Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam szukam tabletu (ewentualnie zastanawiam się nad małym netbookiem) do gier.

Nie mają być to oczywiście najnowsze tytuły, ale chciałbym spokojnie i przyzwoicie zagrać w:

 

- Half life 2
- Cywilizacje IV

- Killing floor

- Herosów III (tu chyba nie będzie problemu)

- Portala 2

- i ewentualnie nawet w 15 klatkach w Borderlands 2

 

Dwójka głównych konkurentów to Toshiba encore (ponieważ jest mniejsza, bardziej nadaje się do codziennego użytku i jej cena jest niższa). Drugim tabletem jest Asus t100, kupno używanego z allegro z dyskiem to  koszt 1200zł, gdy sprzęt ma jeszcze sporo gwarancji. Plusem Asus-a oczywiście jest  klawiatura z dyskiem i port usb, nie wymaga to kolejnych kosztów jak w przypadku Toshiby (klawiatura, pokrowiec, karta 64GB +/- 250zł za osprzęt lub więcej).

 

Nie jestem pewny co wybrać, a sprzęt pewnie jeszcze będę podpinał pod 

http://www.komputronik.pl/product/223025/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/25_LG_25UM65.html?st=mt_23122013&referer=1&hash=363917187ff7ee0b19b787bf17f8a332&u=ODAuMjM3LjIzNC40

i dzielił ekran.

 

Są jeszcze 2 modele nad którymi się zastanawiałem: Dell  venue 8 pro 64GB, chciałem kupić w komputroniku Promo Pack (150zł zaoszczędzone i etui w gratisie) , ale po kilku dniach czekania dostałem wiadomość o wyczerpanych zapasach... Teraz zrezygnowałem z Della ze względu na brak microhdmi.

Ostatnim będzie oczywiście Nvidia shield tablet, jednak to jest android, a ja nie zamierzam kupować tych samych gier ze sklepu nvidii, stream z kompa mi też niepotrzebny... Jedyne co mi się podoba to moc tabletu i stream z serwera (z  którym nie jestem dobrze obeznany)

 

 

To chyba byłoby na tyle, koszt tabletu z peryferiami (klawiatura, minimum 96GB pamięci łącznie) nie powinien być większy niż 1300zł. Z góry dzięki za pomoc, podrzućcie jakąś propozycje, albo pomóżcie zdecydować ;) 

Link to post
Share on other sites

Zerknij sobie na ten Samsung Galaxy Note: http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/8723774

 

10 cali ekran, bardzo dobra rozdzielczość. 8 rdzeniowy procesor oraz duża pamięć 3 gb tak więc wszystko spokojnie na nim pójdzie.

Ewentualnie jeśli masz więcej kasy do wydania możesz sobie  zerknąć na ten Samsung Galaxy Tab S:

http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/10841839

Link to post
Share on other sites

Ale jak masz androida to nie zagrasz w te gry!...

Jak chcesz to tylko wyłącznie z czystym windowsem. Nie jestem ekspertem ale w miarę się orientuje.

Z tych zastanów się nad dell - możesz kupić przejsciówkę jak się nie mylę z micro usb na hdmi (gdzieś coś wyczytałem, ale mogę się mylić). Ale patrz głównie na procek w tablecie bo do gier to podstawa. Z3775. Asus ale to cena w okolicach 1500 zł. Jeżeli nie to szukaj Z3740D (wydajniejszy graficznie układ który ma Dell.

Z tego co wyczytałem może czasem się przegrzewać jak BARDZO go obciążysz (testy wydajności,benchmarki) ale w codziennym użytkowaniu raczej to się nie spotyka. Gdyby jednak to wystarczy płytka miedziana i pasta termoprzewodząca. Na yt jest filmik co i jak.

Link to post
Share on other sites

z3740D z tego co wiem obsługuje inne pamięci i nie ma zbytnio wielkich różnic względem z3740. Co do propozycji z androidem to spoko, ale napiszcie mi jak odpale: HL2, Portala i CIV.... 

