Skocz do zawartości

Benq GW2460 Martwy Piksel


Recommended Posts

Więc to znowu ja, znowu z problemem z monitorem,

mimo przeczytania połowy internetu, piszę tu, ponieważ zawsze mogłam liczyć na waszą pomoc.

 

Mianowicie mam martwy piksel na monitorze zakupionym w styczniu tego roku w sklepie ESC. Zgodnie z tym co przeczytałam nie jest to martwy, a "gorący" piksel gdyż świeci się na różowo-niebiesko (ciężko określić, ale bardziej różowo. Zauważyłam go dziś, ale wcześniej go na bank nie było (jestem niezwykle spostrzegawczą osobą).

 

Jest jednak rzecz, która nie daje mi spokoju i dziwi mnie niemiłosiernie. Mianowicie on się "przemieszcza"  Mianowicie: widać go wyraźnie na tej stronie http://www.gdargaud.net/Hack/DeadPixel/BlackWhite.html jednak kiedy wejdę w tryb pełnoekranowy (F11) on jest kawałek niżej. Wysłałabym zdjęcia, ale, że nie mam aparatu, a mój telefon nie oddaje nawet w połowie tego jak to wygląda nie za bardzo wiem co mam zrobić. 

 

Myślałam, że to wina komputera, ale podłączenie do innego kompa nic nie dało. Nadal jest i na białym tle widać go okropnie. 

 

Czy jest możliwość pozbycia się go? I rozumiem,  że nawet nie mam po co pisać do sklepu, bo gwarancja tego nie obejmuje?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

////edited: nie chcę mi się całego posta zmieniać. Pomyliłam się i mam po prostu dwa martwe piksele. No za********e.

Edytowane przez candy
Link to post
Share on other sites

Gwarancja na pewno wspomina o martwych pikselach, ale jest różnie u różnych producentów.

 

Czy jest możliwość pozbycia się go?

 

U mnie zablokowane subpiksele po paru dniach same się odblokowywały. Z jakimś różowo-niebieskim nigdy do czynienia nie miałem, ale nie jest to martwy piksel (bo by się wcale nie świecił).

Link to post
Share on other sites

 

 

Gwarancja na pewno wspomina o martwych pikselach, ale jest różnie u różnych producentów.

 

jest tak samo u wszystkich producentów, bo w UE podpada to pod jedną ustawę, wszystkie panele są klasy II

http://www.eizo.pl/serwis-i-gwarancja/defekty-pikseli/

 

 

 

Czy jest możliwość pozbycia się go?

 

wygoogluj dead pixel removal lub podobne pytanie, czasem się da 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...