Skocz do zawartości

Android do 1000 zł +- / 4'5 / gry / Pomocy :)


Recommended Posts

Witam

 

Jakiś czas temu zainteresowałam się kupnem telefonu z androidem :) i tu pojawia się kilka moich pytań gdyż nie mam bladego pojęcia na co zwrócić uwagę przy ewentualnym wyborze telefonu. Chciałabym żeby telefon słuzył mi przede wszystkim do gier z powodu częstego przebywania w trasie.

Cena... nie chciałabym tutaj żadnej podawać żeby nikt się nią nie zasugerował po prostu czytałam że na TANIE modele (500zł) nie powinno się patrzeć z powodu małej ilości ram co za tym idzie częstych i dużych przycinek systemu ( oczywiscie nie wiem ile w tym prawdy gdyz jestem uzytkowniczka wp) 

 

Na jakie telefony waszym zdaniem moglabym zwrocic uwagę i tutaj zaznaczam że mogą to być modele nowe jak i uzywane nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia :) przepraszam za dosc ogólne pytanie ale jak juz mowilam nie mam pojecia nawet ile powinnam na telefon przeznaczyc zeby smigał on w miare płynnie ( ale fajnie jakby to się w tysiącu dało zamknąć ewentualnie lekki + - )

 

Także podsumowując fajnie by było gdyby
 
- Zmieścił sie w cenie do 1000 zł
- Odpalał większość ( wszystkie ) gry 
- ekran przynajmniej 4'5 
Edytowane przez kasia-ona-84
Link to post
Share on other sites

Podpisuje się także do lg g2 na allegro ostatnio bardzo często sa promocje tego samrtphona. Jeżeli nie zależy ci az tak na czasie może warto poczekać do świąt na właśnie jakieś konkretne obniżki cen. Ale oprócz lg g2 w tej kwocie możesz zamówić Samsung galaxy note 2, zapewne zagrasz jeszcze w nim we wszystkie (moze byc gorzej w przyszłości gdy zaczną wychodzić bardziej wymagające gry) na allegro znajdziesz spokojnie za 1000 zl zamawiając za granicy.

Link to post
Share on other sites
dorwiesz nówkę Nexusa 4

 

Dorwie tak samo używkę LG G2

 

LG G2 jest najlepszym wyborem jeżeli możesz dopłacić 150 zł, w niektórych testach wypada nawet lepiej niż "nówka" G3.

 

/edit:

Edytowane przez dannyS
Link to post
Share on other sites

Oki wielkie dzieki za polecenia :) najbardziej skłoniłabym sie do Nexusa ( cena nie oszukujmy sie ) a powiedzcie mi prosze co myslicie o telefonach takich jak 

 

LG L90

- Sony Xperia M2

 

Pentagram Combo 

 

te telefony zostaly mi polecone ale nie wiem co o nich myśleć :) czy ktoryś nadaje sie do tego co bym potrzebowała czyli w tym przypadku Gierek głownie ? :) 

Link to post
Share on other sites

L90 i m2 sa dość podobnymi smartphonami i tak na pewno zagrasz na nich w większość gier ale trzeba sobie zadać pytanie czy nie lepiej dopłacić kilka stów i mieć spokój na pare lat. Ale jeżeli chcial bys zaoszczędzić i wybrać któryś z tych telefonów bardziej bym szedł w kierunku lg który naprawdę rządzi rynkiem tanich smartphonow. Lg l90 ma nowy system a w nim pare ciekawych rzeczy, do tego lepsza baterie która sie przyda podczas grania. Zobacz recenzje l90, jakieś filmy na których ktoś gra w nowsze gry na tym telefonie np: NOVA 3, modern combat 4 lub 5, asphalt 8, amazing spiderman. A co do pentagrama TO NAPRAWDE lepiej nie ryzykować i wydac pare złoty więcej na cos bardziej zaufanego.

ps:Edytuje ponieważ obejrzałe właśnie gaming na l90, modern combat 5(jedna z najnowszych gier) działa naprawdę sensownie i amazing spiderman 2 (też dość wymagająca gra) dziala bardzo ładnie. Wiec spokojnie możesz kupic ten telefon do gier a wydasz tylko 650 zl.

Edytowane przez ichigo10
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :) bardzo mnie ucieszyłeś że nie trafiłam na badzewie co mi się często zdarza. Czyli rozumiem że na L90 spokojnie idzie pogierczyć w takie tytułu jak Dragon Quest 8 czy Injustice ?

