Skocz do zawartości

Nadzienie kompa ok. 3k max


Recommended Posts

Witam.

 

Postanowiłem złożyć sobie kompa, coś do 3 tysi, celowałem głównie w coś dobrego pod AM3, ale sam nie jestem jeszcze pewien. Oto co sam złożyłem:

 

*AMD Phenom II x4 965 Black Edition

*Asus M4A89GTD PRO/USB3 AMD 890GX (zaciekawiła mnie funkcja/technologia Hibrid CrossFireX. Czy ktoś miał z tym kiedykolwiek styczność i czy działoby to w tej konfiguracji?)

*OCZ 4GB 2x2gb 2000mhz cl9 reaper lov-voltage

*Seagate 1TB 7200rpm 32mb sataII

*GIGABYTE HD5830 1GB 256bit 800/4000MHz

*Samsung SH-s223l sata lightscribe

*Corsair 650W [CMPSU-650TXEU]

 

Ogólnie, chciałbym coś dobrego, pod AM3, ale nie koniecznie. Jeśli dałoby się złożyć coś wydajnościowo podobnego z intela też bym się nie pogniewał (głównie chodzi mi o to, żeby komp był dobry na teraz, ale też żeby była możliwość rozbudowy w przyszłości, nie wiem co ma większy potenciał, am3 czy podstawka pod i5/i7). Jeśli ten zestaw byłby w miarę dobry, to czy dało by się zaoszczędzić trochę na czymś i wziąć hd5850?

 

Pozostawiam resztę fachowcom, chodzi mi o coś dobrego z perspektywami do 3 kawałków (+/- 300 zeta). Będę bardzo wdzięczny za udzieloną pomoc ^^

 

(sugerowałem się głównie cenami i towarem z esc.pl, jeśli ktoś wie gdzie można kupić taniej to niech też pouczy trochę. Za każden jeden grosz ucałuję i uściskam :P )

Link to post
Share on other sites

Jasne, że się da zaoszczędzić.

1) 955 zamiast 965. Mnożnik sobie zmienisz w 15 sekund.

2) Za droga płyta, której Hybrid CF i tak nie ma sensu, bo przy tak oszczędnym trybie 2D nowoczesnych kart graficznych, są to naprawdę niewielkie ilości prądu. Asrock 870 Extreme polecam.

3) Reapery? Oszalałeś? ^^ Weź jakiś za ~350 z radiatorami i będzie ok.

4) 5830? Mało trochę jak na taki budżet, da radę 5850. Najlepszy to ten od Gigabyte'a za ~1000zł.

5) Zasilacz zbyt mocny, nie ma sensu do jednej grafy takiego.

 

Skąd masz zamiar to brac? Lokalny sklep? Z sieci?

 

EDIT, teraz doczytałem. W takim razie proponuję coś takiego:

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=43315

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=68770

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=50939 x2

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=63114

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=52391

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=43723

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=54675

 

Jakieś pytania? Wal śmiało. Jaką masz budę? Wlezie to wszystko? Nie udusi się?

Link to post
Share on other sites

No to jakos trzeba zaczac :menda: witamy na forum! komp do gier rozumiem??

 

-AMD Phenom quad-core x4 945 510zł

-Thermalright Ultra 120 extreme Rev.C 230zł

-AsRock Extreme3 870 305zł

-OCZ 4gb (2x2) 1333Mhz 365zł

-Gigabyte Radeon 5850 1gb 1009zł

-Samsung 1TB HD103SJ

-OCZ Fatal1ty 550w 218 zł

-Coolermaster Dominator 690 284zł

Razem 3166zł . wydajny zestaw, wydajne chłodzenie. Czego chcieć więcej??  można dokupić jeszcze wentylatory do obudowy a konkretnie SilentumPC Zephyr 120mm.

 

Jezeli nie chcesz/nie mozesz przekroczy budzetu bude zamien na rownie dobra cm elite 3xx.

 

co do twojego zestawu:

-hybrid to jezeli kojarze nvidia i ati na jednej plycie glownej?? porazka. bylo tutaj albo na pclabie.

-Zasilacz zdecydowanie za mocny.

-seagate nie jest dla polakow. on jest dla ameryki, gdzie maja wiecej w w gniazdkach (ktos cos tam mowil o tym :P)

-W tym momencie 5830 jest KOMPLETNIE NIE OPLACALNY! masz o wiele lepszego GTX 460 za podobna/mniejsza cene.

