Skocz do zawartości

Dziwny problem PDP.


Recommended Posts

Cześć,

mam dziwny problem z pamięciami RAM. PDP Patriot G series Sector 5 1333Mhz CL9. Pracują z opóźnieniami 9-9-9-24 przy 1.65V. I czasami np. wczoraj w memteście miałem ponad 7k błędów już przy 48% testu, a dzisiaj przeszły test bez żadnego błędu. Nie wiem co z nimi. Może coś innego na nie tak wpływa. Sprzęt w profilu.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź w specyfikacji producenta płyty głównej na stronie www czy pamięci te są obsługiwane przez tą płytę. Jeśli nie stąd mogą wynikać problemy. Powodem może też być OC procesora więc musiałbyś sprawdzić czy przy niższej częstotliwości działają poprawnie. Ostatecznie możesz także zmienić sloty i podnieść nieznacznie napięcie.

Link to post
Share on other sites

Procek jest na 3.6Ghz, działa stabilnie. Ale zauważył strasznie dziwną rzecz, po ustawieniu pamięci na karcie graficznej na 2100Mhz, pamięć się sypie. Ale po powróceniu na domyślne, oraz na OC @ 2000Mhz jest wszystko ok... Co do płyty to BIOS w Asusie M4A785TD-V Evo jest najnowszy.

Link to post
Share on other sites

Procesor może działać stabilnie jednak pamięci mogą tego nie wytrzymywać i wywalać błędy. No to skoro majstrowanie przy pamięci grafiki daje taki efekt to ja bym nie ruszał ich zegarów i jeśli już chcesz mieć je podkręcone to zostawiłbym je na najwyższych stabilnych. Poza tym jak widzę masz całkiem niezła grafikę więc nie wiem czy jest sens ja tak katować :D

Link to post
Share on other sites

Dobra, jednak powiązanie grafiki z RAM'ami było nietrafione. Nie mam pojęcia dlaczego akurat dzisiaj pamięci pracują stabilnie jak skała, ale zobaczymy jutro. Może przez noc krasnale coś popsują... Dziwna sprawa. Czy może to być wynik tego iż w BIOSie miałem LoadCalibration ustawione na Auto zamiast na 0%?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem do czego ta opcja służy także nie jestem w stanie odpowiedzieć czy ma jakiś związek. A powiedź mi jeszcze jedną rzecz, czy te błędy mają jakiś większy wpływ na pracę na komputerze? Zwiechy, BSODy itp? I czy tak jest od nowości czy stało się to po wymianie sprzętu czy nie?

Link to post
Share on other sites

Komputer jest nowy. Dopóki nie poustawiałem BIOSa tzn z ustawień auto na takie jakie powinny być to było niestabilnie. Ostatnio się to nasiliło i dzisiaj ustało. Były BSOD'y były zawiechy, a dzisiaj nic, stabilny jak skała. Obciążałem już PCta Prime'mem 95, robiłem 2x Memtesta i zero błędów.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj pozostać na takiej konfiguracji na jakiej jesteś teraz możliwe, że coś zmieniłeś i okazało się działać poprawnie :D jeśli problem się pojawi ponownie sprawdź napięcia np. Everestem i zapodaj screena.

Link to post
Share on other sites

Sorry, że post pod postem, ale nie mogę sobie z tym poradzić, co to może być. Przykład. Wieczorem wyłączam komputer, normalnie. Na następny dzień po pierwszym włączeniu jest problem z pamięcią, mnóstwo błędów. Ale po wyłączeniu komputera(nie z prądu, tylko po prostu zamknięcie) i ponownym włączeniu komputer może chodzić dniami i nocami i nic się nie wysypie, nie ma żadnych błędów, żadnej niestabilności, co może być przyczyną takiego zachowania?

Link to post
Share on other sites

Przy 7-7-7-20 na 1066Mhz mam ustawione 1.71v. Procesor na 3.6Ghz, jak ustawić resztę? I w takim momencie, cały czas jest tak samo. Pierwsze włączenie - błędy, wyłączenie i drugie włączenie - stabilny jak skała. Spróbuje jeszcze w miejscowym sklepie komputerowym zobaczyć na innych podzespołach jak będzie procesor lub pamięć pracować.

Link to post
Share on other sites

Niezależnie jak ustawie pamięci to zawsze jest tak samo. Pierwsze włączenie po kilkugodzinnej przerwie od pracy i błędy wyskakują, wyłączenie i włączenie jeszcze raz i kompletna cisza, wszystkie testy memtesta, prime95 czy nawet systemowego "sprawdzacza" pamięci RAM przechodzi. Aktualnie ustawiłem wszystko kolejno CPU 3.2Ghz, 1.35V, szyna 200Mhz, HT 2000Mhz, i RAM zgodnie z profilem JEDEC na 1066Mhz oraz 7-7-7-20, 1.5V. I komputer po drugim uruchomieniu działa całkowicie sprawnie, nie mam już pomysłu co to może być. Może coś z płytą główną, może z zasilaniem...

Link to post
Share on other sites

To co będziesz oddawał coś na gwarancję? Jeśli możesz to zmierz napięcia jakie podaje zasilacz jakimś miernikiem zanim będziesz coś oddawał, przynajmniej zasilacz wyeliminujemy jak coś. Jeśli już chcesz coś oddać to ja bym oddał mobo, proca i ramy. Miesiąc bez kompa najmniej :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...