Skocz do zawartości

Komputer żyje własnym życiem - problem z kontem użytkownika


Recommended Posts

Witam,
Spotkałem się dziś z dosyć dla mnie dziwnym problemem, gdyż nie jest on związany w żaden sposób z ingerencją w pliki systemowe. Dziś po pracy włąćzyłem laptopa, zatwierdziłem hasło i nagle ekran komputera zrobił się czarny, po czym wyskoczyło okienko o przygotowywaniu konta użytkownika(przygotowywanie WMP itp.).

Bardzo mnie to zaskoczyło, jednak pomyślałem, że mój laptop(Dell Inspiron N7110) zawsze żył własnym życiem i się tym za bardzo nie przejąłem - słyszałem o nich wiele złego, niestety, dopiero po jego zakupie.

Po zalogowaniu okazało się, że pulpit wrócił do stanu domyślnego, tak jak ikony z paska zadań.

 

Na tym komputerze pracuję tylko ja, jest tam tylko jedno konto - moje. Nazwa folderu użytkownika pozostała ta sama ("Dell"). Pomimo zmiany nazwy użytkownika, nie było z tym problemów.

 

Przez długi czas nie miałem problemów z wirusami - regularnie skanuję system. Czasami też go czyszczę, choć jakis czas temu tego zaniechałem. Zawsze jednak uważam by nie dotykać tych plików, których nie jestem pewien. Zwykle używałem do tego programów AVG, jak i ich antywira.

 

System wyświetlił informację, że zalogowano się na konto domyślne. Pobieranie plików przebiega normalnie, na Pulpicie w oknie pobierania widoczne są wszystkie pliki. Nic też się nie usunęło - wszystko znajduje się w folderze użytkownika. Programy (w tym przeglądarka) są w stanie początkowym/domyślnym - nie ma ustawień użytkownika. Niby zalogowałem się na własne konto, ale wygląda to tak, jakbym został przekierowany lub przelogowany automatycznie na jakieś inne.

 

Mam nadzieję, że wśród użytkowników znajdzie się ktoś, kto mi pomoże. Przeszukałem neta i serwis benchmarka wielokrotnie i nie znalazłem podobnego problemu.


Edit: Przywracanie ustawień sprzed 2 dni nie pomaga.

Edytowane przez Matheff
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...