Skocz do zawartości

Pozbycie się integry


Recommended Posts

Witam, mam taki oto problem, choć nie do końca można tak powiedzieć.

 

Doszła dzisiaj do mnie nowa karta Asus 5770 Cooper Cooler. Przed jej włożeniem odinstalowałem sterowniki od hd4200 (CCC nie mam). Włożyłem nową kartą i w biosie (mam płytę AsRocka m3a785gxh/128m) w zakładce chipset configuration przełączyłem w opcji dotyczącej działania integry na PCI Express, w systemie ładnie mi ją wykryło, zainstalowałem najnowsze sterowniki i fajnie. Jednak to co mnie denerwuje to fakt, iż Everest oszalał (GPU-Z działa poprawnie). W zakładce czujnik pokazuje 100% rpm na gpu, mimo że tak naprawdę jest 40%. Nie pokazuje żadnych temperatur gpu. W zakładce ekran i dalej procesor graficzny mam dalej hd4200, brak 5770 no i pokazuje w kartach wideo windows 5700 dwa razy, ale z 1024mb pamięci. I teraz pytanie, czy ja na pewno wszystko dobrze zrobiłem? Próbowałem odinstalować w Menedżerze urządzeń hd4200, udało się, ale po restarcie wykryło ją na nowo i był wykrzyknik później. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dobra, to ja może zadam konkretne pytanie, odpowiecie na nie i kończymy. Czy po włożeniu i zainstalowaniu nowej karty oraz jak wyżej opisałem odinstalowaniu integry powinna ona dalej być widoczna w systemie jak i np. w programach typu gpu-z?

Link to post
Share on other sites

A nie da się tej integry jakoś zdemontować z płyty głównej ? Myślę, że powinno się dać, ale nie jestem pewien bo integry nigdy nie miałem.

Skąd Ci taki pomysł do głowy przyszedł, skoro grafa jest zintegrowana z chipsetem?

Usłyszałem to od kolegi - widać się nie zna i ja też..

Link to post
Share on other sites

Dobra. Problem sam się rozwiązał. Po przywróceniu domyślnych ustawień w BIOSie zniknęła opcja wyboru dotycząca integry (tam gdzie jest PCI, PCI Express...etc) i w windowsie też jej nie wykrywa już na szczęście. Co do Everesta, jeszcze spróbuje go zaaktualizować do jeszcze nowszej wersji, jak nie pójdzie to trudno. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W ogóle nie wiem po co cokolwiek odinstalowywać. Ja czasem wyciągam 4890 i lece na HD3300 i nic nie robię ze starami, system i sterownik sam się orientuje. Później wsadzam 4890 i znów jest dobrze. Jaki masz system?

Link to post
Share on other sites

To nie jest karta dzwiękowa, tę trzeba odistalować żeby działały sterowniki integry jak i odwrotnie, grafa powinna dobierać sterowniki sama, a integre w biosie tylko odłańczasz, jak urządzenie jest ciągle widoczne, chociażby w evereście

Link to post
Share on other sites

Dobra. Problem sam się rozwiązał. Po przywróceniu domyślnych ustawień w BIOSie zniknęła opcja wyboru dotycząca integry (tam gdzie jest PCI, PCI Express...etc) i w windowsie też jej nie wykrywa już na szczęście. Co do Everesta, jeszcze spróbuje go zaaktualizować do jeszcze nowszej wersji, jak nie pójdzie to trudno. Pozdrawiam.

 

Jakim cudem? :)

 

 

Jeżeli masz HD 4200 i nawet najnowsze stery to 5770 i 4200 obsługują je, więc nie musisz ich instalować.

Link to post
Share on other sites

Everest zaaktualizowany. Problem rozwiązany. W menedżerze urządzeń nie ma już HD4200, tej opcji w biosie jakimś cudem również, sprawdzałem trzy razy, może musiałbym 5770 wyciągnąć żeby się pojawiła, nie wiem, tak czy siak jestem w pełni usatysfakcjonowany. Czas na demo Mafii. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...