Skocz do zawartości

Nietypowy problem po dołożeniu RAMU


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez vicodin,

Recommended Posts

Witam.

Dokupiłem do mojego komputera jedną kostkę ramu Kington HyperX Fury HX313C9F/4. Po dołożeniu do moich aktualnych pamięci 2x2GB Kingston HyperX Blue KHX1600C9AD3B1K2/4G wszystko było w porządku i system widział 8GB ramu. Jednak po instalacji Windowsa 8.1 zauważyłem, że mam dostępne tylko 2GB pamięci chociaż było zainstalowane 8GB. Pomyślałem, że może jakiś paproch dostał się do gniazda pamięci i postanowiłem sprawdzić złącza. Od tej pory nie mogę zmusić systemu do odczytania 8GB naraz. Dodam, że aktualizowałem BIOS mojej płyty przed całym zajściem i wszystko wydawało się w porządku.

 

Mój setup

Asus P7P55D-E Pro

Intel i5 750

OCZ ModXStream 600W

2x2GB Kingston HyperX Blue KHX1600C9AD3B1K2/4G stare

Kington HyperX Fury HX313C9F/4 nowe

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Czy przed instalacją Windows 8 przekładałeś pamięć RAM ? Upewnij się czym ram siedzi w odpowiednich gniazdach. 

 

Być może wystarczy zrobić reset bios. 

 

EDIT:

Znalezione w google - W biosie opcja Memory Remap Feature musi być wyłączona, jest to opcja z zakresu mapowania pamięci. W innym źródle natomiast jest informacja, że opcja ma zostać włączona by cała pamięć była widoczna dla systemu. W każdym bądź razie wszystko wskazuje, że problem leży w biosie ze złym ustawieniem Memory Remap Feature - jak ta opcja figuruje u Ciebie ?

Edytowane przez ColorStudio
Link to post
Share on other sites

Owszem przed instalacją przekładałem pamięć RAM. Jestem pewien, że jest teraz wszystko w odpowiednich miejscach. Aktualnie mam podłaczonego duala do niebieskich, żeby mieć chociaż te 4GB. Wykonywałem również reset biosu i nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Również znalazłem tą informację o tym, że opcja Memory Remap Feature ma być włączona. Sprawdziłem i jest cały czas na Enabled. Nie wiem co już robić. Może napisać do Asusa?

Link to post
Share on other sites

  1.  Wpisz msconfig w polu Wyszukaj lub w cmd.

W oknie Konfiguracja systemu na karcie Rozruch kliknij przycisk Opcje zaawansowane.

Kliknij, aby wyczyścić pole wyboru Maksymalna pamięć, a następnie kliknij przycisk OK.

Ponownie uruchom komputer.

 

Zobacz tak,  jest to rozwiązanie problemu na Windows 7, ale na Windows 8 również może pomóc. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...