Skocz do zawartości

Pomocy system padł


Recommended Posts

Jestem bardzo zdesperowany zaistniałą sytuacją bo zaczęło się wszystko niewinnie... :menda:

Otóż tak przedwczoraj wieczorem na ikonce paska start pojawił się komunikat,że kabel internetowy został odłączony więc postanowiłem obejrzeć czy rzeczywiście jest odłączony.Okazało się że kabel nawet na 1mm nie był wyciągnięty a dalej pokazywało że odłączony :menda: Na drugi dzień panowie z firmy powiedzieli że w skrzynce wszystko ok i mam sprawdzić i wtedy net był.Okazało się że karta działa lub nie wszystko zależy od dnia ;) Mało tego tego samego dnia skanowałem system antywirusem comodo żeby upewnić się że nic nie "siedzi" w kompie i tutaj mnie zaskoczył komunikat na monitorze " out of range 142Hz" :P Czyli coś z kartą graficzną,reset i bios na starcie komunikuje mnie 1długim i 2 krótkimi sygnałami.Obejrzałem książkę z mobo i okazało się że karta graficzna coś nie halo.Miałem podobnie kilka razy że dzień wcześniej wszystko było ok a na drugi dzień takie coś,problem ustępował po wyciągnięciu i włożeniu kart spowrotem.Ale tym razem nie zadziałało i pojawiły sie artefakty przy ładowaniu biosu:

http://i36.tinypic.com/8zjosy.jpg

http://i36.tinypic.com/2uh3aqs.jpg

Jedyną szansą na ruszenie systemu jest tryb awaryjny z obsługą sieci z którego do was zwracam się o pomoc.Dodam że jak windows się normalnie uruchamia to wita mnie blue screen:

http://i33.tinypic.com/vhc9s7.jpg

Dodam też że wcześniej karta wcześniej nie startowała a paliła się druga z lewej czerwona lampka.Stery próbowałem zainstalowac na nowo ale znów to samo :]

Mój sprzęt:

Windows 7 Home Premium 64x

Zasilacz jakiś I-box 400w

Karta graficzna: Radeon HD 4850

Ram:2Gb GeiL

Mobo:Gigabyte ga-ma770-ds2 rev.2

Procesor:Athlon X2 3800

Dysk: Samsung 750Gb oraz 80Gb (system)

Obawiam się że kartę trzeba będzie oddać na serwis ale nie wątpię też że system został totalnie rozwalony jakimś wirusem,bo wcześniej próba wszelakiego wejścia na panel sterowania kończył się restartem.

Prosze o pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że pamięci na karcie padły (w tym przypadku, pozostał serwis). Sterowniki instalowałeś inne, czy ciągle próbowałeś z tymi samymi? Przy okazji:

 

Zasilacz jakiś I-box 400w

Wymień ten szmelc i to jak najszybciej. Być może tu leży koń pogrzebany.

Link to post
Share on other sites

Sterowniki instalowałem inne(nowsze),a co do karty to te artefakty pokazują się tylko przy starcie sytemu :menda: Zasilacz już mam upatrzony OCZ ModXStream Pro 600W tylko brakuje jeszcze troche hajsu,dodam tylko że i tak długo chodzi ten zasilacz ma on ponad 4 lata.

A jak wygląda sprawa z oddanie tej kart na serwis?? Zakupiłem ją w komputroniku i jest tam jakiś formularz i przez ten formularz mam to wypełnić?

Link to post
Share on other sites

Chyba musisz sam do nich podjechać i oddać kartę (tu niech się wypowie ten, kto miał bliższą styczność z Komputronikiem). 600W od OCZ spokojnie wystarczy, nawet markowa 450W by to pociągnęła. Chyba, że masz zamiar w najbliższym czasie rozbudować nieco komputer, to wtedy 550-600W jak najbardziej wskazana.

Link to post
Share on other sites

Zobacz http://www.komputronik.pl/index.php/ser ... /complaint według tego co tam pisze to wszystko załatwia się poprzez neta i wysyła karte na serwis? Bo tak ja tak to rozumiem co tam pisze.

A co do zasilacza to ten 600W będzie odpowiedni bo w najbliższym czasie planuje wymienić procek na 4 rdzenie oraz dokupić ram i jak starczy to "wc" :tajniak:

Link to post
Share on other sites

Ja bym spróbował wszystko powyjmować i złożyć wszystko jeszcze raz na stole (poza obudową).

Do tego system na nowo zainstalować.

 

 

A co do gwarancji w komputroniku to wygląda to tak:

idziesz do komputronika i mówisz, że nie działa Ci coś tam i chcesz oddać na gwarancję. Gościu się pyta co dokładnie nie działa (objawy itp.). Wystawia Ci kwitek i mówi żeby czekać na telefon (z jakieś20 dni roboczych). Po telefonie od nich przychodzisz i odbierasz kartę z gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Zaraz spróbuje wszystko na nowo po podłączać na stole i zobaczymy.

Nie będą robić problemów jeśli miałem założony accelero S1 i założe potem referencyjne chłodzenie??

Jedynie po czym będzie szło poznać to po paście jaką dam Artic Silver bo innej nie mam :menda:

Link to post
Share on other sites

Czy plomby były nie wiem ale raczej nie bo nic takiego nie widziałem,no właśnie tego się boję że jak zalożę na nowo te referencyjne chłodzenie to już się mogę pożegnać z gwarancją :menda: Ale gdy kupowałem kartę gościu sam mi polecił w komputroniku zmianę na accelero S1 :menda:

Link to post
Share on other sites

No i rozłożyłem i poskładałem na stole i załączyłem i chwila prawdy i okazało się że obraz był normalny czyli taki jak powinien bez artefaktów przez ok.3sek. :menda: Najwidoczniej trzeba będzie ją zwrócić na gwarancję :menda: A co najlepsze nie potrafie zrobić formata systemu,pisze że nie można zainstalować tej wersji systemu itd.

Link to post
Share on other sites

OK Spróbuje Przez ubuntu.Wystartuje on z pendrive zamiast cd?

 

 

No i nici przy starcie ubuntu wyświetla się jakiś error i coś z ati.... Czyli z kartą graficzną,ale dziwne bo na trybie awaryjnym normalnie chodzi a normalnie nie chce ruszyć bo zaraz bsod :menda:

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Na 99% karta grafiki padła. Dla pewności możesz jeszcze pożyczyć jakąś od kogoś i sprawdzić, lub zanieść tę do kogoś.

Przyczyną może być przegrzanie, lub uszkodzenie sekcji zasilania/zasilanie pamięci, lub samych pamięci kary (ale nie na 100%).

Dobrą diagnozę postawisz robiąc tak, jak napisałem powyżej.

Odnośnie zasilacza - jak najszybciej postaraj się go wymienić.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...