 

Poza tym po większym namyśle chciałabym kupić 2 telefony dla siebie i brata bo również lubi gierczyć. Także zastanawiam się co byłoby lepszym wyborem w tym momencie SONY XPERIA T3 , Nexus4 czy LG L90 :) z przyjemnością bym kupiła sobie LG G2 ale niestety wtedy będzie mnie stać tylko na ten jeden i brat będzie mi podbierać komórkę oszołom jeden :D

Link to post
Share on other sites

Powiem tak cena, cena i jeszcze raz cena. Im więcej możemy przeznaczyć tym większy i lepszy mamy wybór. Jeżeli mozesz wydać 2000 zł na te dwa telefony to bierz nexusa 4 :http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/lg-google-nexus-4-e960.bhtml?from=ceneo&p=999.00&cr=0&ceneo_spo=true - może ma swoje lata, ale i tak sprawdza sie dobrze i na pewno bedzie mial aktualizacje do najnowszego systemu.

Jeżeli chcesz przeznaczyć mniej bierz l90: http://www.x-kom.pl/p/186211-smartfon-telefon-fablet-lg-l90-czarny.html?ceneo_spo=true - też na pewno przez najbliższy czas sobie poradzi z grami (jezeli dziala modern combat 5 wszystko zadziala :D ). Jezeli jednak masz te 2000 zl to wracam do nota 2, duzy ekran a na duzym ekranie znacznie lepiej sie gra, dobry procek ,2 gb ram wiec tez spokojnie pograsz we wszystko. A co do t3 to nawed go nie znalazlem, co najwyzej ma dopiero wyjsc, wiec on raczej wykroczy poza twoj budzet. Podsumowując jak chcesz jeden bardzo dobry telefon w dobrej cenie bierz G2 jezeli chcesz 2 telefony, sredniej klasy ktore i tak daja rade bierz l90.

Link to post
Share on other sites

To z tego co mi polecacie wszyscy chyba przychylnym okiem spojrze na Nexusa 4 :) bo cenowo wyjdzie mi najkorzystniej za 2 komorki. Tylko czy ktos moze mi powiedziec czy na Nexusie dam rade zagrac w Dragon Questa 8 ? :) bo w sumie na nim najbardziej mi zalezy a jak sprawdzalam w necie to na Nexusie 5 maja problemy. I na co tak naprawde powinnam zwrocic uwage przy wyborze telefonu jesli chodzi mi w tym momencie wylacznie o giercowanie na ramy ? procek ? wersje androida ? bo zaczynam sie powoli gubic :( a mi naprawde zalezy glownie na fajnych rpg-ach :P 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak ta gra chodzi na nexusie 4 , ponieważ albo jest nowa albo mało popularna. Przy wyborze smartphona do gier trzeba zwrócić uwagę na procesor, ramy i wyświetlacz, i moze na baterie ale to juz nie jest az tak ważne. Im większy wyświetlacz tym lepiej się gra, osobiście bym nie kupil nexusa 4 bo ma za maly ekran ale jak kto lubi. Ważna rzeczą jest tez wynik w benchmarku a najlepiej w antutu ponieważ jest najpopularniejszy. Nexus w benchmarku ma wynik ok 21000, w porównaniu lg g2 ma ok 31000 i jest to spora różnica lecz wynik 21000 nie jest az tak słaby. Wracając do procesora ważne żeby był to snapdragon, najlepiej 4 rdzeniowy( tak nexus ma sp 4 rdzeniowego), może być tez procesor exynos ale to tylko w urządzeniach samsunga. Inne procesory są mniej wydajne. No cóż nie moge ci obiecać ze Dragon quest VIII bedzie działa na nexusie ponieważ tego nie wiem, lecz ta gra nie wygląda na tak wymagającą(oczywiście masz zamiar wydać na te gre 80 zł :) ). Tu masz strone na której możesz wyszukać sobie telefon: http://www.skapiec.pl/cat/26136-smartfony.html , jak znajdziesz coś co wyda ci się ciekawe napisz a ja ci powiem czy sie nada.

