Skocz do zawartości

Co jest z tym prockiem x4 955


Recommended Posts

Witam wszystkich. Kupilem uzywke phenoma x4 955 c3

 

http://allegro.pl/item1172531335_phenom ... 33_gw.html

 

mam do na plycie asusa m4a79xtd evo (zasilacz ocz 600w) i nie przechodzi zadnego testu stabilnosci nawet w stocku czyli 3.2 1.35v, po starcie i doslownie kilku sekundach jest zwiecha, probowalem go occt i aod, troche zdziwony jestem bo mialem x2 555 odblokowana na x4 b55 3.6 1.36 i przechodzil testy, czy ten procek moze byc zwalony? pomozcie bo dziwna sprawa

Link to post
Share on other sites

bios najnowszy, ramy tez nie bo 3 miesiace temu zamienilem na nowe adm be 1600, ale zauwazylem ze moze to byc wina plyty glownej bo z poczatku jak mialem 555 x2 to ladnie sie krecila i w occt i aod nie bylo problemow, z czasem kilka razy zaczol mi sie bios samoczynnie resetowac i testy stabilnosci byly coraz ciezsze do wykonania, jak wlozylem uzywanego 955 to odrazu byl reste biosu, w sumie w ostatnich 2 tygodniach 3 razy mi sie to zdarzylo, co myslicie? chyba plyta jest zwalona albo zasilacz?

Link to post
Share on other sites

bios najnowszy, ramy tez nie bo 3 miesiace temu zamienilem na nowe adm be 1600, ale zauwazylem ze moze to byc wina plyty glownej bo z poczatku jak mialem 555 x2 to ladnie sie krecila i w occt i aod nie bylo problemow, z czasem kilka razy zaczol mi sie bios samoczynnie resetowac i testy stabilnosci byly coraz ciezsze do wykonania, jak wlozylem uzywanego 955 to odrazu byl reste biosu, w sumie w ostatnich 2 tygodniach 3 razy mi sie to zdarzylo, co myslicie? chyba plyta jest zwalona albo zasilacz?

Reset biosu nie powinien wpływać na działanie platformy, powinna się ona włączać tylko na ustawieniach domyślnych. Jak możesz to sprawdź ten procesor u kogoś, chociaż wątpię, żeby ktoś o tylu dobrych opiniach na Allegro chciałby Ci kit wcisnąć. Sprawdź jeszcze napięcia jakie podaje zasilacz, może coś się tu pochrzaniło. Jeśli to nie pomoże, a nikt nic lepszego nie wymyśli to wyślij ja na gwarancję jeśli jeszcze masz.
Link to post
Share on other sites

chyba znalazlem problem (po 3 miechach kur.... juz dosc mialem tego kompa), zmniejszylem ramy na 1333 i wszystko idzie ok, procek na 3.8 1.425 testuje juz 2 godzine i opere mam wlaczona i wszystko jest ok, pamietam jak mialem ramy 1333 (wszytko dzialalo) potem zmienilem sobie na 1600 i od tego momentu zaczelo sie walic, nie ida stabilnie na 1600, w opisie moje plyty jest co takiego - 1067, 1333, 1600 o.c. (przypadkiem to zauwazylem jak juz myslalem o zmianie plyty i ogladalem inne w tym swoja na allegro), chyba jakies zabiegi trzeba wykonac zeby plyta obsluzyla 1600, ja to pierd....... juz, bo nie mialem juz sily, niech te 1333 bedzie, probowalem jeszcze jak zczailem oco chodzi podkrecac szyna na 240 zeby ramy byly 1600 1.7v proc 3.8 1.425 i niestety nie poszlo, ale numer wkoncu bedzie stabilnie :menda:

 

EDIT dziekuje za zainteresowanie i caly czas testy ida teraz aod :pajac: moze dla innych to bedzie podpowiedz co mi sie dzialo

Link to post
Share on other sites

No proszę dobrze że wszystko się dobrze skończyło i prawdopodobnie ustawienie 1600 wymaga jakiś dodatkowych zabiegów i dlatego się wykrzaczało :pajac: dla pewności potestuj jeszcze parę dni i będziesz miał pewność.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że problem był z RAMem. Kiedy zwiększasz częstotliwość pamięci RAM na większa niż 1333, a CPU to AMD musisz podwyższyć napięcie pamięci (lub oczywiście o/c). Np. moje patrioty (1333) dedykowane pod Intela, a działające na AMD przy ok. 1,9V działają stabilnie na 1333 MHz, a na 1,7V mogą pracować jedynie na 1066 MHz i niżej.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że problem był z RAMem. Kiedy zwiększasz częstotliwość pamięci RAM na większa niż 1333, a CPU to AMD musisz podwyższyć napięcie pamięci (lub oczywiście o/c). Np. moje patrioty (1333) dedykowane pod Intela, a działające na AMD przy ok. 1,9V działają stabilnie na 1333 MHz, a na 1,7V mogą pracować jedynie na 1066 MHz i niżej.

