Skocz do zawartości

Jakie głośniki do gier i muzyki. Cena do 450zł.


Recommended Posts

Witam. Proszę o pomoc w wyborze głośników do 450zł. Zastosowanie to gry i muzyka, czasem jakiś film. Podepnę owe głośniki pod X-Fi Prelude 7.1, więc co do mocy karty dźwiękowej (dla głośników) jestem spokojny. Tylko czy 2.0, 2.1, 5.1... sam nie wiem. :help:

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Tyle, że muszę wybrać czy do muzyki (Solo6C), czy gier (Genius 5.1 6000). A chciałem do muzyki i gier (razem) głównie... A co powiecie na Logitech X-540 5.1? Albo Creative Inspire 6200 5.1, lub Genius 5050 5.1... albo Logitech 2.1 Z-2300... :help:

Link to post
Share on other sites

X-540 i Creative sobie odpuść. Logitech Z-2300 niby grają dobrze, jednak ja bym wziął Genius 6000, według mnie nadają się i do gier, i do muzyki, zresztą Solo6C również grają bardzo dobrze. Ale to tylko moje zdanie. O 5050 się nie wypowiem.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobra karta. Wydaje się, że Microlab Solo6C to minimum. Zazwyczaj do tej klasy karty podpina się monitory bliskiego pola Yamaha. Genius to nieporozumienie. Zresztą wystarczy odczyt poboru mocy wzmacniacza by zweryfikować rzeczywistą (w przybliżeniu) moc zestawu.

Lepiej dozbierać jeszcze nieco funduszy i pozwolić zabrzmieć Solo7C.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dwa różne zdania, jeden chwali i poleca Genius 5.1 6000, a drugi chwali i poleca Solo7C. Co ja mam zrobić... voxcordi@ dlaczego Genius to nieporozumienie? Solo7C to system 2.0, czy aby napewno nadadzą się do gier? Bo do muzy to jak najbardziej tak. Sam nie wiem. Moje priorytety to gry i muzyka, czasem film.

Link to post
Share on other sites

Często wypisywane chwyty marketingowe typu 200W. Są tacy, którzy w to wierzą nie zdając sobie sprawy z przeliczeń. Fizyki nie da się oszukać. To siła wzmacniacza jest istotą. Jego wydajność prądowa. Jeśli Genius-y mają 200W RMS ustawiam się w kolejce zostania Świętym.

Z pewnością Solo nadaje się również do gier. W opcjach karty masz bodajże symulacje środowiskowe dla trybu 2.0. To działa. :D

Kiedyś korzystałem z kart TurtleBeach. Fantastyczne. Ale podłączona do silnego sprzętu.

Niestety czasy magistrali ISA przeminęły.

Nie bój się inwestować w dobre głośniki, ponieważ to właśnie one decydują o jakości dźwięku. Zawsze potem możesz dokupić centralny i tyły.

W rozrachunku najważniejsza jest solidna podstawa.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Genius 5.1 6000 nie mają 200w RMS, ale tak około 150 mają, do tego są tańsze o 150zł od Solo7C, dodatkowo do gier wolę jednak system 5.1, co do muzyki, to i tak mam mały pokój, to ''Gienki'' wystarczą. Dzięki za propozycję. Acha, czy wie ktoś, czy będę miał takie efekty jak na gł. creativach, że środkowy (centralny) głośnik zajmuje się wokalami itp, a ''reszta'' gł. muzyką itd? Bo to fajny bajer w grach czy tam filmach.

Link to post
Share on other sites

właśnie wie może ktoś jaką dokładną mają moc geniusy ? Bo sam jestem przed takim dylematem wybrania głośników :P solo6c imponuje wyglądem ( nie słyszałem ich ) a geniusy nie grają źle + ta moc :P więc sam nie wiem :lol:

po pierwsze: max moc oznacza, jaka moc sa w stanie zniesc glosniki i sie nie spalic. nie mowi nic o jakosci, glosnosci, poziomie znieksztalcen, a testy przeprowadza sam producent wg norm ktorych jest sporo. do wyboru, do koloru.

az sie dziwie, ze jeszcze nikt nie bawi sie w OC zestawow :D wystarczy jakos (!, ?) schlodzic cewke glosnika i jazda na 10000W :D

po drugie: o glosnosci decyduje efektywnosc: http://www.hifi.pl/porady/parametry/kol-efektywnosc.php

po trzecie: o dynamice decyduje nie moc a wydajnosc pradowa wzmacniacza (jak juz wspominal voxcordi), po chlopsku i lopatologicznie wzmacniacz 100W (5x20) bioracy z sieci max powiedzmy ~200W bedzie wydajny i "dynamiczny". wzmacniacz 5x100W i bioracy z sieci max 200W bedzie gral jak stary jamnik.