-pamieci o wieeeeeeeele za drogie. ta plyta chyba wogole nie moze miec 2000mhz na pamieciach. 1333mhz w zupelnosci by ci wystarczyly, a zwykly zjadacz chleba nie poczuje roznicy ;)

 

EDIT: Widze, ze mistrz mnie uprzedil :menda: (narazie w robieniu zestawow goruja torture i severn) to tak dla nowego ;)

 

EDIT2: tutaj narazie tylko ram.net.pl. przy budzecie 2700 na esc. masz 2500 w ram.net.pl. jezeli zdecydujesz sie na moje to chlodzenie w esc.pl

Link to post
Share on other sites

No proszę, błyskawiczna reakcja, wprost cudnie :menda:

 

Lokalne sklepy wyjdą na pewno drożej, w okolicy mam tylko vobisa a reszta to mniejsze. Biorę z sieci ;)

 

No ogólnie nie ciągnie mnie na oszczędzanie, komp ma być wydajny i nie chcę już po roku wymieniać całej platformy.

Co do tego hybrid cf, głównym celem tej funkcji jest chyba zwiększenie mocy przeliczeniowej przez łączenie 2 GPU (zintegrowanej i 'zwykłej', takie pseudo crossfire) tak jak w zwykłym crossfire, aczkolwiek może być również używane jako 'odciążnik' dla głównego gpu. Dosyć ciekawa funkcja. :ciekawy:

 

Jeśli chodzi o bude i chłodzenia/wentylatory to akurat nie mam się o co martwić ;) W aktualnym kompie mam o wiele (albo i więcej) za dużo, co kosztowało mnie zniżenie progu słyszalności :menda: Aktualnie w moim hadkorowym wyjadaczu pod socket A z Abitem nf-7s mam 2x120mm z przodu(revoltec i zephyr), 1x120(coolermaster) i 1x80 z tyłu, dodatkowy wlot z 120mm dla grafy(revoltec), a obudowa to coolermaster g-lite, cały przedni panel to siatka. Poza tym mam teraz przeszczepiony cooler Pentagram Freezone HP-90 AICu alpaya, więc jak dało rady na socket A to na AM3 też chyba da :P Na razie powinien wystarczyć. Mam trochę części z odzysku i arkusz miedzianej blachy, więc z tym nie będzie problemu :]

 

Hmm... Mam starego seagate'a pod ata i jakoś daje rady już z 7-8 lat. Nie wiem :P

 

GeForce niezły, jeśli jest możliwość to zawsze stawiam na nvidie :]

 

Pamięci chociaż bym z 1666 wziął, wiadomo, można wykręcić, ale bo ja wiem... :ciekawy:

 

------

 

Dzięki wielkie.No dobra, jeśli AM3 będzie wystarczająco wydajna i przyszłościowa to ok. Możecie podać jeszcze kilka konfingów jeśli macie jakieś pomysły. Czekam i myślę :)

Link to post
Share on other sites

HCF nie jest ciekawą opcją. Naprawde grafy pokroju gtx460/radek 5850 nie potrzebują odciążania przez jakąś śmieszną integrę, a oszczędzanie energii bardzo dobrze im wychodzi. Prawdopodobnie z HCF mialbys wiecej problemów niz to w ogole warte.

 

Dysk lepiej kupic nowy, bedzie duuuuzo szybszy :menda:

 

Co do nV, mozna wziac GTX460 ale jest troszke slabszy od 5850 teoretycznie. Ciekawy jest np. GTX460 1GB od Gigabyte :menda:

 

Ramy szybsze nie są potrzebne. NIe zauwazysz roznicy miedzy 1333 MHz a 1600 MHz, tak samo CL9 a CL 8 (w grach). Najlepiej brac najtansze goodramy za 300zł/4 GB albo cos z radiatorami za 350zł ;) Roznica bylaby w profesjonalnych zastosowaniach.

 

Prawdopodobnie propozycje Torture sątak bliskie ideałowi, że nie trzeba nic innego proponowac. Mozna jedynie wg. gustu brać obudowy jak chcesz kupic jakąś, ale z tego co widze to zostajesz w starej.

 

AM3 tak jak 1156 są średnio przyszłościowymi podstawkami. Pod AM3 masz 6 rdzeni, których nie wykorzystasz w tej chwili, a pod 1156 masz i7, którego nie wykorzystasz. Nie ma sensu patrzec na przyszlosc, bo zanim braknie Ci mocy wyjdzie kilka innych podstawek ;)

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, HCF nie byłoby zbyt dobre przy dzisiejszych gpu, żeby chociaż zintegrowane były lepsze, no nic. Może w przyszłości pomysli się o crossfire, zobaczymy.

 

Dysk oczywiście będzie nowy :menda: Wspomniałem o moim seagate'cie ze względu na uwagę Drzewo97, 1Tb przy dzisiejszych nakładach danych i w dodatku w moim przypadku jest jest niezbędny :menda:

 

Jeśli faktycznie nie ma różnicy w grach pomiedzy 1333 a 1666 to ok. W sumie o to mi głównie chodzi.

