Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co do tego pliku to zobaczymy Mam nadzieję że będzie działać

Musisz go edytować i zmienić jak ci odpowiada, ja tam robie dodatkowe zapiski tak że przy botowaniu wybieram system np> praca,zabawa itp.

Dopiski można wkładać na koniec cudzysłowia z nazwą systemu to pomaga jak jest kilka OS-ów.

 

Np. tak ("Microsoft Windows XP Professional [work]")

 

Link to post
Share on other sites

Mam tak:

 

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Media Center Edition" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Media Center Edition" /noexecute=optin /fastdetect

 

 

To żeby odpalał mi się mój który był instalowany jako pierwszy to musi być tak?:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Media Center Edition" /noexecute=optin /fastdetect

Link to post
Share on other sites

Na wszelki wypadek przed jakimikolwiek zmianami zrób sobie kopię opisywanego tam pliku boot.ini

 

A po cóż, Triari?

Toż został jeden, w domyślnej lokalizacji i nawet bez boot.ini pójdzie, a przy skopanej zawartości też błyśnie jakim "się zmieniło, loaduje defaulta" i ... pójdzie.

Poza tym wszak należy być twardym, a nie zapobiegliwym.

Link to post
Share on other sites

a przy skopanej zawartości też błyśnie jakim

Jeżeli żle wpiszesz dysk lub partycje w default to ci tego nie zresetuje :!: i "blada zupa" (sprawdzone kilka razy na XP).

Ja wtedy odpalam Knoppixa i edytuje "boot.ini" potem reset i gra :D.

Poza tym wszak należy być twardym, a nie zapobiegliwym

A tu sie zgodze i zawsze warto ekperymentować na systemie (i nie tylko) bo w ten sposób można sie sporo nauczyć.

 

Link to post
Share on other sites

multijumper - jeżeli system jest na pierwszej partycji pierwszego dysku to - zostanę przy swoim -wstanie (tyle, że się popluje nt. zmian*). Bodaj jest warunkiem dodatkowym, ale tego już nie pomnę - Nixtone będzie wiedział - nazwa z katalogu "domyślnych".

 

 

* Też "wiem po sobie" (gdy mu czasem "numerki" nie pasowały).

Link to post
Share on other sites

Oj chyba nie :!: sprawdziłbym (fizycznie) ale teraz mam za dużo na dyskach.

Więć mówisz że jak będzie sprawa skopana w "boot.ini" to wstanie :P.

Ja w default mam tak :

[default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS]

Więc bardzo typowo, a jak by tak troche pozmieniać :D np. :

 

[default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS]

[default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS]

Oczywiście zakładamy że system jest jeden :!: a ty mówisz że wstanie :D ja mówie że bez edycji nie wstanie.

 

Link to post
Share on other sites

multijumper - jeżeli system jest na pierwszej partycji pierwszego dysku to - zostanę przy swoim -wstanie (tyle, że się popluje nt. zmian*). Bodaj jest warunkiem dodatkowym, ale tego już nie pomnę - Nixtone będzie wiedział - nazwa z katalogu "domyślnych".

Wydaje mi się, że to tak nie do końca jest - jeśli nie ma ustawionej wartości Default w boot.ini to XP potrafi się załadować z domyślnej ścieżki multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS i ustawić ją potem także jako domyślną w boot.ini.

Ale czy będzie potrafił obejść błędne ustawienia ścieżek ARC to by trzeba sobie potestować ;)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...