Skocz do zawartości

Kupno dysku SSD...porady oraz pytania.Co wybrać?


Recommended Posts

Witajcie.

Otóż postanowiłem w ciągu najbliższych kilku dni zakupić dysk SSD.Na ten cel chcę przeznaczyć ok.200-270zł(oczywiście jak najmniej).Na dysku postawię system Win7+jakieś podstawowe programy,no i może jakaś gra.Także standard.W zupełności mi wystarczy 120-128GB,więcej nie potrzeba.

Komp to:

i5 2500k

Asrock p67 pro3

7970

itp.

Mam kilka swoich propozycji...która z nich będzie jak najkorzystniejsza?

Sandisk 128GB 2,5'' SATA Ultra Plus-nowy 239zł

SAMSUNG 840 EVO 120GB-nowy 275zł

PLEXTOR M6S 128GB-nowy 285zł

No i może jakieś wasze propozycje?

Najbardziej skłaniałbym się ku pierwszemu,z racji jego ceny:) Czy duża różnica jest między 1 a resztą?

Edytowane przez ziom0070
Link to post
Share on other sites

Najlepszym dyskiem do 300 zł jest obecnie Crucial M550.

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m550-128gb-sata-6gb-s-mlc-read-write-550-350mb-s-ct128m550ssd1-636439/

 

Zaraz za nim plasuje się Plextor M6S.

 

Przycinanie 20 zł na SSD i zakup budżetowego modelu, zamiast czegoś z mid-high endu jest bardzo krótkowzroczne i odradzam takie pomysły.

Link to post
Share on other sites

EVO oparty jest na teoretycznie znacznie mniej trwałych kościach TLC - jeśli ma to być zakup na długie lata to MLC są obowiązkowe.

 

Sandisk kuleje jeśli chodzi o IOPS - tak jak wspomniałem - jest to budżetowy dysk.

Link to post
Share on other sites

Ok zakupiłem MX100 128 GB za 230zł z wysyłką nówka oraz GW.Teraz mam takie pytanie...win zainstaluje na nowo.Czy trzeba coś przestawiać/ustawiać/zmieniać aby dysk działał jak najlepiej?Chodzi mi o jakąś optymalizację? Czy tylko podpinam SSD instaluje Win i ciesze się bezproblemowym działaniem?

Link to post
Share on other sites

 

 

Sandisk kuleje jeśli chodzi o IOPS - tak jak wspomniałem - jest to budżetowy dysk.

 

@Nowaj dlaczego sądzisz że Sandisk kuleje z IOPs?

 

NP. Sandisk Extreme II posiada:

 

Maksymalna wartość IOPS (losowa, 4K) (odczyt) 95000

Maksymalna wartość IOPS (losowa, 4K) (zapis) 78000

Średni czas między uszkodzeniami (MTBF) 2000000 h

 

i posiada 5 letnią gwarancję. A SSD Sandisk Extreme PRo posiada 100K/90K IOPS, oraz 10 letnią gwarancję.

 

pozdrawiam

Edytowane przez jacek_jk
Link to post
Share on other sites

A czy w tym temacie ktoś wspomniał choćby JEDNYM SŁOWEM o tym dysku ?

 

wspominał o innym modelu, ale musimy razem przyznać rację że lepiej by wyglądało i brzmiało..

 

"Ten model SanDiska" bo wiele osób czytając ""Sandisk kuleje z IOPs" się zraża do tej marki a co jest mylne strasznie w mojej ocenie.

Edytowane przez jacek_jk
Link to post
Share on other sites

Ok dysk dziś do mnie dotarł...wszystko się zainstalowała,itp itd.Win wstaje w hmm...nie zdąrze nawet po tyłku się podrapać :D

Jeszcze profilaktycznie zapytam o wynik z benchmarka: http://zapodaj.net/fd6c130ca7ff6.jpg.html

 

Prawidłowy ?


I jeszcze takie pytanko...mam dysk 500gb na nim miałem partycję 40gb systemową i chciałbym ją podłączyć do którejś z 2 pozostałych.Jak to wykonać?

Edytowane przez ziom0070
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...