Tak w ogóle jak sie zastanowić czy nie lepiej bylo by ci kupic tablet, wyjdzie ci to duzo taniej a wcale nie gorzej. A na tablecie gra się znacznie lepiej. Albo kupić 1 telefon i 1 tablet, lub też tablet z 3g który by mógł złożyć jak smartphone lecz wtedy wyjdzie troche drożej. Jak zaakceptujesz ten pomysł napisz, z pewnością znajdę ci jakis świetny tablet.

Link to post
Share on other sites

hehe nie no tablet bylby swietnym pomyslem ale bardziej potrzebuje telefonu :),sklanialam sie na nexusa pomimo tej niewiadomej z dragonem 8,ale naczytalam sie ze strasznie sie nagrzewa po krotkim czasie grania :( jak toster takze teraz to nie wiem

 

moglabym wydac 1500 na dwa telefony,i juz mniejsza z tym dragon questem,byleby jakies fajne tytuly odpalaly,zwlaszcza rpg,moze polecisz jakis telefon ,cos co jeszcze nie bylo wymieniane a warto sie zainteresowac w tym przedziale cenowym

Edytowane przez kasia-ona-84
Link to post
Share on other sites

http://www.x-kom.pl/p/177991-smartfon-telefon-fablet-motorola-moto-g-8gb.html - nie wiem czy podawalem juz ci tę motorole, tez dosc dobry smartphone. Ale jeżeli chcesz przeznaczyć 1500 zł to wes jednak moze tego lg l90. Ale wracając do tego tabletu. 1,5 roku temu sam zdecydowałem się na swoj pierwszy tablet, ponieważ chciałem zmienić telefon na nowszy( także chodziło mi o wymagające gry) ale uznalem ze lepiej będzie kupić tablet skoro wydam mniej a dostane lepsze podzespoły, skoro i tak w wymagające gry gramy w domu. A na telefon wolałem poczekać pozbierać kilka stów i kupic cos lepszego. Choć nie wiem jaka masz sytuacje, bo trzeba przyznać ze miałem przed kupnem tabletu smartphona na którym mogłem pograc w jakieś każualowe gry, takie które gra sie na szybko pyknie sie rundę czy cos w tym stylu np: flapy bird (to tylko porównanie ponieważ flapy birda wtedy jeszcze nie było) bądź jakieś troche lepsze. A w domu miałem tablet na którym sobie odpalalem mocniejsze gry, a przy tym nie trafiłem baterii w telefonie. Radzę ci sie przespać z tym pomysłem, i podjąć jak najlepsza decyzje, według mnie kazdy wydatek powyżej chociaż 600 zl lepiej porządnie przemyśleć. A zapomniej co do tego nagrzewanie, to zależy,, jak jakieś gimby(Przepraszam za określenie) nawalaja w dodatku z podłączona ładowarka 5h bez przerwy to oczywiście ze sie na grzeje jak żelazko. Gdy sie rozsądnie korzysta to sie za bardzo nie na grzeje, osobiście jak mi sie telefon nagrzewa to na niego dmucham :) pomaga. Z resztą KAŻDY mocniejszy smartphone sie na grzeje po dłuższym graniu tym bardziej te właśnie nowsze potężne modele wiec nie masz co sie przejmować tym co pisza.

ps: bardzo przepraszam za to ze sie tak zawsze rozpisze i musisz to wszytko czytac, ale chcę jak najlepiej doradzić.

Link to post
Share on other sites

Po 1 to WIELKIE WIELKIE dzięki że się tak rozpisujesz dzięki czemu jestem w stanie "większość" zrozumieć :) bo większość niestety spławia 1-2 zdaniami a potem zostaje z wielkim znakiem zapytania w głowie. Po 2 Kurcze ta opcja z tabletami nie brzmi aż tak źle ale czy za ten przedział cenowy 1500zł da radę wyrwać 2 jakieś fajne ? które ze spokojem pociągną wiekszosc gierek ? :D

 

Bo jeśli nie tablet to jednak bardziej sie sklaniam do tego nexusa zwlaszcza ze uspokoiles mnie tym ze sie tak nie grzeje bo nastraszyli mnie ;) speralam w necie i znalazlam cos takiego  Samsung Galaxy S III Neo+  co o nim myslisz ?

