłem to myślałem, że telefon się po prostu nie zablokował(nie sądziłem, że tak szybko nastąpiło odblokowanie przez tID). Ogólnie póki co zdecydowanie na plus ale zaczyna mi brakować pewnych aplikacji np: KODI. 

Link to post
Share on other sites

Bo różnica w praktyce jest niewielka. Jeśli zostawiłbyś telefon pod pełnym obciążeniem- wtedy widać ją jak na dłoni. Oczywiście zupełnie nie ma się czym przejmować ale te kilka procent różnicy jest.

 

Tutaj są zarówno syntetyki jak i symulacja "normalnego" użytkowania. Irytujący głos autora filmu gratis.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...