Skocz do zawartości

Reaktywacja obecnego sprzętu


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : W szczególności gry + stream

Maksymalna kwota : 1500zł +/- 100zł

Których części potrzebuję : Ram + Grafika

Czy będę podkręcać sprzęt? : Podkręcanie kart z tego co wiem opiera się na przesunięciu suwaka także zapewne będę.

Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1080

Specjalne wymagania : Wydajność

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Gigabyte GA-EX58-UD4, CFT-650-14CS, GTX 260 Evga Zotac, i7 920 2,66ghz + Fortis HE1225, ram 3gb 1333

Własna propozycja zestawu : http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=29972

 

Więc posiadam sprzęt jak wyżej i o dziwo całkiem ładnie radzi sobie nawet na dzień dzisiejszy, sporo tytułów chodzi w medium/high, lecz mimo wszystko chciałbym w nim coś ulepszyć. Co do procesora to będę podkręcał w miarę możliwości 3,5ghz bądź wyżej. Brak ramu jest często całkiem odczuwalny nawet w normalnym użytkowaniu komputera. Myślałem, aby pozbyć się tych moich i nabyć ten:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=29972. I zostaje temat karty, jaka maksymalnie może być wsadzona do tego konfigu, żeby się zbytnio nie marnowała? R9 290 nie będzie za mocny, nie będzie ograniczany przez procesor? Chociaż z tego co wyczytałem, pomimo już sporego starzu i7 920 ciągle jest w miarę porządnym cepkiem. Z zakupem oczywiście mogę się wstrzymać do pojawienia się maxwelli. Dodatkowo możliwe, że w okolicach gwiazdki (bądź później) będę się skłaniał ku nabyciu i5 4690k+płyta z97, ale to tylko wtedy kiedy okaże się, że obecny sprzęt już kompletnie się nie nadaje. Z góry dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam

 

Edytowane przez xxxcloth
Link to post
Share on other sites

Dobrze to słyszeć, ale mimo wszystko poczekam na nowe karty od nv, może będzie lepiej i taniej.

A co do procka, to czy zmiana na i5 4690k byłaby znaczna?

I jest sens brać pamięci 2400? Dużej różnicy w cenie nie ma, a byłyby znacznie lepiej wykorzystywane w przyszłości przy ewentualnej zmianie płyty, która by je w pełni wykorzystała. Co sądzisz?

Edytowane przez xxxcloth
Link to post
Share on other sites

Zmiane zauważyłbyś ale na razie kup r9 290 i ramy tak jak daryzda radzi

Jak będziesz robił kolejnego upgrade'a to zmień procka i płyte

pamięci z wyższymi taktowaniami dają fps w niektórych grach w jednych mniej a w drugich dużo więcej więc taki wybór miałby sens jesli za jakiś czas masz zamiar zmieniać płyte

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...