Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ~1050zł

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: nie, tzn tylko procesor raczej

Specjalne wymagania: brak

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: hmm 2500x1500 chyba jakoś tak

Których części potrzebujesz?: Zasilacza, procesora, ramu, płyty głównej, karty graficznej

Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? tak - obudowę i dysk twardy

Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/KzObHA/

Inne: Ile będę miał FPS w battelfield 3  / CS:GO

Podałem swoją propozycje zestawu, i proszę o ocene go / zmiane, dodanie coś lepszego w podobnej cenie, Pytania:

 

1. Procesor jeśli mi ktoś podkręci to tak 3,6ghz da rade bez dodatkowych chłodzen / wynalazków?

1.1 Jeśli nie to będzie lepszy pentium G3420?

2. Zasilacz chyba jest ok? chciałem corsair vs450 ale nie ma na morelach, a tańszego już chyba nie ma

3.  W tej cenie ta pamięć ram najlepsza?

4. Płyta główna - tutaj właściwie na ślepo brałem bo nic sie na nich nie znam, w +/- tej cenie znajdzie sie coś lepszego?

5. Pasta? Jest ok jak na tą cene?

6. Rozumiem, że bez względu na obudowę wszystko się zmieści?

7. Na płyte główną spokojnie sie "zmieści, wejdzie" ta karta graficzna i procesor?

8. hd7770 jest lepsza niż te GTX 650, 550ti (bo widzialem gtx po 330zł)

9. I jeszcze jedno pytanko ten pentium jest lepszy od intel core 2 quad Q6660 (Q9330? wiem ze to inny socket ale stara płyta ma 775)

 

Wybrałem taki procek  i płyte główną bo w przyszłości zamiast kupowac znowu nową płyte główną to moge tą zostawic i i5 naprzyklad włożyc, tak czytałem  :D

 

te ~1070zł to taki max już raczej

Takie pytania bo jestem troche zielony w tych tematach  8-)

 

 

Link to post
Share on other sites

W zestawie który ja Ci proponuję masz dobrą płytę główną która umożliwi dalszą rozbudowę np na i5.

Ram jest polskiej firmy goodram w jednej kości 4 Gb narazie wystarczy do grania.(zawsze można dołożyć)

Karta graficzna pozwala na płynną grę lecz kosztem ustawień graficznych.

Zasilacz posiada 120 mm wentylator co w rezultacie powinno dać cisze i na pewno nie spali podzespołów.

Zapomniałem dodać dostajesz też mocnego procka który da sobie radę w bf3,cs:go i bf4.

I tyle.

http://www.morele.net/koszyk/


hmm wychodzi mi do strony głownej z tego linku? z tego co napisales wnioskuje, że 7770 lepsza?

Nie gtx 650 ti jest lepszy. 

Tylko nie wiem czemu się nie chce wczytać ten test... :o

Edytowane przez KliVk II
Link to post
Share on other sites

Dzięki, ale koszyk źle zapisany jest :P musisz byc zalogowany by zapisac.

 

Ten test w cs:go jest na jakim procesorze wiesz moze?  zdaje się, że  a8 6600k jest on znacznie lepszy niż g3420 (lub ten ktory podałeś w Twoim zestawie?) Ponieważ zupełnie nie umiem porownać amd i intela

 

btw. chodziło mi raczej o tego dokladnie gtx'a bo ten w podobnej cenie (z TI wyszukało mi po 7stow) http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-650-1gb-ddr5-128-bit-hdmi-dvi-n650-1gd5-ocv1-533428/

Link to post
Share on other sites

 

 

 zdaje się, że  a8 6600k jest on znacznie lepszy niż g3420

Nie, zdecydowanie nie. G3420 jest o wiele wydajniejszy.

 

 

btw. chodziło mi raczej o tego dokladnie gtx'a bo ten w podobnej cenie (z TI wyszukało mi po 7stow) http://www.morele.ne...d5-ocv1-533428/

7770/R7 250X jest minimalnie wydajniejszy. 

 

 

 

W zestawie który ja Ci proponuję masz dobrą płytę główną która umożliwi dalszą rozbudowę np na i5.

Chciałbym widzieć ten zestaw, bo może być tak, że jest dobrze złożony ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Szambor jeszcze podałem swój zestaw też mógłbyś ocenic

Nie ma źle. Ludzie wyciągali 4,6 GHz na podobnej płycie (H81M-P33), więc wcale nie jest powiedziane, że ta nie da rady. 7770 zmień na R7 250X i będzie OK. To są te same karty, ale R7 250X jest podkręcona i nowsza.  

