Skocz do zawartości

Sprzęt do gier - ocena zestawu


Recommended Posts

Cześć. Prosił bym o opinie na temat zestawu komputerowego:
Przeznaczenie: Najnowsze gry w najwyższej rozdzielczości
Pamięć RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Beast
 K.graficzna:Radeon r9 280x
Płyta główna:MSI Z97-G43
Procesor:Intel core i5 4690k
Zasilacz:Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular
Chłodzenie procka: SilentiumPC Fera 2 HE1224
Monitor:LG 22MP55HQ-P
Dysk SSD:(system)Crucial M500 120GB (500/130MB/s)
Dysk HDD:Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
Obudowa:Aerocool PGS Strike-X ONE

Dodam że chciałbym podkręcić procka z 3.5 do 4.0-4.5 ( z tego co czytałem to idzie go podkręcić do takich taktowań)

Co do pytań moich to:
1. Czy procek z tym sprzętem (płyta główna itp) będzie dało się bezpiecznie podkręcić do 4.0 - 4.5?
2. Czy chłodzenie i zasilacz są wystarczające?
3. Co lepiej wsiąść : 16 GB Ram Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical czy to co wymieniłem wyżej?
4. Co do karty graficznej nie jestem pewien - czy jest odpowiednio wydajna itp a przy tym nie chciał bym przepłacić - może cos innego? w przedziale cenowym do 700-800 zl.(wszelkie propozycje prosił bym ze strony esc.pl)

Z góry dziękuje za wszelką pomoc. Pozdrawiam Villgefortz

Edytowane przez Villgefortz
Link to post
Share on other sites

Jaki masz budżet?

 

Parę uwag do zestawu:

- zmień chłodzenie na wydajniejsze np: Thermalright HR-02 Macho Black-White
/ SilentiumPC Grandis XE1236

- zmień SSD na nowszą i wydajniejszą serię MX100 : Crucial MX100 128GB (550/150MB/s) [CT128MX100SSD1]

- zmień obudowę na Zalmana Z3 Plus w tej półce cenowej, Aerocoole mają cienkie blachy.

- RAM lepiej weź z niskim radiatorem np: A-Data 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 XPG [AX3U2400W4G11-DMV] jeśli chcesz wysoko taktowane pamięci. Reszta jest OK.

 

1. Czy procek z tym sprzętem (płyta główna itp) będzie dało się bezpiecznie podkręcić do 4.0 - 4.5?

Taktowanie zależy od sztuki procesora ;) a samo OC obecnie jest naprawdę bezpiecznym procesem.

 

2. Czy chłodzenie i zasilacz są wystarczające?

Zasilacz jest OK, chłodzenie sugeruję zmienić na podane wyżej.

 

3. Co lepiej wsiąść : 16 GB Ram Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical czy to co wymieniłem wyżej?

Weź 8GB, np. podane wyżej.

 

4. Co do karty graficznej nie jestem pewien - czy jest odpowiednio wydajna itp a przy tym nie chciał bym przepłacić - może cos innego? w przedziale cenowym do 700-800 zl.(wszelkie propozycje prosił bym ze strony esc.pl)

W takim przedziale cenowym najwydajniejsza będzie używana R9 280X.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prawda, Z3 wyglądem nie zachwyca, ale jakość dużo lepsza niż Aerocoole. Z takich godnych polecenia to droższy o 20zł jest Antec GX500 USB3.0 (b/z), a potem to już chyba tylko Gelid Darkforce USB3.0 (b/z) [FT-GD01-A]. Zalmanów Z9/Z11/ Gladiusa X60 nie ma co polecać bo za takie same pieniądze Gelid jest znacznie lepszą obudową.

Link to post
Share on other sites

A muszą być z esc? Na morele masz tańsze a z CL10 (niewielka różnica, ale jednak) http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x8gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-16gtx-478220/

Ewentualnie jeśli te są za drogie, możesz zmienić na takie z taktowaniem 1600MHz - różnica w cenie to 150zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=22445

Edytowane przez xLokos
Link to post
Share on other sites

Widze ze na tej stronie morele generalnie jest taniej xd a przynajmiej jak porównuje ceny o 10 - 20 zl ale taniej :P zastanawiam sie czy nie przezucic sie na ta strone - w sensie tam wszystko zamówić. Tyle ze nie wiem ile będzie wynosił koszt takiej "paczki" - przesylka itp. Na esc jest za darmo z kodem... 

Na tej stronce kupił bym wszystko prócz karty graficznej i wychodzi mi to o 100 zl mniej kasy niz na esc pl wiec to by byla lepsza oferta tylko ile kosztuje przesyłka? wie ktos? (mieszkam w woj. małopolskim - Tarnów)

Edytowane przez Villgefortz
Link to post
Share on other sites

 

 

Jaki masz budżet?

 

 

 

czy jest sens kupowania 16 gb ram? Takich jakie wymieniles tylko ze 16 gb?

 

Tak, ładuj kasę w ram i zostań przy ...

 

 

 

K.graficzna:Radeon r9 280x

 

 

Obudowa:Aerocool PGS Strike-X ONE

 

Powiedz ile masz na cały zestaw wtedy coś się dobierze. I w esc.pl i w morele masz za free

 

http://forum.benchmark.pl/topic/130878-faq-zestaw%C3%B3w-kody-promocyjne/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupuje 8 Gb ramu tych :http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=29972, a co do obudowy to wezme zalmana z3 plus :D karte graficzną : http://allegro.pl/msi-radeon-r9-280x-oc-edition-i4591827215.html - wydaje sie byc ok prawda? 

Co do morele - to trzeba miec pewnie konto zeby coś zamówic?  Mam nadzieje ze nie trzeba bedzie czekac na jakąs weryfikacje czy cos i od razu  - chciałbym to dziś zamówic i miec zestaw na sobote.( wybiore opcje zeby w sobote przyszło)

Czyli podsumowując:

Przy wyborze płatności itp mam dać:

Rodzaj wysyłki: kurier 
- dostawa w sobote w godzinach od 8:00  do 14:00 ( chce żeby mi wtedy przyszło)

Płatność:
- płatne z góry na konto

I w polu Wpisz kod promocyjny mam wpisać:
- LP4VT3IVI0 ( chce pendriva)

I czekac aż przyjdzie mi w sobote - wszystko dobrze ?
 

Edytowane przez Villgefortz
Link to post
Share on other sites

 

 

wydaje sie byc ok prawda? 

Prawda.

 

 

to trzeba miec pewnie konto zeby coś zamówic?  

Osobiście nie zamawiałem nic z morele, ale praktycznie każdy sklep wymaga rejestracji.

 

 

I czekac aż przyjdzie mi w sobote - wszystko dobrze ?

Podaj jeszcze ostateczną konfigurację, wtedy powiemy, czy jest OK.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...