Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Przymierzam się do wybrania nowego telefonu. Rozmyślam nad Xperią Z1 oraz LG G2, mogę je mieć za 1 zł w abonamencie.

 

Czy ktoś mółgby mi doradzić co lepiej wziąść ? Czytałem że w xperii są słabe kąty widzenia, jest fabrycznie naklejona folia na ekranie (wtf?) oraz zaślepki od portów nie trzymają się w slocie i potrafią często wypadać.

 

O LG przeczytałem że obudowa trochę skrzypi, w czasie rozmowy po 10 minutach nasz rozmówca po drugiej stronie przestaje nas słyszeć na chwilę i później wraca do normy.

 

Prosił bym o jakieś obiektywne opinie bo już naprawdę nie wiem co wziąsć, nie chce samsungów bo miałem już nie jednego i ogolnie nie podchodzi mi już ta firma.

Link to post
Share on other sites

Probl;em z LG...hm dziwny pierwsze słysze a przegadałę mz G2 chyba około 3-4 godzin i bez problemów.

 

Ogólnie Z1 - lepiej wyglądający sprawiający wrażenie porządnego , ale G2 bije go pod względem wydajności i ekranu.Zdjęcia z przewaga dla Z1.

 

Suma sumarum lepsze jest G2 ale kupno Z1 złym wyborem też jakimś nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Zawsze masz KnockCode także nic się nie dzieje :-)

Wyłącz tyle przyciski i będzie OK.Bo chyba taka funckja jest...

 

Tyle przyciski to super opcja wystarczy ze na twardej powierzchni przyciśniesz telefon do biurka to włącznik się sam naciśnie - wygodne ;-)

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

A czy istnieje takie zjawisko w G2 że po zmniejszeniu jasności ekranu na 0% migocze/faluje/ ekran ? W LG L90 oraz G2 Mini występuje migotanie ekranu przy 0%.

 

Sam to sprawdziłem bo w rodzinie jest jeden LG L90 i dużo ludzi ma taką przypadłość.

Edytowane przez vallentine
Link to post
Share on other sites

U mnie nie występuje migotanie przy ekranie ustawionym na 0%. 

 

Co do tylnych przycisków tą są bardzo wygodne, palec podczas trzymania sam się tam układa, jest to dla mnie wygodniejsze przy tej wielkości telefonu. 

 

Ostry, w G2 leżącym na płaskim nie ma możliwości wciśnięcia przycisku naciskając na telefon. :) 

Link to post
Share on other sites

A czy telefon się bardzo grzeje ? Chodzi mi tutaj o normalną pracę np. przeglądanie internetu czy oglądanie filmów na YT, bo o gry to nawet nie pytam.

 

Gdy przeglądałem internet na LG L90, jasnośc ekranu na 50% + dane pakietowe, telefon trochę się nagrzał i wyskoczył komunikat na ekranie że ekran zostanie przyciemniony z powodu wysokiej temperatury czy jakoś tak, przeglądałem internet może z 20-30 minut a to chyba niezbyt dużo.

W G2 też coś takiego występuje ? 

 

:)

Edytowane przez vallentine
Link to post
Share on other sites

Podczas przeglądania internetu czy poruszaniu się po menu nie zauważyłem czegoś takiego, Ciepły będzie ale nie przeszkadza to w niczym, dodatkowo posiadam spigen slim armor który izoluje temperaturę. Miałem tak w 4x HD ale to była straszna grzałka :) 

Link to post
Share on other sites

A czy telefon się bardzo grzeje ? Chodzi mi tutaj o normalną pracę np. przeglądanie internetu czy oglądanie filmów na YT, bo o gry to nawet nie pytam.

 

Gdy przeglądałem internet na LG L90, jasnośc ekranu na 50% + dane pakietowe, telefon trochę się nagrzał i wyskoczył komunikat na ekranie że ekran zostanie przyciemniony z powodu wysokiej temperatury czy jakoś tak, przeglądałem internet może z 20-30 minut a to chyba niezbyt dużo.

W G2 też coś takiego występuje ? 

 

:)

G2 sie nie grzeje, w mojej L90 nie spotkalem ani migotania przy 0% ani przegrzewania sie, ekran mam na 65%, czesto gram, smsuje, przegladam neta.

Kazdy telefon sie w jakims stopniu grzeje, ale to co napisales zaciekawilo mnie.

W G2 nie da sie wylaczyc funkcji tylknych przyciskow, jedynym rozwiazaniem jest root. Aparat moze zostac zalaczony nawet jak jest KnockCode jako blokada ekranu, wiec moze sie zdazyc, ze zostanie wlaczony. Latwym rozwiazaniem bez robienia roota jest po prostu etui o grubosci co najmniej 3mm.

Co do naklejki na ekranie w Xperi, jest tak, ze jezeli ja sciagniesz zejdzie od razu logo Sony, wiec najczesciej zaklada sie na naklejke nastepna, gdyz ta oryginalna zbiera wszystkie slady uzytkowania i jest slabej jakosci.

Lepszym wyborem jest G2 i nie wiem skad takie pytania.

Link to post
Share on other sites

Miałem obydwa (G2  4 miesiące z1 jakiś tydzień) i się wypowiem

 

z tych 2 brałbym G2

Lepszy (o wiele wiele lepszy) ekran i ergonomia

Aparat też BDB i ma stabilizację

 

Jeśli zależy Ci na wykonaniu to Z1 choć tutaj całość psują folie fabryczne których nie można ściągać

Z1 ma też szybszą nakładkę więc są momenty , że zrobi coś czasem szybciej (via otwarcie diallera czy przeglądarki)

 

Z1 jak każdy Sony gracicho na słuchawkach (nie mylić źle - po prostu ciszej od reszty)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...