1. to dlaczego na opakowaniach umieszczaja informacje 1600 1.65v skoro to dziala tyko przy 1333

2. nie podnosilem napiecia bo podobo adm am3 nie lubia wysokich napiec dlatego dedykowane sa pamieci lv, co o tymsadzic

3. jak podnosze powyzej 1.7 kolor w biosie jest zolty, jak podniose powyzej 1.9 to jest czerwony, co z tym zrobic bo bym poprobowal wysokich napiec dla 1600

4 czym testowac ramy?

Link to post
Share on other sites

Marketing i tyle. Ja bym się tymi kolorami w biosie nie przejmował, bo na opakowaniu powinien być podany zakres pracy, przynajmniej tak jest na moich. Wiadomo, że nie można przegiąć, dlatego poszukaj na necie na jakiś forach OC tych pamięci i zobacz na ile voltów ktoś je ustawił. Spróbuj tych programów: GoldMemory lub Memtest86+. Wcześniej może jeszcze sprawdź na stronie producenta czy te pamięci są obsługiwane przez Twoją płytę.

Link to post
Share on other sites

Moje ocztki nie chcialy z phenomem wspolpracowac nawet przy napieciach powyzej 1.9.. po zmianie biosu smigaly na 1.7 czyli wg specyfikacji. Duzo zalezy od mobo.

 

Kolorki kolorkami wazne by sie trzymac sie specyfikacji memek - wyzej to teoretycznie tracisz gwarancje.

 

Czy amd lubi/nielubi wysokich napiec? nie ma tak zle jak np z i7 na 1366... mozna pamieci trzymac dosc wysoko.

 

Czasem podbicie napiecia samego kontrolera pomaga.

Link to post
Share on other sites

bios najnowszy, ramy tez nie bo 3 miesiace temu zamienilem na nowe adm be 1600, ale zauwazylem ze moze to byc wina plyty glownej bo z poczatku jak mialem 555 x2 to ladnie sie krecila i w occt i aod nie bylo problemow, z czasem kilka razy zaczol mi sie bios samoczynnie resetowac i testy stabilnosci byly coraz ciezsze do wykonania, jak wlozylem uzywanego 955 to odrazu byl reste biosu, w sumie w ostatnich 2 tygodniach 3 razy mi sie to zdarzylo, co myslicie? chyba plyta jest zwalona albo zasilacz?

Reset biosu nie powinien wpływać na działanie platformy, powinna się ona włączać tylko na ustawieniach domyślnych. Jak możesz to sprawdź ten procesor u kogoś, chociaż wątpię, żeby ktoś o tylu dobrych opiniach na Allegro chciałby Ci kit wcisnąć. Sprawdź jeszcze napięcia jakie podaje zasilacz, może coś się tu pochrzaniło. Jeśli to nie pomoże, a nikt nic lepszego nie wymyśli to wyślij ja na gwarancję jeśli jeszcze masz.
Witaj :P Powiedz mi czy masz pamięci które domyślnie mają pracować z częstotliwością 1600? Jak tak to wina nie leży po ich stronie tzn. ze na 1600 MHz nie działają a na 1333 jest ok. Problem leży po stronie procesora i jego kontrolera pamięci. Miałem to samo. Zwiecha odrazu po załadowaniu windy lub po włączeniu jakiegokolwiek programu. Oddałem do serwisu , stwierdzili że procesor, jego rewizja i kontroler nie chciały współpracować z płytą główną. Wymienili i jest OK. :D Procesor automatycznie w biosie ustawił mi pamięci na 1,65V mimo że producent zaleca 1.7-1.9V :) Weź to pod uwagę.

Miałem najnowszy bios do MoBo ( ver. 0902 )

Link to post
Share on other sites

Moje ocztki nie chcialy z phenomem wspolpracowac nawet przy napieciach powyzej 1.9.. po zmianie biosu smigaly na 1.7 czyli wg specyfikacji. Duzo zalezy od mobo.

 

Kolorki kolorkami wazne by sie trzymac sie specyfikacji memek - wyzej to teoretycznie tracisz gwarancje.

 

Czy amd lubi/nielubi wysokich napiec? nie ma tak zle jak np z i7 na 1366... mozna pamieci trzymac dosc wysoko.

 

Czasem podbicie napiecia samego kontrolera pomaga.

 

RE Czasem podbicie napiecia samego kontrolera pomaga (mozesz mi blizej napisac co dokladnie mam podniesc oprocz napiecia ramow?)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...