Edytowane przez kasia-ona-84
Link to post
Share on other sites

Mówimy o Nexusie 4? Ten smartfon nie uciągnie mocnych tytułów. Wiem bo grałem u znajomego, a sam jestem posiadaczem G2. I ogólnie ciężko będzie o telefon, który w cenie 750 zł będzie sensowną konsolą. Można przemyśleć telefony z snapdragonem 400. Gry na ten układ są w miarę dobrze optymalizowane. Z tym, że na ile mocy starczy.. A druga rzecz gry np na takim moto G wyglądają gorzej niż na G2. Nie wiem czy ktoś to zauważył, ale wystarczy, że porównamy sobie asphalta 8 z g2 do tego z  HTC desire 816.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

 

 

Wiem bo grałem u znajomego

Aha.

N4 pociągnie każdy tytuł. Wiem, bo miałem go rok.

Pamiętać należy że ma on kiepską baterię (tragedii nie ma, ale szału również), zagrzać się lubi (jak każdy dzisiejszy telefon), throttlingu nie zauważyłem w swoim egzemplarzu, ale dość mało grałem.

 

Do 750 zł Nexus 4 będzie faktycznie jedną z najciekawszych opcji. Xperia M2 również nie jest zła.

Link to post
Share on other sites

Ostrzeżenie znowu moge sie rozpisac :D

Pozwolę sobie napisać krótki wstęp do świata tabletów ( :) ). Osobiście jestem zwolennikiem 8 calowych tabletów ( podejrzewam że nie miales styczności z tabletami. Głównymi rozmiarami tabletów do gier sa 7 i 8 calowe. Dlaczego 8 ponieważ jest to bardzo optymalny rozmiar, lecz trzeba sie przyzwyczaic. Osobiscie zaczynałem z 7 calowym (poniewaz nie bylo specjalnie jeszcze tych 8 calowych) i bylo to i tak sporo. Lecz na 8 calowym to juz inna bajka, glownie chciałem zwiększyć rozmiar by grac wygodnie w order and chaos ( gra typu lol, albo dota ) ale nie tylko tam sie to przydaje ) i przekonywał bym cię do tego rozmiaru, trzeba przyznać że trzeba sie przyzwyczaić ale naprawdę warto. I nie tylko w grach rozmiar ma znaczenie, ponieważ podczas ogladnaia czego kolwiek lepiej jest oglądać na większym ekranie. Najlepiej jak bys poszedł do np: miedia expertu czy innego sklepu i sobie wziol jakis tablet w rece . Ale tylko patrz w sklepach a kup na stronach by zaoszczędzić. Gdy już podejmiesz decyzje znajde najtańsza i najpewniejsza oferte. Przepraszam ze juz tu wciskamy ale zapomnialem o jednym bardzo ważnym aspekcie mianowicie pamięci urządzenia. I najlepiej zeby mial 16gb. Ja zaczynalem z modelem ktory mial tylko 8, ale i tak moglem zainstalowac wszystkie gry tylko ze nie moglem miec ich wielu na raz.

1500 zł, hahaha Proszę za tyle to ja takie perełki ci znajdę że cały dzień będziesz na nich grał. Pierwszy model :http://www.x-kom.pl/p/163628-tablet-8-samsung-galaxy-tab-3-t310-a9-1536-16gb-android-42-czarny.html - spokojnie znajdziesz w każdym sklepie by go sobie zobaczyć. I tak ten tablet napewno bedzie wydajny.

Następny jest :http://pavelshop.pl/mobile/pl_PL/p/prod/1893 - tez wydajny, ale tu mi bardziej chodzi o to że jest bardzo ładny, według mnie bardzo piękny wyświetlacz i można sobie nim poszpanowac :D.

I na koniec mój ulubieniec wśród tańszych tabletow: http://www.oleole.pl/zestawy/ipad-i-tablety-multimedialne/5038135503/dell-venue-8-16gb-czarny.bhtml?from=ceneo - najlepszy stosunek jakości do ceny jaki mozna sobie wymarzyć. Prawdziwy smok wydajnosci :). Jak moze zauwazyles nie ma on ani snapdragona ano exynnosa ale zapomniałem właśnie o jeszcze jednym procesorze mianowicie intela, i tak nie jest 4 rdzeniowy ale ma tak wysokie taktowanie ze nie potrzebuje tylu rdzeniu i do tego ma 2 gb ramu. Mam ten tablet w swoim domu, ponieważ moj tata po poszukiwaniach które odbylem dla niego.

