Skocz do zawartości

Nowa obudowa? Lista wymagań.


Recommended Posts

Ale Fractal i tak jest poza dyskusją, bo jest drogi i nie ma okna. Antec też jest dziurawy i ten poziom hałasu mi odpowiada, więc nie ma takiej potrzeby, żeby na gwałt coś jeszcze wyciszać.

 

Okazuje się, że wersja Lite względem Advanced nie jest wcale tak dużo tańsza, więc myślę, że nie ma co żałować. Na ram.net.pl wersja bez okna jest za 300zł, a wersja z oknem za 350zł. Ta druga chyba by była moim faworytem jak na razie. Chociaż 50zł więcej za głupie okno? Trochę zdzierstwo, w Gladiusie jest to 10zł... :lol:

Link to post
Share on other sites

Dlatego też pisałem wcześniej, że przy zakupie obudowy nie warto oszczędzać i lepiej podjechać do prawdziwego sklepu i fizycznie sprawdzić i pomacać. Ja tak zrobiłem i dopiero trzecia obudowa była bez wad, wszstkie pozostałe miały cos poodklejane i powyginane. W życiu nie kupiłbym obudowy przez internet. Obudowa w pewnym sensie to też mebel.

 

A jeszcze dodam, że ta trzecia z kolei buda też miała troche porysowane maty w panelu bocznym, ale że pozostałe elementy były ok, to wspólnie ze sprzedawcą uznaliśmy (już nieco zmęczeni tą sytuacją), ...

że przekładamy panel z innej obudowy zamiast otwierać nastepne pudło

:lol:

 

Tak, że w sumie mozna powiedzieć, że dopiero czwarta z kolei była bez wad.

 

 

 

Ale Fractal i tak jest poza dyskusją, bo jest drogi i nie ma okna. Antec też jest dziurawy i ten poziom hałasu mi odpowiada, więc nie ma takiej potrzeby, żeby na gwałt coś jeszcze wyciszać.

 

Ja szukałem obudowy wg podobnych kryteriów, a szczególnie pkt. 1 i 2 były dla mnie najważniejsze i nie znalazłem nic innego poza R2, K62 Black, CM 690 II oraz Xigmateki. Ostatecznie wybrałem R2 i CM 690 II i pojechałem do sklepu aby je razem porównać.

 

Ale w sumie to na poczatku napaliłem się strasznie na Obsidiana, ale wyszło, że jest za wysoki do moich mebli. Ale teraz widze, że brakuje mu kilku rzeczy, które ma fractal.

Link to post
Share on other sites

jeżeli czarne wnętrze i okno to "must have" ten CM 690 II Adv. będzie imo najrozsądniejszym wyborem, gdyby nie to poleciłbym Ci zalmana gs 1000 se lub plus

 

EDIT: wróć - Silverstone RV02 to jest to, jeśli nie zniechęca cię jej oryginalny układ

http://www.silverstonetek.com/raven/pro ... model=RV02

Link to post
Share on other sites

Zobacz może jeszcze na CM HAF 922 bo jemu to tylko brakuje czarnego wnętrza.

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6606

Chyba nie ma tutaj dziur na wyprowadzanie kalbli tyłem.

 

 

EDIT: wróć - Silverstone RV02 to jest to, jeśli nie zniechęca cię jej oryginalny układ

http://www.silverstonetek.com/raven/pro ... model=RV02

Ja tego wydziwa wykluczyłem od razu na poczatku poszukiwań. Ale pewnie jestem zbyt konserwatywny. :lol:
Link to post
Share on other sites

1) HAF - nie podoba mi się, poza tym nawet nie jest czarny w środku.

2) Raven - drożyzna, aż tak mnie nie pogięło, żeby za tyle kupować budę :lol: co nie zmienia faktu, że są fajne.

3) Lancool K58 - byłby cycuś, ale nie ma czarnego wnętrza i brakuje okna.

4) Storm - okno jak nie okno, do tego czerwone podświetlanie, które mi nie odpowiada - wolałbym niebieskie.

 

Na polu bitwy pozostają:

1) CM690II Advanced

2) CM690II Advanced Window

3) CM690II Lite

4) CM690II Lite Window

5) Lancool K62

 

Czy ktoś ma namiary na wersję Lite tańszą niż 289zł? Jak na razie (wciąż) mój faworyt to Advanced z oknem za ~350zł.

 

http://www.pctunerup.com/up/results/_201007/20100719000857_DSC_2524_ridimensionare.JPG

 

 

Pieniądze to nie jest jakiś problem, dać mogę i z 500zł, ale szkoda mi pieniędzy na topowy sprzęt, to zawsze jest strata kasy. Może z obudowami tak nie jest, ale mimo wszystko.

Link to post
Share on other sites

No ładna cena. Ale mimo wszystko +50zł trzeba dać. Do tego kolejne +50zł na przedłużki kabli i się z 500zł zrobi. Grrrr :lol:

 

Co do wymiarów, moje zadziwiająco dobre biurko na kompa (bo kupowane z 10 lat temu), ma podstawkę na kompa, na której zmieści się coś takiego: SxDxW 240x565x590 - więc raczej wejdzie każdy duży midi tower.

 

PS A Ty byś dał 400zł na budę, gdybyś tyle miał? :D

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Co do ceny to @torture racji raczej nie ma...

