Skocz do zawartości

Czy to jest sensowny zestaw komputerowy


Recommended Posts

Hej,

Słuchajcie w niedalekiej przyszłości chce złożyc sobię komuter a konkretnie pare części a dokładniej: Zasilacz, Płyta Główna, Procesor, Pamięc RAM.

Reszta jaka jest będzie musiała zostac czyli dysk twardy, karta graficzna no i cooler.

Dysk twardy do Samsung 1TB, Karta graficzna to GTS250 (w swoim czasię napewno pójdzie do wymiany) a cooler to Zalman CNPS14X

Jako dofinalnie chce zakupic procesor i5k to chciałbym kupic teraz porządny sprzęt na którym wszystko pracowało by stabilnie, cicho no i przedewszystkim jak najszybciej.

 

Złożyłem sobie coś takiego:

Procesor Intel G3258, socket LGA1150, 64bit, 3.2 GHz, 53W, cache 3MB, BOX
Zasilacz Corsair RM Series 650W FULLY Modular 80+ GOLD
Płyta główna ASRock Z97 EXTREME4 Z97 LGA1150 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)
Pamięć HyperX FURY DDR3-1866 8GB CL 10 (czy lepiej 2x po 4GB jako dual? Różnica będzie warta wydania 20zł więcej?)

 

Co wy na to?

Link to post
Share on other sites

Używki na 1155 bierzesz pod uwagę ?

Chciałem złożyc podstawkę na tym procesorze G3258 ponieważ jest tani, i według opini w internecie nieźle się kręci, potem mam zamiar go sprzedac i bez wymiany innych podzespołów które chce miec juz przygotowane pod i5 z serii K

Link to post
Share on other sites

Ile na to chesz wydać ? Używki na 1155 bierzesz pod uwagę ?

G3258 nie jest złym wyborem, tymbardziej że masz już lepszy cooler.

Też tak uważam że ten petium przy zalmanie + 2 shadow + 1 silnet wigs da rade

 

Jeśli masz  wystarczający budżet to bym się pchał w i5 2500k i już nic nie musisz zmieniać.

Budżet właśnie próbuje ograniczyc kupujac tańszy procesor i potem tylko wymienic procek, niestety mam kupę innych wydatków które są o wiele ważniejsze ale nie chce wzlekac z wymiana PC (bo w sumie moge tak ciagle czekac na cos lepszego)

Edit: Brak budżetu, prowadzę dośc sporo spraw, nie mam ograniczenia , jeśli coś wartę 2x razy bedzie 5x razy lepsze no to dołoże (pomijajac procesor), musze wiedziec że w coś warto zainwestowac, komp głównie gry i że będę renderował film z ślubu znajomego to pod to również (ale to jednorazowe zastosowanie). Monitor zwykły - FullHD.

Edytowane przez Antek123
Link to post
Share on other sites

Podana przez Ciebie płyta jest w granicach 500 zł, procek 250 zł = 750 zł

Proponuje i5 2500k za 550zł albo nawet taniej jeśli jest okazja + dobra płyta do podkręcania 200 zł to daje też 750 zł

Przepaści między hasswelem a sandy niema, tym bardziej że sandy się lepiej podkręca i bez problemu powinien dojść do 4,5 GHz, a według testów 4,5 Ghz na sandy to 4 Ghz na hasswelu. Na 1150 nie widze przyszłości, bo wyszły pamięci ddr4 i po broodwellu się już skończy ta podstawka.

Link to post
Share on other sites

@tego modelu już nie sprzedaje, także jeśli 2500k to używki, ale proponuje zwykły 4690k.

 

 

+ Ta podstawka jeszcze troche posiedzi, nikt nie wyda 4 tyś zł za sam RAM, procesor, i płyte X99 DDR4,.

Edytowane przez ifter
Link to post
Share on other sites

Tak w ramach uprecyzowania tematu. Chciałbym żeby było jak najtaniej. Chyba każdy z nas który stoi przed jakiś wydatkiem chce zapłacić jak najtaniej? Staram się być rozsądny i wiem że cena jest wyższa za lepsze podzespoły które ja z koleji wole mieć niż byle gó**o. Co do i5. W obecnym czasie nie chce mieć dobrego ,mocnego procesora i słabej płyty głównej...Bo mi to nie odpowiada. Stoje przed kupnem samochodu dostawczego do firmy, chociaż jest lepszy np. Mercedes ale go nie kupie bo mi nei pasuje, bo wybija mi okna z tyłu, otwarzą pakę i ukradną sprzęt na parę tyś. Dlatego kupię gorszy bez okien z tyłu. To samo tyczy się procesora, nie mam ochoty kupować TERAZ procesora marki core i5, i3 i7 czy jaki kolkwiek inny. Warunek konieczny to G2358 ! ! !

Może macie rację że się to nie kalkuluje czy coś, ale chce zbudować na tym procesorze swój komputer, taki mój wymysł, tak chce kasę chce wydać....

