Skocz do zawartości

Dobry i niedrogi telefon


Recommended Posts

Pękł mi wyświetlacz w GT540.

Szukam dobrego i niedrogiego smartfona z androidem.

Chcę żeby ładnie wyglądał, był wytrzymały, robił dobre zdjęcia (coś na poziomie SGS3),nie zacinał się,do przeglądanie internetu,wydajny, i od czasu do czasu jakaś gierka.

Znajdzie się coś?

A cena żeby była jak najmniejsza bo nie sypię hajsem

Link to post
Share on other sites

Co sądzicie o tym smartfonie? Tzn. LG Optimus G

Ma on podzespoły takie jak w Nexusie 4 z tym że: posiada aparat 13MPX i ma 32GB wbudowanej pamięci ROM i to jest pewna przewaga nad nexem

Pytanie jak stoi u niego wsparcie producenta, bo to nie najnwoszy produkt?

No i jak jest z nieoficjalnym oprogramowaniem? Sa jakieś fajne ROM'y na niego, lepsze niż te oficjalne?

Link to post
Share on other sites

Pytasz o taniego smarta w przedziale 200-300, a sam podajesz fona za ~800zl xD

Co do romu to jest tak, ze stabilniejsze napewno beda oficjalne, custom romy bywaja rozne, jedne maja problemy z aplikacjami, jedne z "ghost call", inne podaja zle procent baterii, ale sa tez takie z ktorych bedziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Albo dołóż kasy do tej Nokii 520:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6468760 - bardzo dobre wykonanie, w tej cenie jest przez wielu uważana za najlepszy telefon w tym przedziale cenowym/

Albo jeszcze zerknij sobie na tego Alcatela:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6179426

Aktualnie jest na niego niezła promocja - sam się skusiłem i jestem zadowolony. Bardzo dobra jakość wykonania, niezła obudowa oraz podzespoły.

Aparat również super.

Link to post
Share on other sites

Ten Optimus to podróbka z Chin. Ma pewnie nie oryginalne podzespoły np ekran. Zdecydowanie nie warto.

Jeśli ma być jak najtaniej to zerknij na nokie lumia 520, bardzo przyzwoity telefonie tej cenie. Robi jednak niezbyt dobre zdjęcia. Z androidow spójrz na sony xperia m, LG f70

Link to post
Share on other sites

Ten Optimus to podróbka z Chin. Ma pewnie nie oryginalne podzespoły np ekran. Zdecydowanie nie warto. Jeśli ma być jak najtaniej to zerknij na nokie lumia 520, bardzo przyzwoity telefonie tej cenie. Robi jednak niezbyt dobre zdjęcia. Z androidow spójrz na sony xperia m, LG f70

 Lub refub, lub faktycznie ściągany z chin. Ma gwarancję serwisową, podróbka raczej nie kosztowała by 700 zł (skoro te fony chodzą po 800-900 nowe?). Tak czy inaczej, zawsze można zwrócić do 10 dni. Najpierw to ja bym się zapytał sprzedawcy skąd są te telefony.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak czy inaczej, zawsze można zwrócić do 10 dni.
 Czytałem wiele negatywnych opinii o HTC z chin, miały zamontowane zamienniki ekranów dużo gorszej jakości i nie do końca spasowane obudowy. Nie wiem jak jest w przypadku tych LG ale ja radziłbym dmuchać na zimne.
Link to post
Share on other sites

Ja też nie jestem za kupowaniem takich telefonów. Wiadome, jest, że lepiej sobie poszukać czegoś innego z pewnego źródła :)

Z tym, że przy takiej kwocie. Hmm, mamy np Xperie M2, czy G2 Mini, ewentualnie S3.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Ostatnimi czasy jest mega wysyp takich wynalazków. Rozsądni ludzi licytują używane telefony w cenach o 100 czy 200 zł od nowych chińczyków (przykładowo, aktualnie wrzuciłem na allegro L920 - używki śmigają od 600 do 750 zł, a nowe chińczyki już po około 600zł). Kupicie taki telefon, a później z roszczeniami gwarancyjnymi szukaj wiatru w polu. Fajnie by było, gdyby benchmark.pl zainteresował się tą sprawą i zrobił test telefonu kupionego "po taniości", oraz oraz kupionego w oficjalnym sklepie. Test miałby polegać na porównaniu użytkowym, oraz rozbiorze telefonu na części pierwsze, celem porównania zastosowanych podzespołów oraz komponentów.

 

Jeśli chcesz nówkę, a nie ma aktualnie promocji w sklepie poszukaj na allgro - zapewne ktoś z przedłużenia umowy będzie miał na sprzedaż. Jeśli jeszcze lepiej poszukasz, możesz kupić miesięczny (2,3,4,5) z pełną gwarancją od operatora, bądź jednego z dużych sieciowych sklepów. Strzeż się ofert z fakturą vat marża. Kilka dni temu zauważyłem nowy trend wśród naciągaczy - zmienili nazwę faktury vat marża, na "faktura vat 0% marży". Dla niedoinformowanych - jest to faktura, dzięki której komis, czy inny handlarz sprzedaje telefon bez vatu - jako używana rzecz. Takiego dowodu zakupu nie akceptują serwisy. 

Link to post
Share on other sites

WP mnie nie interesuje, także podziękuje ;)

Pożyczyłem kiedyś od kolegi właśnie tą Lumię (920) na dwa dni, bo mu była niepotrzebna (kupił inny tel) i ograniczał mnie ten system. Gdyby było w nim więcej swobody, jak w andku to może bym się zastanowił na telefonami z WP ale jak narazie tylko Android jest dla mnie w porządku

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...