Skocz do zawartości

Night&Design PC


Recommended Posts

Witam, w Nocnej FD Arc Midi R2
Sprzet:
Intel Core i5 4690K
Be Quiet! Dark Pro Rock 3
Gigabyte R9 270X OC
MSI Gaming 5
Be Quiet! Pure Power L7-530W
Crucial Ballistix 8GB (2x4GB).
WD Blue 1TB & Okno na świat - Eizo Foris FS2333
 
Komputer dość skromny, nawet z strony design - brak czasu
Zwyczajne zdjęcia możecie znaleźć w internetach, ja swoje wstawię dopiero wtedy gdy będzie dobre światło księżycowe ;)
 
Planuje:
- Może LC? Ale do tego kompa chyba nie warto
- Więcej Ramu? Nie prowadzę serwa, nie potrzebuje
- Skalpowanie CPU? Nie, Jestem tchórzem

Teraz na serio, założyłem tego workbloga bo liczę na doradztwo, pomoc itp. Nie znam się zbytnio na PC, a modernizuje go hobbystycznie. "Tak szczerze wolę wyjść na dwór i pobiegać po miejscowości niż wyglądać tak:" - Joke z dystansem.

http://i49.photobucket.com/albums/f280/619serb/NerdGuy.png


Chodź nie powiem, czasami się tak zdarza że sobie trochę nerdzie przy niektórych hitach ;3
Od czasu do czasu gram w ligę legend, Battlefield 3/4 i tworzę lajkowo ilustracje & animacje w pakiecie Adobe
To na tyle tego bełkotu, w sumie pewnie ktoś już rzygnął i teraz będzie sumienie gryzło ;(
 
Pomógł by ktoś z OC?
Próbuje podkręcić 4690k do 4,4Ghz i jak na razie trzyma stabilnie (test ponad 45min) przy 1,160 vcore.
Obejrzałem trochę poradników na YT m.in. BlackWhite ale zauważyłem że ich poradniki są bardzo powierzchowne przez to nie uzyskujemy stosunku Wydajność-Stabilność-Wytwarzanie_Ciepła którą bym bardzo chciał uzyskać. Mógłby ktoś za linkować db poradnik lub sam go napisać? bardzo dziękuje
 
BTW. Jeżeli mam możliwość zmiejszenia Voltage to skutkiem pobocznym będzie obniżona wydajność? Jestem ciekaw bo opinie są podzielone a obniżenie np. VCore równa się niższe temperatury co przekłada się na ciszy PeCeT, również bym bardzo prosił by ktoś to objaśnił lub za linkował ;)

Edytowane przez NightDawn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak szczerze wolę wyjść na dwór i pobiegać po miejscowości niż wyglądać tak:

 

http://i49.photobucket.com/albums/f280/619serb/NerdGuy.png

 

 

Nie każdy informatyk czy ktoś, kto się po prostu zna dobrze na komputerach jest taki. Pisanie tak na forum PC sugeruje, że wszyscy tacy jesteśmy (ubliżanie, obrażanie).

 

Te stereotypy miażdżą mi już głowę...

Edytowane przez Kisiel442
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam za tamto zdanie, zapomniałem zaznaczyć to miało być to tylko humorystyczna ironia która nie miała na celu nikogo obrazić, miałem podobne intencje co twórca tego filmu. Dodatkowo zaznaczam ze znam kilku developerów którzy coś tam programują i większość wygląda normalnie, chociaż wszędzie zdarzają się "odmieńcy" więc niema reguły

 



Poprawione, zdjęcia pewnie wstawię w ciągu 2 tygodni tylko muszę upolować dobre światło i potem trochę je obrobić w Ps'ie Edytowane przez NightDawn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, nie ważne.

Sorry, jestem na takie rzeczy bardzo wyczulony :/

 

Co do ostatnich zdań - zmniejszenie napięcia nie grozi zmniejszeniem wydajności (granica błędu pomiarowego), chyba, że dotrzesz do dolnej granicy napięcia, jakiego potrzebuje proc do OC.

 

LC - dawaj

RAM - dawaj

Skalpowanie CPU - dawaj :P

 

Najlepiej blok CPU na "gołe" rdzenie.

 

 

 

P.S. Nerd wygrywa ;)

 

Edytowane przez Kisiel442
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tia :P Na gołe rdzenie to już naprawdę hardcore :D Wystarczająco się namęczyłem zakładając BQ DPR 3 przez 6 godzin na Motherboard :D <"czekam na hejty w odpowiedziach">, przy okazji wyluzowałem Uchwyty dystansowe o profilu C i różne części od montowania na rożne sposoby. Dopiero gdy już naprawdę nie wiedziałem jak już go zamontować popatrzyłem na YouTube i zamontowałem go w 10 minut ...

