Skocz do zawartości

Monitor do 60%gry 40%internet


Recommended Posts

Witam,
czytam i czytam i im więcej czytam tym mniej wiem ;/

Poszukuję monitora najlepiej +22" do 450-480zł- może być używany z gw.
Mogę kupić Iiyama ProLite X2377HDS za 400zł z gw. Chciałbym aby monitor nadawał się do gry i nie męczył wzroku przy przeglądaniu internetu. Filmów za dużo nie oglądam. Podobają mi się IPS'y lecz w tej cenie jest dosłownie 4-5 modeli. Rozmyślam że może jakiś TN ale ta matryca ma gorsze kolory.
Grywam w cs'a, bf'a. Karta graficzna to r9 270. Najlepiej aby matryca była matowa. Okno jest za monitorem lecz jest  ono od południa i nie chcę widzieć tego co mam za plecami. 
Czy Iiyama ProLite X2377HDS za 400 zł z 2 letnią gw to dobry wybór?
A może najtańszy IPS od LG 22MP55HQ?

Link to post
Share on other sites

Chciałbym aby monitor nadawał się do gry i nie męczył wzroku przy przeglądaniu internetu. 

 

Niemęczenie wzroku i jakieś pseudo-monitory za 400 złotych nie idą w parze. 

 

 TN ale ta matryca ma gorsze kolory.

 

W zasadzie, to w tej kategorii cenowej niczym się nie różnią matryce pod względem kolorów. Może IPS srebrzy jak cholera, a VA ma lepszą czerń...

 

Jeśli nie potrzebujesz monitora na zaraz, to uzbieraj do Eizo FS2333. Naprawdę, na swoich oczach nie ma co oszczędzać.

Link to post
Share on other sites

Cóż, jeśli monitor do 500 zł porównujemy z monitorem za 1300 od Eizo w dodatku, to ten drugi raczej bym nazwał symulatorem barw. Dłużej tutaj nie będę Ci doradzać, wystarczy wejść tutaj, żeby zobaczyć, co osoba obeznana o tych monitorach sądzi. Bierz cokolwiek, byle nie z D-Subem, najlepiej na matrycy VA, bo zapewnia ona dosyć niski punkt czerni.

Link to post
Share on other sites

Wiem że monitor musi posiadać cyfrowe złącze. Ale odpowiedz bierz co popadnie jest mało konkretna. Twoim zdaniem czy wezmę najtańszy monitor va z dvi (350zł) będzie równie dobry jak za 480zł?
 

Link to post
Share on other sites

Nikt tu nie szuka profesjonalnego monitora. To że nie chce wydać 1300zł nie znaczy że za 500 nic dobrego nie kupie. 

To że jesteś fanboyem Eizo i innych nie uważasz to Twój wybór. Nie kupuję monitora aby biegać i wołać po osiedlu i przed kumplami że mam Eizo. Ma spełniać moje (nie grafika i nie zawodowego gracza) oczekiwania a nazywać się może szajsung. 

Szukam w przedziale podanym cenowym z pierwszego postu i jeśli potrafisz doradzić w tej kwocie będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

ty z kolei zrozum inną rzecz - monitory do pewnej kwoty schodzą z bliźniaczych linii produkcyjnych i są robione na tych samych częściach po czym dokleja się im logo producenta i wylewa w sieć wiadro pustego marketingu, jakie to one nie są eko trendy zachwycająco wspaniałe - czy do 500 nic nie kupisz - kupisz, ale to bez większego znaczenia co konkretnie

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wciąż nie wiem co wybrać. Kupić Iiyame ProLite X2377HDS czy lg 23mp65hq-p. Podoba mi się lg bo ma ff ale iiyame mogę kupić 150zl taniej. Czy ff dobrze działa w tych lg? Ważne zeby wzrok się niemeczyl.

Tylko te dwa modele biorę pod uwagę. Który z nich będzie lepszy?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...