po czwarte: przy porownywalnej klasie wzmacniaczy zestaw 5x20W i glosnikach 95dB/1W zagra glosniej, niz 5x100W na glosnikach 85dB/1W

po piate: glosniej nie oznacza lepiej. a dobrze zlozony zestaw 2x50W spokojnie poradzi sobie z dyskoteka w wiekszej szkolnej swielicy.

po szoste: zestawy komputerowe i plastikowe kina domowe sa budowane wlasnie na takich zasadach, czyli jak najwiecej mocy na kartonie. cos jak z pixelami w aparatach a jakoscia zdjec. jesli przeraza Cie wizja 55W kolumn microlaba, to kup cos, czym bedziesz mogl zaimponowac kolegom. pisze powaznie, z zakupu powinienes byc zadowolony.

Link to post
Share on other sites

właśnie wie może ktoś jaką dokładną mają moc geniusy ? Bo sam jestem przed takim dylematem wybrania głośników :P solo6c imponuje wyglądem ( nie słyszałem ich ) a geniusy nie grają źle + ta moc :P więc sam nie wiem :lol:

po pierwsze: max moc oznacza, jaka moc sa w stanie zniesc glosniki i sie nie spalic. nie mowi nic o jakosci, glosnosci, poziomie znieksztalcen, a testy przeprowadza sam producent wg norm ktorych jest sporo. do wyboru, do koloru.

az sie dziwie, ze jeszcze nikt nie bawi sie w OC zestawow :D wystarczy jakos (!, ?) schlodzic cewke glosnika i jazda na 10000W :D

po drugie: o glosnosci decyduje efektywnosc: http://www.hifi.pl/porady/parametry/kol-efektywnosc.php

po trzecie: o dynamice decyduje nie moc a wydajnosc pradowa wzmacniacza (jak juz wspominal voxcordi), po chlopsku i lopatologicznie wzmacniacz 100W (5x20) bioracy z sieci max powiedzmy ~200W bedzie wydajny i "dynamiczny". wzmacniacz 5x100W i bioracy z sieci max 200W bedzie gral jak stary jamnik.

po czwarte: przy porownywalnej klasie wzmacniaczy zestaw 5x20W i glosnikach 95dB/1W zagra glosniej, niz 5x100W na glosnikach 85dB/1W

po piate: glosniej nie oznacza lepiej. a dobrze zlozony zestaw 2x50W spokojnie poradzi sobie z dyskoteka w wiekszej szkolnej swielicy.

po szoste: zestawy komputerowe i plastikowe kina domowe sa budowane wlasnie na takich zasadach, czyli jak najwiecej mocy na kartonie. cos jak z pixelami w aparatach a jakoscia zdjec. jesli przeraza Cie wizja 55W kolumn microlaba, to kup cos, czym bedziesz mogl zaimponowac kolegom. pisze powaznie, z zakupu powinienes byc zadowolony.

Czyli definitywnie microlab :P ? Bo np do gier microlab podobno się nie nadaje, a do muzyki znów zestaw 5:1 odpada ;/

Też czytałem że przy dobrym rozłożeniu 6000 grają rewelacyjnie pokój mam w miarę 3,5x3,5

 

też myślałem nad takim rozwiązaniem aby kupić 6000 a za 2 miesiące jak już będzie kasa dokupić pod 7:1 solo6c co wy na to ?

 

edit poszukałem i znalazłem 3 recki :P

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=641

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /3276.html

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=481

Link to post
Share on other sites

Czyli definitywnie microlab :D ?

nie mam zielonego pojecia. im wiecej wiem o audio tym trudniej mi przychodzi dawanie rad. osobiscie wzialbym solo6/7, ale Ty mozesz nie byc zadowolony, tak jak moze Ci sie moja zona nie podobac :lol: pisze powaznie.

znalezienie zlotego srodka miedzy stereo a 5.0/1 jest albo kosztowne (musialbys kupic sprzet z najwyzszej polki, w przeciwnym wypadku zawsze stereo za te same pieniadze zagra lepiej nie dajac dzwieku przestrzennego), albo konczy sie straszna kupa. najlepiej zrobisz, jak sie na cos po prostu zdecydujesz.

