Skocz do zawartości

Zasilacz ale jaki...?


Recommended Posts

Witam Was mam taki dylemat ,chcialbym zakupic nowy zasilacz do mojego kompa ,komp ma juz ponad roczek wiec by sie przydalo mu cos nowego i zwracam sie do Was z prośba jaki polecacie mi zasilacz??

 

Parametry kompa to :

procek E 5200 krecony na 3,8 ghz

Ram 4 gb 1200 Mhz

dysk 1 Tb

grafika GTS 250

Link to post
Share on other sites

Ja upatrzyłem sobie OCZ seria modxstream pro. Tylko teraz czy brać 600W czy dołożyć 50zł i łyknąć 700W??

 

Mój komp:

E8400 (na razie wkręcony na 3,6 ale jak tylko dostanę "chłodnicę" to będę próbował wyżej)

4gb 2x2gb (Kingston ale nigdy nie pamiętam jakie dokładnie)

1 dysk 500gb

GTX460

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ja upatrzyłem sobie OCZ seria modxstream pro. Tylko teraz czy brać 600W czy dołożyć 50zł i łyknąć 700W??

 

Już mi ktoś wcześniej zwrócił uwagę, że te OCZ - 600 i 700W to lipa :lol:

 

- MXS 700 Pro ma nędzne 552W na +12V (mniej niż niejedna 600tka), słabe okablowanie, nie najlepszy rozkład linii i lubi się wyłączać przy pełnej mocy i wysokich temperaturach. Podobnie nędzną ilość mocy ma ta sześćsetka a jej pozostałe elementy nie odbiegają od normy, jaką stanowi ta seria...

 

Inne OCZ czyli:

- SXS/GXS mają jazdy z tętnieniami i też im ostro leci moc w wyższych temperaturach (recka u JG: http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... nt&reid=24 ).

 

Z OCZ dobry jest SXS 2 600W - okablowanie ujdzie, dobra sprawność, niskie tętnienia. Ewentualnie jeszcze MXS 500W i Fatal1ty 550W do słabszych konfigów, nowe SXS2 i później już tylko seria Z.

 

 

Generalnie brał bym Corsaira TX/HX lub Tagana TG U33II lub ewentualnie któryś zasilacz XFX (tak, tak ta firma to nie tylko karty graficzne).

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Igorius on nie chce dać za zasilacz więcej niż 300zł. Za 270zł dostaje Ocza MXS 600W, który spokojnie mu wystarczy :D.

A zasilacze XFX rzeczywiście są dobre, tylko, że mało popularne (szczególnie w Polsce) no i to nie ten przedział cenowy.

Nie ten przedział cenowy? :lol:

http://www.ceneo.pl/5655741

Poniżej 300zł kupi i będzie zadowolony :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...