Nie stety, nie mam juz dzisiaj czasu wiec narazie wysalem ci je bys sobie je zobaczyl. Ale jutro szykuj sie bo jutro biorę temat na powaznie i oglądam wszelkie recenzje, wtedy opisze ci dokladnie modele ktore ci wysłałem i zapewne kilka innych.

Edytowane przez ichigo10
Link to post
Share on other sites
N4 pociągnie każdy tytuł. Wiem, bo miałem go rok.

 

Jasne. Masz rację pociągnie, z tym że nie płynnie.

 

 

I nie będę tutaj linkował. Dodam, że grałem w RR3 i u mnie na G2 chodzi to znacznie lepiej. Skończmy już gadanie, że na fonie za 700 zł pogramy płynnie w wszystko, bo to nie prawda.

 

A co do tabletów. Mam w domu Note 8.0. Nie nazwałbym go najwydajniejszym, ale daję radę. Z tym, że jako użytkownik tego urządzenia napiszę trochę o nim. Po pierwsze nakładka samsunga to muł. Tablet z parametrami Note 2 laguje. Teraz jest Nova launcher i znacznie to poprawiło sytuację. Bardzo fajnie przegląda się na nim internet, ale jednak rozmiar robi swoje. Co do wydajności. Nie pogramy płynnie w najmocniejsze tytuły(np RR3). Takie gry jak "Angry Birds Go", czy "Riptide GP2" też klatkują, ale na szczęście nie ma tragedii, da się grać. Tyle, że mówię o Note 8.0, czyli czymś wydajniejszym niż Galaxy Tab 3. 

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.,

Miałem znaleźć inne tablety, ale szkoda mojego czasu by szukać czegoś co nie istnieje. Sprawdziłem wyniki benchmarkow, urządzeń które wczoraj ci wysłałem i wyniki mnie zaskoczyły. Mianowicie Samsung tab 4 7.0 uzyskał zaskakująco niski wynik :13000 więc raczej odpada. Następny Samsung tab 3 7.0 uzyskał tez słaby wynik 11000 wiec jest jeszcze gorzej.

A dell venue 8 otrzymał rewelacyjny wynik jak na urządzenie za tą cene : 21000 czyli mniej więcej tyle co nexus 4.

Podsumowując jeżeli chcesz wydać 1500 na dwa urządzenia dell venue 8 bedzie najlepszy. Jedynie teraz podjąć decyzje co w nim chcemy. Pierwsza i chyba najlepsza opcja: http://www.x-kom.pl/p/164949-tablet-8-dell-venue-8-z2580-2gb-32-android-3g-czarny.html - jest to wersja z 3g to znaczy będziesz mógł z niego dzwonić, wysłać sms i korzystac z internetu bez podłączenia pod wifi. Nie patrzyłem czy wysyłka jest gratis, bo czasami jest ale wyjdzie ci to gora 1550 zl a raczej warto dolozyc to 50 zl. W tej wersji mamy także 32 gb do dyspozycji wiec mogl bys instalować tyle gier ile bys tylko chcial.

Drugą opcja jest : http://www.x-kom.pl/p/165272-tablet-8-dell-venue-8-z2580-2gb-1632-android-czerwony.html

Tu juz nie mamy 3g, ani 32 gb pamięci tylko 16 (to i tak jest sporo) ale z to dostaniesz karte pamieci 32gb.

 

Tu masz link: http://www.x-kom.pl/szukaj/dell_venue_8?page=1 gdzie sam moze znajdziesz opcje ktora bedzie dla ciebie najlepsza.

Choć na twoim miejscu wybrał bym wersje z 3g i 32 gb pamieci mieści się dokładnie w przedziale ktory chciales, a takze bedziesz mogl korzystac z niego jak telefonu ( ale troche smiesznie bedzie wygladac gdy przylozysz do ucha 8 calowy tablet wiec warto by miec jakieś sluchawki z mikrofonem).

PS. Wysyłka jest gratis wiec tym bardziej nie przekroczysz budżetu.

Link to post
Share on other sites

@up sprawdzaj dalej wyniki benchmarków, które nie mówią nic. CPU od MediaTeka potrafią zaginać Exynosy, a w codziennym użytkowaniu nie ma porównania, Exynos miażdży.

Przykładem jest Nex 4 - w wielu benchmarkach przegrywał z "mocniejszymi" telefonami. Tyle, że na co dzień Nexus chodził płynnie, a "mocarze" nieraz się "zamyśliły".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...