Skocz do zawartości

Monitor, koniecznie 27" do 1000 zł - głównie BF4


Recommended Posts

Witajcie! 

 

Kompa już mam złożonego (oczywiście z pomocą Forumowiczów - za co bardzo dziękuje), przyszła kolej na monitor. 

 

Budżet - do 1000 zł 

Rozmiar - koniecznie 27". Mam teraz 23 , chcę coś większego. Dodatkowo mój stary poczciwy LG-ik w lewym dolnym rogu się wypalił 

Zastosowanie - 90% - gram w BF4/BF3. Filmów oglądam mało, do przeglądania internetu nie mam wygórowanych wymagań. Od czasu do czasu robię jakieś tam zdjęcia więc i Photoshop i Lightroom jest używany, więc zależy mi żeby dobrze oddawał kolory. 

 

Jeśli chodzi o gry - niestety komp mój nie daje rady 120+ fpsów. W obecnej konfiguracji mam stałe 60fpsów przy włączonym V-sync. Przy wyłączonym waha się w przedziale 90-110 fpsów,, ale nie jestem pewien czy jeśli monitor mi tego nie obsługuje to czy mogę się tym sugerować. Więc nie wiem czy jest sens się pchać w 120Hz - 144Hz. 

 

No i teraz pytanie jaki rodzaj matrycy ?  Zależy mi na monitorze jak najlepszym do gier. BF4 ma dosyć kilka ciemnych map jeśli chodzi o multiplayer więc to też ważne. 

 

Co polecacie ? 

Edytowane przez fr1man
Link to post
Share on other sites

jeżeli na prawdę chcesz by dawał realne kolory to masz mniej więcej trzy razy za mały budżet chyba, że zejdziemy do 24" to po najmniejszej linii oporu tylko o połowę, także zdecyduj się czy on ma być do grania czy do czegoś więcej

inna sprawa na 120/144Hz też masz o połowę za mało

Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu dorzucił bym około 200 zł i kupił IIYAMA ProLite XB2783HSU. Raczej w 27 calowych monitorach nic lepszego nie znajdziesz. Oczywiście w budżecie w którym szukasz.

Edytowane przez Dragon13
Link to post
Share on other sites

Wstępnie myślałem że do 1k PLN coś kupie, ale widzę że ciężko. Ostatecznie mogę wydać 1400-1500 zł.

 

Faktycznie 120/144Hz coś konkretnego to wydatek ok. 2000 zł, a tyle nie mam. A jakiś dobry IPS w tej kasie ?

 

Za 300zł więcej jest Eizo, który spełnia twoje wymagania, ale nie jest 27-calowy.

 

Możesz podać model ?

Link to post
Share on other sites

Ale głupoty wypisujesz.

27" @ 1080p nie wygląda źle, ja tam lubię dużą plamkę, poza tym jeśli masz odpowiednio ustawiony monitor to odległość niweluje wrażenie "pixelozy".

Ja na 22" 16:10 patrzę z 40-60cm, przy 60cm 27" mi nie przeszkadzało.

 

 

 

TN to matryca starej epoki,

Nawet kilku letnie TN'ki potrafią spisać się lepiej od IPS'ów w dynamicznych grach i nie borykają się z problemami typu: srebrzenie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nawet kilku letnie TN'ki potrafią spisać się lepiej od IPS'ów w dynamicznych grach i nie borykają się z problemami typu: srebrzenie.
 

TN'ki to przeżytek już lepiej brać z matrycą VA, co z tego że lepiej się spisują w grach skoro kolory są strasznie spaczone ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...