Skocz do zawartości

Wybór wentylatora AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 5000+ 2,66 GHz


Recommended Posts

Jaki masz budżet? Dlaczego chcesz wymienić poprzedni? Masz na myśli chłodzenie?

Jak najmniejszy budrzet. Chcę wymienić bo stary hałasuje. Tylko wentylator jak da radę. Wolę nie ruszać radiatora bo to dodatkowe koszty i może coś źle wyjść, jakieś zabrudzenia czy coś.

Edytowane przez look997
Link to post
Share on other sites

Odudowę komputera. Nie mogę polecić Ci chłodzenia bez wiedzy czy zmieści się do obudowy.

A ten proc co podałem nie ma standardowyc rozmiarów? Obudowa standardowa-duża? W każdym razie nie skrócona-nie wiem jak to się nazywa. Wielkość wentylaora ma być standardowa.

Taki wystarczy? Tak żeby się nie zepsuł i nie hałasował przez +- 10 lat. ;)

Edytowane przez look997
Link to post
Share on other sites

Tobie za pewne chodzi by wymienić sam wentylator na chłodzeniu? Jeśli tak to to jest słaby pomysł. Tak mały wentylator zawsze bedzie głośny ponieważ by wytwożyć podmuch. Dożo lepiej kupić chodźmy najtańszy cooler.

Link to post
Share on other sites

Tobie za pewne chodzi by wymienić sam wentylator na chłodzeniu? Jeśli tak to to jest słaby pomysł. Tak mały wentylator zawsze bedzie głośny ponieważ by wytwożyć podmuch. Dożo lepiej kupić chodźmy najtańszy cooler.

Hałas to w moim aktualnych przypadku spontaniczne buczenie nie do wytrzymania. Jakiś hałaś może być.

To co podałem to ma nałożoną pastę to może spróbuję całość wymienić.

Ponawiam pytanie.

Edytowane przez look997
Link to post
Share on other sites

SilentiumPC Spartan PRO HE924 / SPARTAN LT HE922 wentylator możesz dodatkowo zmniejszyć obroty o 3V bo i tak go spokojnie schłodzi na mniejszych obrotach.

 

Samego wentyla w boxowym nie wymienisz. Nawet niema to sensu bo boxa można kupić z przesyłka za 20zł. Po zatym podczas ściągania wentyla możesz uszkodzić procesor, wiem bo trudno schodzi ten wentyl, trzeba odgiąć radiator by zszedł.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

 

 

SilentiumPC Spartan PRO HE924 / SPARTAN LT HE922

70 zł? Drogie! To jest najniższa sensowna cena?

Mi nie przeszkadza normalny hałas. Ten mój wentylator po prostu się rozpada i buczy. Tylko to jest problemem.

 

 

 

A może wystarczy wymienić pastę termoprzewodzącą i przedmuchać radiator

Ten mój wentylator po prostu się rozpada i buczy. Tylko to jest problemem.

Link to post
Share on other sites

Wyczuwam trolling... :-> A nawet jak nie to wentyl 80 mm bo taki jest standardowo montowany w box-ach będzie głośny, niska wydajność, mała powierzchnia łopatek idzie w parze z wysoka prędkością obrotową co przekłada się na głośną pracę. Zatem darowałbym sobie wymianę wentylatora i kupił kompletne chłodzenie, np takie http://allegro.pl/arctic-cooling-freezer-64-pro-pwm-fan-control-amd-i4571107517.html skoro 70 zł na cooler to dla ciebie za dużo.

Link to post
Share on other sites

Jak to mówią oszczędny dwa razy płaci. SPARTAN LT HE922 jest za 65zł z przesyłką a jest to inwestycja na lata do tego można wymienić wentyl jak się zużyje i pasuje na wielu procków.

 

Z tańszych masz jeszcze AAB COOLING SUPER SILENT P1 - 46zł z przesyłką. Montuje się go tak samo jak boxowy na am2. Jest to kopia spartana z lepszym montażem.

http://allegro.pl/aab-cooling-super-silent-p1-pwm-rev-2-12db-lga775-i4497843594.html

 

http://forum.benchmark.pl/blog/79/entry-210-recenzja-ch%C5%82odzenia-firmy-aab-cooling-super-silent-p1-pwm-rev2/

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Wyczuwam trolling... :-> A nawet jak nie to wentyl 80 mm bo taki jest standardowo montowany w box-ach będzie głośny, niska wydajność, mała powierzchnia łopatek idzie w parze z wysoka prędkością obrotową co przekłada się na głośną pracę. Zatem darowałbym sobie wymianę wentylatora i kupił kompletne chłodzenie, np takie http://allegro.pl/arctic-cooling-freezer-64-pro-pwm-fan-control-amd-i4571107517.html skoro 70 zł na cooler to dla ciebie za dużo.

Już to chyba tłumaczyłem. Mi głośność "box-a" nie przeszkadza, tylko ten mój box się zużył po chyba 10(albo trochę mniej) latach i hałasuje dużo bardziej, czasami aż drży biurko. Buczenie/warczenie nie do zniesienia.

To jest mój problem a nie coś super cichego. ;)

 

Może coś tych podanych wybiorę. Pewnie to najtańsze.

 

Ale widzę że to jest używane: http://allegro.pl/arctic-cooling-freezer-64-pro-pwm-fan-control-amd-i4571107517.html

To chyba za chwile się też zepsuje, loteria...

Edytowane przez look997
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...