 

Dziękuję be quiet! za wspaniałą instrukcje!

 

BTW. Dzięki za rade, znasz dobre programy do testowania stabilności CPU? Wczoraj zakupiłem bq dpr3 i chciałbym sprawdzić jak sprawuje się ten duet a przy okazji wygrzałbym pastę ;)

 

Jeżeli dojdę do tej niskiej granicy to pojawi mi się "bluescreen" czy jedynie obniży mi się wydajność, jak sprawdzić na moim CPU gdzie jest ta niska granica przy tym nie tracić wydajności? 1 stopień w tą czy w tamtą ale wolę stabilność ;) dlatego wolałbym wiedzieć jak to sprawdzić.

Edytowane przez NightDawn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jaki czas zalecasz do burning testu? Ja przeważnie testuje od 20 min do max 2 godzin.

Mam bardzo durnowate lajkowe pytanie. Na płycie głównej MSI Gaming 5 mam 2 wejścia CPU_FAN1 i CPU_FAN2.
Do CPU_FAN1 podłączyłem 135mm wentylator a do CPU_2 120mm i co ciekawe w biose mam ustawienione intelligent control (i te same parametry) ale ten drugi wentylator (czyli 120mm) działa w zakresie, najlepiej sam zobacz

Tak powinno być? czy może zamienić końcówki wentylatorów, co proponujesz?

BTW. Przy 4.4ghz Vcore 1,52 do 1,60 jakim jest wynikiem ?

Edytowane przez NightDawn
Link to post
Share on other sites

Przy 4.4 GHz 1.15-1.16 V to całkiem ładnie. Co do wentylatorów - na prawdę to jest obojętne.

Martwią mnie temperatury. Na gorszym chłodzeniu temp. nie przekracza 70*C.

 

Najlepszym stress-testem (a przynajmniej wg. mnie) w Linx jest:

 

6 GB RAM (6144 MB)

na godzinę (60 minutes).

 

P.S. Nie obciążaj dodatkowo PC nagrywaniem pulpitu - rób po prostu screeny.

Edytowane przez Kisiel442
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Być może za mało/dużo nałożyłem pasty (rozsmarowałem kartą) na CPU a może ja coś źle zmontowałem.

Mógłby ktoś kto ma #bqdpr3 wrzucić swoje wyniki z połączenie 4690k/bqdpr3 (opcjonalnie 4670k)?

Z góry bardzo dziękuje, teraz też na tym się nad tym zastanawiam, może coś źle dokręciłem albo coś lub po prostu wydajność na poziomie MACHO... nie wiem i nie ma umiejętności i siły by jeszcze raz go składać (krew może mnie zalać)

 

@chudy131080 Liczymy na twoje wsparcie!

Link to post
Share on other sites

Zobacz ten temat,tam dawałem wyniki DRP3http://forum.benchmark.pl/topic/119600-testmacho-hr-02-120-vs-dark-rock-pro-3-vs-intel-box/ testowanie z AVX zawsze podniesie temperaturę procka,spróbuj z OCCT,pierw zwykły a potem z AVX.Zobaczymy jakie temperatury osiągnie.Druga sprawa ile nałożyłeś pasty?Jak nakładałeś?


Będę około 15 w domu to zobaczymy co dalej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz,

Testy z OCCT 4.4.1:

Pasta została rozsmarowana na całym procesorze co w przypadku pasty od bq jest bardzo trudne (okropnie rzadka)

W porównaniu do tego video warstwa była trochę cieńsza i gdzieniegdzie było widać prześwity (około 3 małych prześwitów których nie bardzo dało się rozmasować), nie chciałem przesadzić też z tą pastą, skrupulatnie ostrzegła mnie o tym notka w instrukcji, na oko 98% pokrytego procesora w tym 21% prześwitu powierzchni.

Pasta została rozsmarowana kartą plastikową. 

 

Ustawienia zakładki OC w UEFI:

 

 

http://i.imgur.com/LP25RAS.pnghttp://i.imgur.com/u6NR1Yq.pnghttp://i.imgur.com/1QsSGym.png

 

 

Ustawienie kontroli obrotów wentylatów

Edytowane przez NightDawn
Link to post
Share on other sites

Po mojemu to temperatury masz dobre.

Daj jeszcze test CPU:OCCT.


Również co trochę niepokoi to napięcie 12V,jest dość niskie,minimalne z tego co wyczytałem nie powinno być niższe jak 11.40V,natomiast maksymalnie nie powinno przekraczać 12.60V.

