Skocz do zawartości

Komputer do gier [Budżet płynny]


Recommended Posts

Witam,

ostatnio padł mój Gainward GTX460 768MB i muszę w końcu czymś go zastąpić(nie da się wiecznie grać na zintegrowanej grafice :) ). Przy okazji pewnie będzie potrzeba zmodernizowania reszty komponentów. Przymierzałem się do R9 270. Chcę też kupić nowy monitor. Proszę o pomoc.

 

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : karta 800, monitor 1500, SSD 500
  • Których części potrzebuję : Karta graficzna, dysk SSD, monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nigdy tego nie robiłem, ale może w końcu się skuszę.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: p.w.
  • Specjalne wymagania : Możliwośc późniejszej wymiany płyty, procka, pamięci pod tą samą kartę
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) 
    • Płyta Asus M4A88T-V EVO/USB3 AMD880 s.AM3
    • Procek AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3.2GHz 
    • Chłodzenie Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2 
    • Pamięć GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel 
    • Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W
    • Dyski 2x500GB, 1x320GB SATA.
    • Obudowa  Cooler Master Elite 335
  • Własna propozycja zestawu : R9 270
  • Inne 
Edytowane przez pisu_pisu
Link to post
Share on other sites

3 tyś zł, 5 tyś zł, 25 tyś zł  :evil: ? Łatwiej by było jakbyś podał jakąś tam granicę (tak "pi razy drzwi" chociaż) bo zaraz ktoś zaproponuje SLI z GTXów TItan Z. Po tym R 270 wnioskuję że mówimy o kwocie ok 1 tyś.

Edytowane przez kojot321
Link to post
Share on other sites

najmniejszy wymiar ''kary'' to zakupictego r9 270 , podkręcić proca na 3,8 ghz( na ile chłodzenie da rade) i dokupić ramu 2x2gb :) . Ale jeśli chesz myśleć na przyszłość tro pasowałoby zmienic platformę :) dyski masz na sata zapewne. Obudowa mała troszkę :)> wtakiej sytuacji sprzedać wszystkoc( być może oprócz dysków) i dołożyć do nowego.

Edytowane przez mordrag87
Link to post
Share on other sites

Właśnie myślałem o tym, żeby kupić teraz kartę, resztę zestawu wyeksploatować do granic możliwości (jeśli ma to sens), a jak będzie konieczność zmienić całą platformę oprócz rzeczonej karty. Dyski są na SATA - chcę od razu dokupić SSD na system.

Powiedzmy, że limitem na kartę jest 700-800 zł, na monitor 1500zł, na SSD 400-500 zł

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej przyciąć stówę-dwie z monitora, stówę z SSD i kupić lepszą kartę? Skoro to jest zestaw do grania to trzeba przede wszystkim skupić się na tym, co generuje grafikę, a za 1200 dostaniesz naprawdę fajny monitor.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

A nie lepiej przyciąć stówę-dwie z monitora, stówę z SSD i kupić lepszą kartę? Skoro to jest zestaw do grania to trzeba przede wszystkim skupić się na tym, co generuje grafikę, a za 1200 dostaniesz naprawdę fajny monitor.

Dlatego pisałem, że kwestia funduszy jest płynna. Jeśli jest to sensowne rozwiązanie, to na pewno wezmę je pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Według mnie jeśli to jest komputer tylko do grania ( nie pracujesz w PS  itp) to najrozsądniejsze będzie zakupienie tutaj karty pokroju AMD R9 280x albo GTX 770 i dobieranie pod tego zestaw. 

 

takie karty to nie pod tego phenoma oc proca i karta będa pocic zasiłkę::) . Chyba że wymieni pózniej platformę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...