 

Stara obudowa jest ok. Myślę że i tak wywalę kilka fanów bo to zbyt dużo dla mnie, tym bardziej że wszystkie na 12v jadą.

 

Dzięki. No to chyba wszystko, jedynie zastanawiam się czy wziąść radeona czy gf'a.

Link to post
Share on other sites

To się dopiszę.

Hybrid CrossFire:

-Nie ma wsparcia w siódemce

-Łączy się z kartami segmentu low-end (integra znaczy się)

-Nie, nie polega na łączeniu kart ATI i nV :menda:

 

Sens tego patentu raczej żaden.

 

Jak masz na to fundusze, to 5850 od Gigabyte z chłodzeniem niereferencyjnym, tak jak pisał torture (~1100PLN).

A jak będzie w ofercie ram.net.pl GTX460 1GB od Gigabyte z chłodzeniem niereferencyjnym w dotychczasowej cenie, to ten brać. :menda:

 

O przyszłościowości AM3 na razie nic nie wiadomo, ale wszyscy chcą wierzyć, że AMD nie uśmierci AM3 tak szybko jak Intel 1156 i 1366.

Się zobaczy.

Na pewno w Polsce jest to tańsza opcja.

Pomiędzy pamięciami 1333, a 1600 mało gdzie jest różnica.

Link to post
Share on other sites

no to dajemy za 3300 bez budy, skoro nie oszczedzasz :menda:

 

AMD Phenom x4 955

AsRock EXtreme3 870

OCZ 4GB (2x2) 1333Mhz CL7

Samsung 500GB HD502HJ x2

Gigabyte Radeon 5870

OCZ StealthXStream2 600w

 

Razem 3319zł ;)

 

wzialem tańszą wersje 5870, ale druga jest o bodajze 60zł droższa i jest superclocked. jak chcesz to nie zabraniam ;) dyskie spiete w raid0, szybkie pamiatki i zasilacz jaki trzeba :P mozna wziac tansza wersje procesora i kupic chłodzenie odpowiednie tzn. Thermalright Ultra 120 rev.C :] dlaczego wy sie mnie czepiacie z lubie thermalrighta :]:menda: to chlodzenie jest i wydajne i ladne :)

Link to post
Share on other sites

Ok, wzorując się na zaleceniach Drzewa, cuś takiego:

 

Procesor AMD Phenom II X4 965 (AM3/140W) BE 644,99zł (wziąłem tego gdyż ta 955 na ramnet nie jest BE, albo bynajmniej nie jest podpisana(?), a wersja BE musi być i basta ;)

 

Płyta główna Asrock EXTREME3 AMD 870 Socket AM3 Płyta główna Asrock EXTREME3 AMD 870 Socket AM3 305,99zł

 

Pamięć DDR3 OCZ 4GB PC1333 2x2GB CL9 GE LV 358,99zł (troszkę szybsze i z radiatorkami :menda: )

 

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB x2=313,98zł

 

Gigabyte Radeon HD5870 1GB DDR5/256b D/H/ PCI-E UD 1443,64zł (gites :menda: tą różnice do supercloocked sam nadrobię)

 

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 700W 297,98zł (troszeczkę mocniejszy, gdyż 965 bierze 140W, a poza tym lubię się czasem pobawić w duże obciążanie zasiłki wentylatorami) (np. teraz 450W mam na Gf7600+athlonxp~65W,2dyski,dvd i dużo wentylów i coraz bardziej świruje, zwłaszcza przy dużych nap., nie wspominam że to tracer w dodatu :ciekawy: Lepiej żeby 700 był :P

 

Suma: 3365,57zł

Netto: 2625,14zł (odliczę sobie vat :] )

 

To chyba all, teraz dam do zatwierdzenia i zobaczymy ;)

 

Dzięki i pozdro

Link to post
Share on other sites

jestes pierwsza osoba, ktora wziela moj zestaw :menda: ale coz sie dziwic powiem nie sromnie xD w sime 5870 do zestawu za 330 to calkiem nie zly wynik ;) mozesz wziac tez modxstream, ma odpinane kable, a stealth x stream nie. radze jeszcze zeby inni sprawdzili ten zestaw :menda:

 

EDIT: mam nadzieje, ze Thermalright ci sie podoba xD bardzo fajny i wydajny "schładzacz"

http://pclab.pl/art38203-32.html

Link to post
Share on other sites

Każdy 955 jest BE :menda: Thermalright Ultra 120 sam posiadam to dobry schładzacz ale przy zestawie za 3k nieopłacalny i jeszcze jedno bierz 955 w rev. C3 jest nieco droższy ale lepiej się podkręca :menda:

 

1.AMD Phenom II X4 955 Rev. C3

2.AsRock 880G Extreme3

3.A-Data 2x2GB 1600MHz CL7 X-Series

4.SilentiumPC Fortis

5.Samsung F3 500GB

6.SilentiumPC Gladius 600 Window PB

7.OCZ ModXStream Pro 600W

8.Inno3D GTX470 1280MB DDR5

 

Razem: ~3200zł

Link to post
Share on other sites

@Przemo1418. Ten Twój zestaw jest niedobry, bo:

1) 955 też jest BE, więc 965 jest stratą pieniędzy.