Link to post
Share on other sites

1190zł, za dużo. Coś droga płyta główna, jeśli byłoby coś do 160 to bym byl sklonny taki zestaw brać jednak 1190 za dużo na ten moment. jeszcze proszę o ocene mojego zestawu

 

Hmm co do dysku i obudowy to nie wiem właściwie, jak to można sprawdzić? poszukam jeszcze jutro pudła od dysku bo od obudowy na 99% nie mam

Link to post
Share on other sites

1190zł, za dużo. Coś droga płyta główna, jeśli byłoby coś do 160 to bym byl sklonny taki zestaw brać jednak 1190 za dużo na ten moment. jeszcze proszę o ocene mojego zestawu

 

Hmm co do dysku i obudowy to nie wiem właściwie, jak to można sprawdzić? poszukam jeszcze jutro pudła od dysku bo od obudowy na 99% nie mam

Możesz zdjąć panel boczny i zobaczyć czy jest taka szeroka taśma czy wąziutka.

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h81m-hd3-h81-dualddr3-1600-sata3-hdmi-matx-ga-h81m-hd3-606110/ Płytę można zamienić na tą w rozmiarze mniejszym niż tą co proponowałem wyżej.

Zaoszczędzone pieniądze można włożyć w Pentium K (czyli procek z możliwością podkręcania, Zmieniania częstotliwości rdzenia.)

Oczywiście do tego też trzeba będzie dokupić chłodzenie ale to jest wydatek na przyszłość sięgający 120-160 zł

Ja nie mogę znaleźć tego pentium k. Szambor5 masz gdzieś go?

Link to post
Share on other sites

 Hmm i tutaj mamy problem, bo pamietam, że kiedyś moj dysk sie popsuł

i jeden jest sata i drugi ata, jednak patrze, że ten niżej ma 1TB chyba więc chyba ten niżej jest podłączony i on SATA jest, macie tutaj zdjęcia, tak mi sie wydaje ze ten niżej jest podlaczony :  

http://zapodaj.net/5e650b4215d1b.jpg.html

http://zapodaj.net/754bf31149fb2.jpg.html

http://zapodaj.net/299f7440300e6.jpg.html

 

Jeśli chodzi o obudowe to rozmiem, że chodziło o to gdzie np. wychodzi karta graficzna? (by podlaczyc ja kablem) jeśli tak to tych wejść jest 7 czyli  ATX

 

Czyli może ktoś podać już gotowy zestaw w 1 poście bo nie polapie sie teraz :D najlepiej na esc.pl / techplanet / morele, by sprawdzić gdzie najwięcej zaoszczędze :D


ref


ref

Edytowane przez karolewskyy
Link to post
Share on other sites

hmm 1150zł, za dużo :( nie da sie chociaż 100zł taniej? radek 7770 to jest -50zł to jeszcze 50zł, hmm tansza plyta glowna?

 

ps jeden ma 1tb i drugi 250gb ale watpie by ten drugi byl podlaczony bo jak licze to ok ~1040mb jest jesli chodzio dyski na moj komputer

 

złożyłem na podstawie twojego, nowy zestaw z płytą polecaną przez szambora i radeon 7770

http://www.morele.net/inventory/info/CjVOir/

i tutaj pytanie - chodziło Ci o tą płyte główną, czy o tą tańszą (za 140zł) ?

R7 260X za droga, Szambor pisałeś o R7 250X, że minimalnie wydajniejsza, na morelach jest kilka ich, podasz linka którego brać?

Ile pasty sie zużywa na jedno posmarowanie? na ile takie posmarowanie starczy?

rozumiem, że nie ma kodów na darmową wysyłke przy takim zakupie?

Edytowane przez karolewskyy
Link to post
Share on other sites
Szambor pisałeś o R7 250X, że minimalnie wydajniejsza,

Tak jest, R7 250X to nowszy i podkręcony HD7770. 

na morelach jest kilka ich, podasz linka którego brać?

Ten się nada:

KLIK

3-letnia gwarancja będzie tutaj sporym atutem.

Ile pasty sie zużywa na jedno posmarowanie? na ile takie posmarowanie starczy?

