Skocz do zawartości

Ładowarka do Akumaltorków AA/AAA, jaka najlepsza do 150zł?


Recommended Posts

Witam. Chciałem zakupić akumlatorki i ładowarkę do swojego użytku.

 

Przeznaczenie:

- Zwykły aparat lustrzanka

- Latarki LED

 

Wymagania: 

- obsułga 4 bateri akumlatorków AA/AAA

- ładowarka mikroprocesorowa

- pojemność baterii AA min. 1900-2000mAh / AAA min. 550mAh

- długa żywotność bateri i dobry czas pracy

- cena 80-150zł (koszt ładowarki i baterii razem)

 

Oto co znalazłem:

 

Komplety:

PANASONIC ŁADOWARKA BQ-CC16 + 4SZT ENELOOP PRO AA 2450MAH

PANASONIC ŁADOWARKA BQ-CC18 + 4SZT ENELOOP AA 1900 MAH 

 

Ładowarki:

ŁADOWARKA MIKROPROCESOROWA TECHNOLINE BC-700 

ŁADOWARKA MIKROPROCESOROWA TECHNOLINE BC-1000 

 

Baterie:

PANASONIC ENELOOP PRO R6/AA 2450MAH

PANASONIC ENELOOP R6/AA 1900MAH

PANASONIC ENELOOP LITE R03/AAA 550MAH

 

Proszę o sugestie i obiektywną ocenę moich propozycji. Czy warto dopłacać do wersji PRO?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Od ładnych paru lat do zasilania lamp błyskowych (...i wcześniej dwóch lustrzanek) używam duetu BC + eneloopy. I uważam to, za najlepsze połączenie.

Teraz dokładniej - różnica wydajności między loopami pro i zwykłymi nie jest jakaś bardzo duża, cenowo jednak pro są sporo droższe... 
Przy okazji coś mi świta, że wersja pro podobny wytrzymuje mniejszą ilość ładowań (zwykłe ponad 2000, wersja XX - 500).
Czy warto dopłacać - to już zostawiam pod rozwagę, moim zdaniem nie.

Do eneloopów polecam jak najbardziej ładowarki BC - mam wersję 700, a od pewnego czasu wersję 1000 też. Kontrola pojemności ogniwa, możliwość kontrolowanego rozładowania, możliwość "odświeżenia" ogniwa - to jest to, co tygryski lubią najbardziej. :) Przy okazji dodam, że na 8 kompletów eneloopów żaden nie padł. A mój najstarszy komplet loopów ma z 7 lat i działa sobie spokojnie (choć pewien spadek wydajności ma - coś koło 15%). :)

Wniosek - bierz którąś BC i eneloopy zwykłe.

Edytowane przez zaroowka
Link to post
Share on other sites

MH-C9000 lub BC-1000, ewentualnie BC-700 i do tego 4 Eneloop Pro (moim zdanie warto dopłacić do większej pojemności). W zasadzie nie ma prawie różnicy. MH-9000 jest bardziej przyszłościowa bo naładuje akumulatorki pojemniejsze niż BC-1000 (więcej niż 3 Ah), ale nie posiada adapterów na większe akumulatorki (jeśli komuś potrzebne) i torby. W zasadzie akcesoria, ale zawsze to plus. Podobno niektórym BC-1000 piszczy, inni natomiast chwalą. 

Też mam zamiar kupić i obecnie skłaniam się najbardziej do BC-1000, chociaż rozważam MC-9000. Jeszcze będę myślał i czytał :) A może jeszcze jakiś nowszy model...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...