Link to post
Share on other sites

Proponuję posłuchać takich maluchów:

http://pl.yamaha.com/pl/products/music_ ... e=overview

 

Możecie być wielce zszokowani jakością, dynamiką, i wielkością sceny. Nie dorówna im żadna konstrukcja typu HiFi Top PC Sound System, na której jest napisane 5x200W.

To są realia.

Wybór Solo6/7C jest po prostu przyszłościowy. Stanowi dobrą podstawę.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wybrałem Genius'y 5.1 6000, właśnie pojechały na gwarancję, w ''subie'' coś raz ''pykło'' i przestały grać :-( Jak tylko zwrócą kasę (albo sprzedam nowe wymienione) to kupuję inne... Tylko jakie... temat nadal aktywny...

P.S. Głośniki grały mi jeden dzień, ale za to jak! Dźwięk był wspaniały jak za tą cenę, ale jakby lekko nie wyrabiały się za wyższych poziomach głośności, tak od około 60% było słychać przekłamania i lekkie charczenie, czyżby moja karta dźwiękowa je ''posadziła''? (Auzentech X-Fi Prelude 7.1) :tajniak:

Link to post
Share on other sites

Nie słuchałeś porad wyjadaczy. Kupiłeś tanio i masz efekt adekwatny do decyzji.

Karta jest z górnej półki. Głośniki nabyte z dolnej. Czegóż się spodziewałeś?

Nim doświadczenia posłuchasz, nie wierząc, "frycowe" zapłacisz musisz. Tylko po co? :oops:

Link to post
Share on other sites

No to pechowo trafiłeś, zdarza się. Ale nie o awaryjności temat więc przechodzę do rzeczy. Czytając podobne tematy oraz opierając się na własnych doświadczeniach z głośnikami komputerowymi coraz bardziej skłaniam się ku parze 2 przyzwoitych kolumn zamiast plastikowych pierdziawek z głośnikiem niskotonowym na sterydach. Mam Logitechy Z-2300 i są świetne (obecnie grają z Xonarem DX) do wszystkiego oprócz muzyki. Tutaj wychodzi ich plastikowa natura, bas w wybranych utworach jest dudniący i zbyt mocny (drgają elementy mebli) w stosunku do tonów średnich i wysokich, które wypadają co najwyżej przeciętnie.

Jeśli nie jesteś zagorzałym fanem sieciowych FPSów i zwyczajnie chcesz dobrej jakości dźwięku to olej zestawy komputerowe i kup dobre 2 kolumny dobrane do wielkości pomieszczenia.

Myślę, że propozycje Voxcordi będą tutaj bardzo pomocne.

Link to post
Share on other sites

Nie słuchałeś porad wyjadaczy. Kupiłeś tanio i masz efekt adekwatny do decyzji.

Karta jest z górnej półki. Głośniki nabyte z dolnej. Czegóż się spodziewałeś?

Nim doświadczenia posłuchasz, nie wierząc, "frycowe" zapłacisz musisz. Tylko po co? :oops:

Nie przesadzajmy :wariat: . W tej cenie Geniusy SW-HF 6000 grają dobrze, a podałem je tylko jako przykład głośników 5.1 (w końcu lepiej by nie brał jakichś Logitechów). Jako zestaw 2.0 dałem Solo6c. Cóż, i tak uważam, że to autor powinien sobie wybrać głośniki takie, jakie mu pasują. My, możemy go tylko częściowo naprowadzić na tą "dobrą drogę".

 

Wybrałem Genius'y 5.1 6000, właśnie pojechały na gwarancję, w ''subie'' coś raz ''pykło'' i przestały grać :-(

Totalny niefart ;)

Link to post
Share on other sites

też kupiłem geniusy 6000, są głośne ;) bass rewelacja, filmy miodzio, głównie słucham muzyki typu electro wiec woofer jak najbardziej mi tu pasuje, na początku miałem problemy z podłączeniem ich jako 5:1 ( nie działał jeden głośnik, potem jakoś ustawiłem ten głośnik jako woofer xD ) ale po 6 godzinach bawienia sie ( myślałem że już woofera mam siekniętego ) okazało się że kabel coś nie stykał, a potem jeszcze okazało się że jak testowałem na muzyce ( jako 5:1 ) to grały tylko 2 i centralka ;) teraz pobawiłem się i all grają.

 

Jak dla mnie są godne polecenia :D ( teraz do drugiego kompa kupie Solo6C zobaczymy jak z nimi :) )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...