Pastę masz nałożoną na boxowym chłodzeniu. IMHO nie warto marnować MX-4 na boxie.

rozumiem, że nie ma kodów na darmową wysyłke przy takim zakupie?

Kody obowiązują od 1500 zł, więc bez szans. 

 

i tutaj pytanie - chodziło Ci o tą płyte główną, czy o tą tańszą (za 140zł) ?

Tak, chodziło mi o H81M-P33. 

Edytowane przez szambor5
Link to post
Share on other sites

Ok, czyli finalnie zestaw wygląda następująco http://www.morele.net/inventory/info/oSY0J/ - 1110zł

Szambor tzn. to jest h81m-p33 V2 (v1 jest za 140zł) pytam dla pewnosci - o tą Ci chodziło ? :)

 

Jeszcze pytania

1. Co z tą pastą, nie kupywać czy o co Ci dokładnie chodziło bo nie wiem zbytnio(może gorszą brac? czy cos?)

2. Na ile ghz będzie można podkręcić ten procesor (nie planuje na np. 4.2ghz, tylko by troszke więcej było ) bez dodatkowych chłodzeń / czegoś podobnego i by się nie spalił czasem w grze w stresie (tzn. duza temperatura w pomieszczeniu + kilka h gry)

3. Jeśli będę podkręcał to gwarancja przepada?

4. Tutaj tak około : jeśli na tym teście w cs:go, był a8 6600k + r7 260x + 8 gb ram i srednio ok. 165 fps, to tutaj na g3458 x ghz (licz na ile można podkręcić) + r7 250x + 4gb ram ile może być ? (oczywiście orientacyjnie)

Więcej pytań na ten moment mi się nie nasuwa

Szkoda, że na esc/techplanet paru części nie ma to bym zaoszczędził na wysyłce :)

Edytowane przez karolewskyy
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Co z tą pastą, nie kupywać czy o co Ci dokładnie chodziło bo nie wiem zbytnio(może gorszą brac? czy cos?)

Moim zdaniem, nie warto kupować lepszej pasty, bo cooler boxowy i tak jest słaby. Mam Pentiuma na boxie (+oryginalna pasta, szkoda było mi MX-2) i CPU jeszcze nigdy nie dobił mi do 60 stopni, więc z tym nie będzie problemu.

 

 

2. Na ile ghz będzie można podkręcić ten procesor (nie planuje na np. 4.2ghz, tylko by troszke więcej było ) bez dodatkowych chłodzeń / czegoś podobnego i by się nie spalił czasem w grze w stresie (tzn. duza temperatura w pomieszczeniu + kilka h gry)

Spalić będzie ciężko, bo od tego są zabezpieczenia. Wynik OC zależy tylko i wyłącznie od danej sztuki, więc ciężko stwierdzić.

 

 

3. Jeśli będę podkręcał to gwarancja przepada?

Nie, po to jest odblokowany procesor, żeby móc go podkręcić.

 

 

4. Tutaj tak około : jeśli na tym teście w cs:go, był a8 6600k + r7 260x + 8 gb ram i srednio ok. 165 fps, to tutaj na g3458 x ghz (licz na ile można podkręcić) + r7 250x + 4gb ram ile może być ? (oczywiście orientacyjnie)

Pentium jest o wiele wydajniejszy od APU, więc FPS będzie więcej. Taktowanie CPU to nie jedyna rzecz, którą bierze się pod uwagę.

 

 

Szambor tzn. to jest h81m-p33 V2 (v1 jest za 140zł) pytam dla pewnosci - o tą Ci chodziło ?

V1 i V2 różnią się ilością złącz. V2 posiada LPT i wyjście USB 3.0 na front obudowy. Jeśli są Ci potrzebne te złącza, to dopłać do V2. Jeśli nie, to V1 będzie w porządku. 

Link to post
Share on other sites

1. Czyli gorszą paste kupić? zlinkuj coś bo ja na tym kompletnie sie nie znam ( czy w ogole nie kupywać?)

2. Jak dojść do tego poprawnego podkręcenia (tzn ile ghz ?) nie wiem 3,6 ghz będzie ok?

3. -

 

Co do płyty głównej z tego co widze LPT jest od drukarki też, V1 nie ma tego wejścia w ogóle? niczym innym sie nie różnią? to różnica 40zł, ale w prawdzie jeśli LPT  jest od drukarki to mam dylemat :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...