Skocz do zawartości

Poszrpane cienie :/


Recommended Posts

Witam od momentu zakupu komputeru mam problemy, a mianowicie chodzi o cienie. Wydaja sie byc poszarpane, przyklad z grida: http://img5.imageshack.us/img5/1084/cien1.th.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/5131/cien2.th.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/9564/cien3.th.jpg

We wszystkich grach tak mam. W gtaIV np jak podjde wozem pod kogos (z zapalonymi swiatlami) to widac jego cien, jest taki poszarpany wlasnie natomiast jak dalej odjezdzam widac tylko taka siateczke :D.

 

Moj sprzet to:

AMD Athlon x2 64 6000+

GF 9600 GT 512

zasilacz 500W chiefteca

Link to post
Share on other sites

Grałem w demo DIRT'a i nie przypominam sobie żeby było tak samo...

Bo w DIRT było gorzej z tego co pamiętam a stery do tego akurat mają sie nijak i zgadzam sie z kolegą copper2 taki jego mać silnik i cała filozofia :!:.

Ale GRID pod Vistą bardzo mi sie podobał i nawet na to nie zwruciłem uwagi.

 

Link to post
Share on other sites

Ani ATI, ani Nvidia nie sa idealne i obu zdarza sie dziwnie dzialac w roznych grach. Ja np juz od dluzszego czasu mecze sie z migajacymi cieniami w grze Warcraft 3. Mialem juz 8600GT, teraz mam 9800GT i ciagle to samo. Probowalem wielu roznych wersji sterownikow i nic z tego. Jak zmienie karte, to na pewno nie bedzie to Nvidia.

Link to post
Share on other sites

Ludzie rozpierd...cie mnie Grid- to nie żadne poszarpane cienie tylko taka gra zagraj w dirta tam jest to samo BO TO TEN SAM SILNIK!!!

 

PS. Sterowniki - :D

lol ja grida dostalem do karty graficznej i cienie w tej grze sa piekne jedynie do czego mozna sie przyczepic to dym z pod kól jest taki plastelinowy ale to szczegol wiec jak nie grales w ta gre to nie pisz bzdur :D a jak ktos mi nie wierzy to zainstaluje i dam screena
Link to post
Share on other sites

Gram wlasnie na nowych sterownikach, przed formatem gralem na starszych i bylo to samo ;). Multisampling zbytnio mi nic nie daje jedynie widac to troche mocniej lub mnie ale ciagle jest.

 

A jesli chodzi o to ze to gra tak ma, moj znajomy tez ma ta gre i ma normalnie ;). U mnie jest z tym dziwny efekt bo ja tak mam w kazdej grze, to znaczy jest takie cos ze "glowne" cienie wygladaja normalnie (np w gridzie cien pod wozem, deska rozdzielcza) natomiast inne (w gridzie drzewa, rozne reklamy) to wlasnie taki efekt mam. W tombrider underworld np nie mam cienia na twarzy tylko jakies paski :)http://img26.imageshack.us/img26/8499/45171780.th.jpg

tutaj tez widac ze sa te "glowne" cienie wygladajace normalnie oraz te drugie. W wheelman tak samo tyle ze n cien postaci wyglada normalnie natomiast na twarzy cienie sa juz podzielone na glowne oraz te drugie :D. Nie wiem moze to naprawde wina gier ale jesli nie to moze byc wina konfiguracji lub wadliwego sprzetu.

Link to post
Share on other sites

haha tak oczywiście w nic nie grałem w nic a nic hahahh

 

jemu chodzi najbardziej chyba o te cienie na desce rozdzielczej w kabinie bo te samochodu są ok a jak sie gra z widokiem z za to są Piękne !!! oh ah hahah Bzdura to cię chyba na obiad wołają ;/

a co moze nie piszesz bzdur "oooo ta gra ma zwalony silnik w dircie to samo bo to ten sam silnik" tak sie sklada ze w dirta gralem na swoim starym sprzecie ktory posiadal geforce 8500gt i cienie byly normalne

 

A co do problemu to czytalem ze trzeba odinstalowac calkowicie stery od grafy i zainstalowac na nowo bo jak sie naklada to powstaja takie problemy zobacz i powiedz czy pomoglo

Link to post
Share on other sites

Jaką ma kartę graficzną?

O ile sie nie myle ma GF8800

 

 

A co do problemu to czytalem ze trzeba odinstalowac calkowicie stery od grafy i zainstalowac na nowo bo jak sie naklada to powstaja takie problemy zobacz i powiedz czy pomoglo

Sterowniki odinstalowalem, nastepnie przy uzyciu dc3 usunolem reszte, zainstalowalem i to samo

 

jemu chodzi najbardziej chyba o te cienie na desce rozdzielczej w kabinie bo te samochodu są ok a jak sie gra z widokiem z za to są Piękne !!!

Dokladnie chodzi o to ze jak jakis inny cien wlasnie typu drzewo czy jakas wysoka reklama padnie tot akie efekty mam (w kazdej ale to kazdej grze), ostatnio w xblade tez zauwarzylem np cien po wlosach na twarzy daje taki efekt, nie wiem czy to wina sterownikow, czy karty czy moze jednak czegos innego ;). NIby w grze nie przeszkadza, ale nie po to tyle kasy wydalem zeby bylo cos nie tak :lol:
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Sorki, tez nie doczytalem wszystkiego do konca.

Teraz wydaje mi sie, ze karta moze byc uszkodzona. Nie kreciles jej moze ? Podobny efekt do tego z Wiedzmina mialem, jak dalem za duze taktowanie swoim GF, na szczescie bylo to tylko chwilowe. W reszcie wydaje sie, jakbys mial uszkodzone jakies czesci shaderow. Z pamieciami bylyby raczej artefakty, trojkaty itp. Sam rdzen raczej spowodowalby zla prace, dead-end albo przebarwienia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...