2) 5870 jest nie tak dużo wydajniejszy od 5850, a za to 500zł droższy. Kup 5850 i spokój.

3) 700W? Za dużo. Dobrej marki 500W wystarczy do 955+5850. Weź ModXStream 500W za ~220. Tracer mógłby mieć nawet 1000W a i tak by szalał.

Link to post
Share on other sites

Ale co na tym zyskujesz? 470 oferuje zbliżoną wydajność do 5850, a przy okazji jest gorącą suszarką. Chcesz taka kartę? Co Ci da zamiana ASRocka na Asusa? Nic. Zamów wszystko z jednego miejsca, jeszcze Ci złożą gratis.

Link to post
Share on other sites

Ok, przyszło wczoraj, już poskładany ;]

 

Oto jak wygląda całość: http://img826.imageshack.us/g/img0366p.jpg/

 

Spec:

 

-Phenom II X4 955 BE C3

 

-ASRock Extreme3 890GX

 

-OCZ 2x2GB 1600 AMD Black Edition CL8 LV

 

-Gigabyte HD5870

 

-2x Samsung 500GB HD502HJ

 

-DVD Samsung SH-S223L

 

-OCZ ModXSteam Pro 600W

 

Wszystko śmiga aż miło. Ale mam 3 małe problemy.

 

1. Wraz z zasiłką otrzymałem 2 kable pci-e, są one pokazane w galerii. Również z radeonem otrzymałem 2 złączki pci-e czajna szit (również w galerii, aktualnie w kompie). Jednakże te z zasiłki i czajna szity różnią się rozmieszczeniem poszczególnych kabelków, jak widać na zdjęciach. Chodzi o to, czy inna konfiguracja kabli/napięć nie uszkodziła by karty, a wolałbym te opięte kable gdyż zawsze mniejszy burdel przez to jest.

 

2. Gdy instalowałem windows'a (win 7) w menedżerze dysków wykrył mi oba dyski, lecz każdy miał ~465GB a nie 500GB. Czy jest to spowodowane jakimiś ograniczeniami sprzętowymi/sytemowymi, złą konfiguracją, czy po prostu Samsung zrobił mnie w konia? //Edit: ok, teraz formatuje dyski w windzie i sie okazuje że już dobrze wskazuje (chyba).

 

3. Mam partycje zrobione np. systemową 100gb, jedną 200gb i jedną 165GB (200GB). Teraz mam dylemat, jaką wielkość alokacji dobrać do każdego dysku? Czy np. standardowe 4095 nie będzie spowalniało 200gigowej partycji?

 

Postaram się załatwić jakiegoś 3dmarka i zapodam wyniki. Na razie nie mam zbyt wielu nowszych gier, ale stalker: zew prypeci powinien wystarczyć ;] Na razie zapuściłem auto OC w biosie, CPu 3,4GHz, chłodzenie Pentagram freezone hp-90 aicu alpaya - 40-45 w biosie, pasta- mieszanka zm-stg2 ze spire-700 na bazie srebra. pamiątki ~1430mhz (jakieś dziwne ma te wartości do wyboru), grafa bez OC chwilowo. Zobaczymy jak to sobie radzi w stresie ;)

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Co do 2.

Producenci podają pojemnosc dysku w GB. GB to Gigabajt, więc 1 000 000 000 = 10^9. Komp pokazuje tą pojemnosc w GiB, czyli w gibibajtach. GiB to 2^30=1024^3.

Stąd ta różnica. 500 GB to 500 000 000 000 bajtów. 500 GiB to 536 870 912 000 bajtów. Jakby te 500 GB przeliczyć na GiBy to wyjdzie właśnie około 465,7 ;)

Link to post
Share on other sites

Ej, z tymi kablami to się naprawdę starałem :ciekawy: Trochę ich na razie jest, więc ładne je z boczku spiąłem żeby przez środek 120'stka dmuchała :D

 

Mhm, a więc to tak. Jednakże teraz po sformatowaniu jeden dysk (master) z partycją systemową 100gb, zwykłą 200Gb i zwykłą 165gb (tak było max w menedżerze, teraz po formacie w windzie ma 200gb) ma w sumie równe 500gb. Zaś drugi dysk ma wciąż ~465gb ( nie da się ustawić większych wartości przy formatowaniu, bynajmniej na razie). Zobaczymy ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...