I pytam was o resztę podzespołów, może płyta za 500zł to troche przesada do tego procka, ale taką chce, bo za 1mce może 3 a może 5mce kupię i5 i wtedy będę miał resztę podzespołów idealną do tego procka...Bo wychodzę ż założenia że jeśli coś ma swoja klasę produktu (np. i5) potrzebuje markowego zasilacza i płyty głównej a nie Nonama 650W za 119zł. Myślałem o dobrej płycie głównej, zasilaczu i pamięci ram że zmieszczę się w okolicy 1500zł (z hakiem do 2000zł jeśli będzie tego to wartę, bo myślę że droższego sprzętu nie wykorzystam i tak, chyba ze się mylę to budżet możemy zawsze podnieść jeśli będzie to WARTE CENY)

Co do podkładki, myślę że nawet jeśli wycofa sie podkładka 1150 to i tak gdy będę miał już całe podzespoły dobrej jakości uciągnie mi gry czy jakieś bardziej profesjonalne programy, jeśli się mylę poprawcie mnie, jestem tu po to byście mi pomogli

Edytowane przez Antek123
Link to post
Share on other sites

Tak w ramach uprecyzowania tematu. Chciałbym żeby było jak najtaniej. Chyba każdy z nas który stoi przed jakiś wydatkiem chce zapłacić jak najtaniej? Staram się być rozsądny i wiem że cena jest wyższa za lepsze podzespoły które ja z koleji wole mieć niż byle gó**o. Co do i5. W obecnym czasie nie chce mieć dobrego ,mocnego procesora i słabej płyty głównej...Bo mi to nie odpowiada. Stoje przed kupnem samochodu dostawczego do firmy, chociaż jest lepszy np. Mercedes ale go nie kupie bo mi nei pasuje, bo wybija mi okna z tyłu, otwarzą pakę i ukradną sprzęt na parę tyś. Dlatego kupię gorszy bez okien z tyłu. To samo tyczy się procesora, nie mam ochoty kupować TERAZ procesora marki core i5, i3 i7 czy jaki kolkwiek inny. Warunek konieczny to G2358 ! ! !

Może macie rację że się to nie kalkuluje czy coś, ale chce zbudować na tym procesorze swój komputer, taki mój wymysł, tak chce kasę chce wydać....

I pytam was o resztę podzespołów, może płyta za 500zł to troche przesada do tego procka, ale taką chce, bo za 1mce może 3 a może 5mce kupię i5 i wtedy będę miał resztę podzespołów idealną do tego procka...Bo wychodzę ż założenia że jeśli coś ma swoja klasę produktu (np. i5) potrzebuje markowego zasilacza i płyty głównej a nie Nonama 650W za 119zł. Myślałem o dobrej płycie głównej, zasilaczu i pamięci ram że zmieszczę się w okolicy 1500zł (z hakiem do 2000zł jeśli będzie tego to wartę, bo myślę że droższego sprzętu nie wykorzystam i tak, chyba ze się mylę to budżet możemy zawsze podnieść jeśli będzie to WARTE CENY)

Co do podkładki, myślę że nawet jeśli wycofa sie podkładka 1150 to i tak gdy będę miał już całe podzespoły dobrej jakości uciągnie mi gry czy jakieś bardziej profesjonalne programy, jeśli się mylę poprawcie mnie, jestem tu po to byście mi pomogli

Mam pytanie iteresuje cię aby ten zestaw co mamy ci zaproponować miał desing ?

Moja propozycja to:

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-630w-80-plus-bronze-activepfc-4xpci-e-bn182-418345/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h97-pro4-h97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-h97-pro4-640930/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h97-performance-h97-lga1150-pcx-dzw-galn-sata3-usb3-raid-ddr3-h97-performance-640931/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h97-gaming-3-intel-h97-4xddr3-vga-gblan-atx-640732/

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr3-8gb-1866mhz-cl10-hx318c10fr-8-promocja-do-wyczerpania-zapasow-637853/

http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-pro-8gb-2x4gb-cmy8gx3m2b2133c9-582065/

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr3-1866-8gb-cl-10-hx318c10fb-8-638116/

Pamięci osobiście wolałbym jedną kość żeby było później do rozbudowy ale podałem ci kilka linków do wyboru procesor tak jak chciałeś Intel G258 nic nie zmieniałem ale zasilacz to lepiej kupić pożądnej marki a płytę główną to narazie kup se chipset H97 na nim też podkręcisz a kasy trochę zaoszczędzisz.

Link to post
Share on other sites

@ Skąd masz pewność że aktualnie można robić OC na H97? Dużo lepiej jest wziąść pewnego Z97, a cena identyczna.

Pewności nie mam ale zaoszczędzi na płycie a później jak bedzie kupywał procka to dołoży też do lepszej MOBO. 

 

Niekompetencja // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

@up, sorry ale chyba cie coś pogrzało.

 

 

Pewności nie masz, a może wpakujesz kogoś w brak możliwości OC

 

TYM BARDZIEJ ŻE W TYM SAMYM BUDŻECIE MASZ Z97

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-anniversary-z97-dualddr3-3100-sata3-hdmi-gblan-atx-651549/

(  najtańsza sensowna )

 

a jak sie okaże że brak możliwości OC to potem znowu kupi mobo za te samą cene, taaaaaaaaaaaaaak to ma sens.

Link to post
Share on other sites

Poszperałem w necie że na niektórych płytach innych niż Z97 po prostu ludzie nie mieli odblokowanego mnożnika, a to by mi nie pasowało..kupując coś muszę miec 100% pewności.

Czy jesteście w stanie zbudowac jakis dobry zestawik mobo+psu+ram? kasa jak pisalem 1500-2000zl (jesli  warto dac wiecej, to dam)

Edytowane przez Antek123
Link to post
Share on other sites

Chyba macie rację że te sekcje 8 czy 12 zasilania są robione trochę pod wyrost no i brak złącza PCI pod mojego X-Fi..Pytanie czy ta wersja Gaming jest w czymś lepsza? Jest jakoś 50zł droższa, prócz lepszej kolorystyki czymś się różni? Bo jakoś nie potrafię znaleśc tych różnic

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...