Kupuje Lancoola K62 za 400zł

Do tego przedłużka P4/8 za 25zł

I jeszcze przedłużka P24 za 25zł

Dodatkowo kontroler obrotów (firmowe wentylatory są drogie) za 120zł (Zalman ZM-FC1 PLUS)

Daje to już razem 570zł

Jednak kupując CM przedłużki też musi kupić oraz kontroler. Czyli na dodatki da tyle samo.

Ma jednak obudowę na lata. Materiał, z której K62 wykonano jest lepszy od CM 690 II Adv, blachy grubsze i przyjemniejsze w dotyku. Istnieje tez możliwość całkowitego wymontowania koszyka na dyski (jest na śrubki) co pozwoli mu na montaż nawet najdłuższej HD5970. Ma świetny przepływ powietrza dzięki takiemu rozwiązaniu (dysk na podłodze na gąbce) i dzięki dużemu 140mm wentylatorowi. Obudowa posiada tez filtry powietrza i nie ma dziurek z boku, przez które wpada kurz (CM 690 II Adv ma z boku, za mocowaniem procesora miejsce na wentylator 80mm, i tak go tam nie da - cienki na 15mm, raczej takiego nie kupi a dziury zostaną.) K62 ma bez-śrubkowy montaż nie tylko napędów ale nawet kart rozszerzeń, czego CM 690 II Adv nie ma. No i filtry z przodu i z dołu - w K62 są i to lepszej jakości niż w konkurencyjnej obudowie.

No i CM 690 II Adv ma lub proponuje większość użytkowników. On będzie miał obudowę bardziej prestiżową od Lian Li a nie od "pospolitego" producenta.

 

Link to post
Share on other sites

@Saiya-jin - widze, że się już nie na żarty obraziłeś całkiem na tego Fractala :lol:

Taka jest prawda. Nie jestem typem, który musi sobie racjonalizować nietrafiony zakup. Potrafię wprost powiedzieć: nie opłacało mi się zmieniać obudowy.

 

Ale Raven jest droooooogi.

Poza tym paskudny. Z Silverstone'a wolałbym już FT02.

 

Jednak kupując CM przedłużki też musi kupić oraz kontroler. Czyli na dodatki da tyle samo.

Torture ma już kontroler.

 

Ma jednak obudowę na lata. Materiał, z której K62 wykonano jest lepszy od CM 690 II Adv, blachy grubsze i przyjemniejsze w dotyku.

Macałeś obie?

 

Istnieje tez możliwość całkowitego wymontowania koszyka na dyski (jest na śrubki) co pozwoli mu na montaż nawet najdłuższej HD5970.

W CM-ie też można.

Link to post
Share on other sites

Materiał, z której K62 wykonano jest lepszy od CM 690 II Adv, blachy grubsze i przyjemniejsze w dotyku.

Szczególnie, że obie obudowy wykonane są ze stali SECC o tej samej grubości.

Istnieje tez możliwość całkowitego wymontowania koszyka na dyski (jest na śrubki)

Jak na moje to to nie są śrubki tylko nity:

http://www.lancoolpc.com/tw/product/upload/image/k62/k62-21.jpg

K62 ma bez-śrubkowy montaż nie tylko napędów ale nawet kart rozszerzeń, czego CM 690 II Adv nie ma.

Ma, tyle, że jest to bez narzędziowy montaż. Szybkośrubki odkręca się palcami i jest to lepsze rozwiązanie niż zatrzaski.
Link to post
Share on other sites
igorius, bo ty masz tą obudowę to jest najlepsza? Cooler Master bije K62 na łeb, o ile K62 na zewnątrz jest bardzo ładna, to w środku rozwiązania CM są najdoskonalsze. Co do dziurek za płytą główną, można założyć filtr przeciw i po kłopocie żaden syf się dostawał nie będzie, a chłodzenia zawsze lepsze jest :lol:.
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Istnieje tez możliwość całkowitego wymontowania koszyka na dyski (jest na śrubki) co pozwoli mu na montaż nawet najdłuższej HD5970.

W CM-ie też można.

Tak, ale dwie najwyższe zatoki zostają, czyż nie?

Ponadto w K68 wymontowujesz cały koszyk na dyski 3.5, który jest zamontowany na śrubki a nie na jakieś nędzne nity. Można go wyjąć lub ustawić równolegle do koszyka na napędy 5.25 - czyli obrócić o 90stopni.

Zatem co do koszyka - @Saiya-jin masz tylko "połowiczną rację" a @kubbak nie masz racji w ogóle.

 

Co dotyku to sprawa subiektywna ale K62 ma lepszy lakier, wiem bo dotykałem obie w sklepie.

 

@Kiziea - powiem Ci, że szukałem optymalnego rozwiązania i wybrałem, moim zdaniem dobrze. Poczytaj sobie mój temat a zrozumiesz: viewtopic.php?f=20&t=14788

A co do zakupu dodatkowego filtra - przecież autor nie chce wydawać dodatkowych funduszy na "pierdoły" czyż nie?

 

Reasumując napiszę, ze obie obudowy mają swoje zalety i wady. Której @torture by nie wybrał - będzie zadowolony. Ja wybrałem K62 i jestem zadowolony, jakbym wybrał CM 690 II Adv tez pewnie bym był. Szczególnie, ze przesiadłem się z obudowy ciasnej, starej, ze słabym systemem wentylacji...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...