Ale to musisz skonsultować ze specami od PSU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chciałem zrobić test CPU:OCCT i w nagrodę dostałem:

http://i.imgur.com/ybW0uxh.pngOdinstalowałem jedynie Intel Extreme Tuning Utility (chyba), zrobiłem restart no i taki efekt. Próbowałem reinstalować, wersji portable etc. Nic z tego ma ktoś pomysł?

Edytowane przez NightDawn
Link to post
Share on other sites

Od razu to zrobiłem, ten sam efekt. :P

 

Testuje sobie najniższą możliwą VCore (stałą)

1.152 - Ta magiczna wartość bez problemu uciągnie: Prime95, Linx (Problem size: 25247; Memory: 4883; Run:100), Aida stress test, Intel tunnig test. Jeżeli włączę dodatkowo aplikacje poniżej = Miły niebieski ekran z w8 :|

1.160 - Ta Niemagiczna liczba bez problemu uciągnie: Prime95, Linx (Problem size: 25247; Memory: 4883; Run:100), Aida stress test, Intel tunnig test, nagrywanie OBS i płynne przeglądanie neta a to wszystko stabilnie przez 5 minut do póki nie wyskoczy piękny BSOD  ;)

I teraz takie pytanie, jeżeli ustawie offset 0.0460 to max mam 1.152, jeżeli ustawione mam 0.0500 wtedy vcore skacze pomiędzy 1.152-1.160, a gdy ustawie 0.0560 wtedy maksymalna, nie "skakająca" 1.1600.

Zastanawiam się jaki offset wybrać, myślę że 0.0500000000 Jest idealne ponieważ mało kiedy komputer jest tak obciążony a jak już jest to przełącza się na 1.160 (no chyba że nie zdąży, wtedy bluescreen). Trochę śmiesznie wygląda ta skacoca co pewien czas vcore ale chyba się przyzwyczaję. CZEKAM NA RADY ;)

BTW. Mógłby ktoś sprawdzić czy ustawienia w zakładce OC są optymalne i inne oraz w ustawieniach obrotów. Jestem lajkiem dlatego się pytam ;)


 

 

Również co trochę niepokoi to napięcie 12V,jest dość niskie,minimalne z tego co wyczytałem nie powinno być niższe jak 11.40V,natomiast maksymalnie nie powinno przekraczać 12.60V. Ale to musisz skonsultować ze specami od PSU.

 

Zasilacz jest cholernie stary, to była pierwsza część nowego PC którego składałem na raty ;3 Razi(ł) mnie już prądem (brak uziemienia w domu), jeżeli przyłoży się do niego ucho to słychać pykanie ale przez tyle lat przyzwyczaiłem się do tego i dopóki się "Nie zepsuje" go chyba nie będę ruszał...

W MSI Coommand i w UEFI pokażuje około 12V, pewnie OCCT "coś" źle odczytuje


Zmieniłem trochę ustawienie offsetu tzw. w CPU Ring Voltage z + na - a wartość zmieniłem na auto dzięki temu CPU Ring Voltage zmalało z 1.184 do 1.176, niby mała zmiana ale po co dodawać większe napięcie do cache gdy go nie podkręcam O.o ot taka mała zmiana :D

Jeżeli sam OCCT się nie naprawi, w nadchodzący weekend planuje formata, idealnie się złoży z czasem wyschniecie pasty ;)

 

*Ułożenie emotikon nie przypadkowe.

Edytowane przez NightDawn
Link to post
Share on other sites

Na pewno to nie wina zasilacza, podłączyłem dysk z drugiego PC'a i OCCT działa, pewnie jakieś wpisy w rejestrze się nie popie... te okienka..., Szkoda że Adobe nigdy nie wyda swoich software na Pingwinka ;(

BTW. Zasilacz ma 12.x około, mierzone miernikiem ;) No to rzesz mnie reinstalacja czeka za kilka dni ;(


Witajcie znowu do was wracam z przeinstalowanym Win 8.1.

CPU: OCCT

CPU: LINPACK

CPU: LINPACK + AVX

Program ustawiony na 20 minut bez czasu bez czynności.
05-09-2014 data nałożenia pasty termo-przewodzącej na CPU, od kompletu bq DPR3

Jak temp. i ogółem?

BTW. Załączam SS podczas robienia testów - Imgur

Edytowane przez NightDawn
Link to post
Share on other sites

Na 96% na mierniku będą inne wartości, ale czy będą  leżeć  w granicy błędu pomiarowego to się okaże jak zmierzysz. U mnie na 4690k i gaming 7 różnica potrafiła wynosić nawet blisko 0,03v, natomiast na VCCIN blisko 0,02v. Patrząc na twoje temperatury i napięcia, to stawiam że vcore  będziesz miał wyższe, u mnie na słabszym chłodzeniu przy napięciu rzędu 1,23v nie dobijałem do takich temperatur w linxie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...