Skocz do zawartości

Chłodzenie mojego PC, chce mieć cisze:)


Recommended Posts

Witam posiadam PC

Procesor-AMD Phenom II X4 965

Płyta Główna-Gigabyte Technology GA-78LMT-USB3

Karta Graficzna-AMD Radeon HD 7700 series

Obudowa-SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090

Zasilacz- Deus G1 500.

 

Pytanie teraz do was odnośnie chłodzenia tego sprzętu:)

Od jakiegoś czasu zrobiło się coś zbyt głośno w moim PC i dlatego zwracam się do was o poradę w jakie wentylatory i ile ich w tej obudowie umieścić.

w obecnej chwili mam dwa z przodu wciągające, dwa u góry wyciągające, i jeden z tylu tez wyciągający, nie pamiętam ich nazw firm, wiem ze dwa u góry są oryginalne z obudowa.

Chłodzenie na Procesorze wymieniałem na Chłodzenie CPU Be Quiet i jestem zadowolony bo dobrze chłodzi i jest ciche.

Więc pytanie do was co byście mi polecili zakupić i ile, jakie z przodu jakie u góry i jaki do zasilacza bo w nim jest najgłośniej, ten z tyłu wyciągający jest na 15mm grubości bo chłodzenie na procku jest dość spore i musiałem taki cienki wstawić, dodam że posiadam też regulator obrotów z wyjściem na 6 wentylatorów.

Słyszałem i czytałem trochę że te Be quiet wentylatory są dość dobre i ciche ale chciałbym się was poradzić.

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez BOGDAN26
Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o te obudowe to mam ja tez i problemem jest klatka na dyski gdyz przed nia montuje sie wentyle. Jesli sie ma nisko obrotowe wentyle do ok 1000 obr to sa praktycznie nie slyszalne ale te szybsze juz zaczynaja dawac sie we znaki bo mocny strumien powietrza uderzacacy o klatke na dyski powoduje szum :/ Ja na froncie uzywam arctic f12 i na maks obrotow szumia przez klatke wiec ja sciagnalem ten gabkowy filtr z frontu i przeplyw powietrza jest lepszy na mniejszych obrotach ale za to wiecej kurzy w budzie sie bedzie gromadzic :) cos za cos :P Moim zdaniem na front enermaksy sie nadaja do tej obudowy :)

Link to post
Share on other sites

a czy ten wentylator da się zamontować w moim zasilaczu? mówię o silent wings 2

Da się i to dopasować nawet do nie standardowych otworów. Enermaxy t.b silence odpadają do zasilaczy tego typu co ty masz bo wymaga wyższych obrotów ale do takiego jak ja mam w sygnaturce  się nadał.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...