Porównywałem wydajność Della (z3740d) jak i Asusa T100 i jest to niemal to samo. http://pclab.pl/art59048.html W testach jednowątkowych Dell radzi sobie trochę lepiej, ale w grach tak samo. Ogólnie test jest o nowszym T100TA opartym na z3775, ale to już jest trochę kasy. Coraz bardziej jestem skłonny kupić Asusa T100 z3740 (w końcu gierki gdzieś trzeba trzymać 500GB piechotą nie chodzi ; ).


Jeszcze  jest w sumie sprzęt od lenovo http://allegro.pl/tablet-lenovo-miix-2-intel-64gb-win8-office-zestaw-i4556128768.html

 

64GB i port usb więcej, z3745, całkiem spoko się prezentuje. Szkoda, że nie ma zatoki na dysk, bo wtedy bym od razu go wybrał.

Link to post
Share on other sites

Masz kilka opcji:

1. Kup sobie PlayStation Vita... FPS'ów jest dużo (Borderlands 2, Killzone: Mercenary, etc...)

2. iPad - gier jest dużo i są OK.

3. Coś jak Lenovo Miix 2 10.1 (Atom Z3745) lub Asus T100TA (Atom Z3745 lub jak dorwiesz to Z3775)

4. NVIDIA SHIELD tablet

5. Laptop

 

 

 

ad 1. PS VITA.

Gier jest dużo. A jeśli ktoś twierdzi, że nie to po prostu kłamie. Tytułów AAA jest także sporo:

Borderlands 2, Killzone: Mercenary, Persona 4 Golden, Danganronpa, Soul Sacrifice Detla, Toukiden, Final Fantasy X / X-2 HD Remaster, Sword Art Online (MMO), God of War HD Collection, Rayman, LittleBigPlanet, Tearaway, Sine Mora, Ys: Memories of Celceta, The Walking Dead (1 i 2), Metal Gear Solid HD Collection, Uncharted: Golden Abyss, Sly Cooper: Thieves in Time, Dead or Alive 5 Plus, Need for Speed: Most Wanted, FIFA 15, Muramasa Rebirth, Dragon's Crown, Minecraft (2014), Freedom Wars (2014), PlayStation All-Stars Battle Royale, LEGO (pełno różnych gier), Unit 13, Gravity Rush, Disgaea 4: A Promise Revisited, Ragnarok Odyssey ACE, Dead Nation, Ratchet & Clank Collection, CastleStorm, Dynasty Warriors 8, Sonic & All-Stars Racing Transformed, Assassin's Creed III: Liberation, Deception IV: Blood Ties, Dragon Ball Z: Battle of Z, Call of Duty: Declassified... dobra tyle pamiętam... reszta nie jest warta uwagi...

Tak czy inaczej to jest troszkę gierek - wiele z nich na 100+ godzin. (No i jeszcze dochodzi biblioteka gier z PSX i PSP)

 

2. iPad

Gry tabletowe... Robią wrażenie częstokroć piorunujące, ale ŻADNA z gierek na iPada nie będzie się równała takiej z PS VIta.

 

 

3. Netbook / Tablet na Windows 8.1

W teorii najlepszy wybór (sam mam Lenovo Miix 2 10.1"). Tylko problem jest jeden - i to DUŻY - mało która gierka ma wsparcie na dotyk. Niby nie problem, a jednak. Civilization 5 odpalisz bo wspiera dotyk... ale działa słabiutko... i nie wierz jak ci ktoś pisze, że Diablo 3 czy Borderlands 2 ci na tym ruszy... tzn ruszy... ale tak, że nie warto się fatygować.

Jednym słowem z powodu braku wsparcia skończysz grając w gry z Windows Store... a tam NIE MA nic ciekawego, czy ciekawszego aniżeli to co masz dostępne w Google Play czy AppStore.

 

 

4. NVIDIA SHIELD tablet

Tablet z najlepszą grafiką na rynku - tyle że gier dedykowanych praktycznie nie ma.

 

5. Laptop

To takie wypośrodkowanie wszystkiego... tyle że mobilność w czasie gry BARDZO ograniczona.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Idź do salonu jakiegoś i przetestuj. Nie kupuj w ciemno - na tym na prawdę się ciężko gra - słaba grafa i mały ekran (wiem że Vita ma mniejszy ekran ale gry tworzone są z myślą o tym ekranie, gry Windows były tworzone z myślą o większym i nie dotykowym ekranie)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...