Skocz do zawartości

Lg G2 Mini Telefon lubi się zacinać


Recommended Posts

Witam

W połowie czerwca tego roku kupiłem smartfon LG G2 Mini w T-mobile na jakiejś tam promocji z abonamentem. Po 2-3 tygodniach od rozpakowania telefon zaczął się zacinać, w sumie to to olałem stawiałem na jedną aplikacje lecz nie miałem ochoty resetować systemu. Jakoś teraz (około miesiąc temu) w telefonie zepsuł mi się głośnik od rozmów, strasznie zniekształcał głos i skrzeczał. Tak więc przywróciłem ustawienia do fabrycznych i nadal to samo. Na drugi dzień telefon odziwo sam się naprawił. 

Robiąc ten reset miałem nadzieję, że zacinanie się naprawi lecz nic to nie dało jest nadal tak samo!

Telefon zacina się tylko i wyłącznie przy przełączaniu ekranów z aplikacji na pulpit, z ekranu aplikacji na pulpit itp. 

Nie mam pojęcia czy to wina systemu czy poprostu sprzedano mi jakaś felerną słuchawkę.

 

Może ktoś ma pomysł jak usunąć te przycinki ?

Link to post
Share on other sites

Jezeli jest to nowy fon, znieksztalca glosy podczas rozmow i sam sie naprawia to byc moze ma wadliwa plyte, przez co i ma zacinki. Jak jest na GW to lepiej oddac, mozna sprobowac wgrac niebrandowany softl jednak w tym wypadku raczej to moze nic nie dac.

Ewentualnie sprobuj postawic na nowo androida.

Link to post
Share on other sites

Jezeli jest to nowy fon, znieksztalca glosy podczas rozmow i sam sie naprawia to byc moze ma wadliwa plyte, przez co i ma zacinki. Jak jest na GW to lepiej oddac, mozna sprobowac wgrac niebrandowany softl jednak w tym wypadku raczej to moze nic nie dac.

Ewentualnie sprobuj postawic na nowo androida.

 

Czytanie ze zrozumieniem ;)

Jakoś teraz (około miesiąc temu) w telefonie zepsuł mi się głośnik od rozmów, strasznie zniekształcał głos i skrzeczał. Tak więc przywróciłem ustawienia do fabrycznych i nadal to samo. Na drugi dzień telefon odziwo sam się naprawił. 

 

Chciałbym oddać na gwarancję ale nie wiem czy go przyjma z powodu zacinajacego sie systemu. A co do reinstalacji androida to niestety wtedy przepada gwarancja co nie jest mi na reke, ponieważ nowe smartfony to nie są juz nokie 3310 

Edytowane przez AnonimowyGracz
Link to post
Share on other sites

Czytanie ze zrozumieniem ;)

 

Chciałbym oddać na gwarancję ale nie wiem czy go przyjma z powodu zacinajacego sie systemu. A co do reinstalacji androida to niestety wtedy przepada gwarancja co nie jest mi na reke, ponieważ nowe smartfony to nie są juz nokie 3310 

Nie rozumiem, doradzilem Ci abys postawil na nowo system, nie traci sie gwarancji, z tego co wiem to mozesz to zrobic za pomoca programow od LG sluzacych do aktualizacji systemu, to samo dotyczy niebrandowanego softu. Napisalem Ci tez co moze byc przyczyna tego znieksztalconego glosu, dzieje sie czasami tak przy niesprawnych plytach (zalanych, peknietych, uszkodzonych sciezkach). A skoro plyta ma jakies uszkodzenie to nie oznacza, ze fon nie wstanie, moze to uszkadzac sie stopniowo i beda wystepowac roznego rodzaju inne objawy, ktore beda tez zanikac.

Link to post
Share on other sites

Masz racje moj blad, przepraszam. Piszesz, ze moga byc tez inne objawy no to mam jeszcze dwa. Czesto zacina mi sie klawiatura w telefonie, mianowicie czasami klikam np k a wciska mi e albo w ogole jakas litera jest tak jakby niedostepna tzn. Nie moge jej wcisnac tak jakby ekran w tym punkcie padl. Po 2 klawiatura lubi sie od kilku dni nie wysuwac np. Wlaczam pisanie sms i klawiatura sie nie pojawia chodz miejsce na tekst przesuwa sie do gory jak by byla wysunieta. A co do programu od lg to znasz moze nazwe?

2 konto bo na telefonie tamto nie dziala ~AnonimowyGracz

Link to post
Share on other sites

W LG PC Suit powinna byc opcja naprawy androida, co do wgrania calego romu to LG Mobile Support Tool.

Wyzej wymienione bledy sa troche dziwne i dla mnie wygladaja jak by byl problem od strony software. Na Twoim miejscu oddal bym telefon na gwarancje, ewentualnie sprobowal tylko naprawic androida, ale nie wgrywac nowego romu, nie wiem czy G2mini nie ma licznika flashowania, a wtedy by mogly byc problemy z gwarancja (mogli by uznac, ze to przez flashowanie fona cos sie zrypalo).

Link to post
Share on other sites

To w takim razie oddam telefon na gwarancje tylko jak opisac blad. Ze telefon sie zacina i nie reaguje na dotyk ?

 

W sumie od pierwszego dnia posiadanie tego telefonu mam kurz w glosniku, stawiam na obcinanie kosztow i telefon byl uzywany albo dlugo lezal na polce w sklepie czy serwisie. Wydaje sie to nie realne i nie idzie to na reke firmie ale niestety tak to wyglada.

Link to post
Share on other sites
To w takim razie oddam telefon na gwarancje tylko jak opisac blad. Ze telefon sie zacina i nie reaguje na dotyk ?.
Częste problemy z działaniem systemu, zniekształcone głosy itp. Im więcej opiszesz problemów tym lepiej

 

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

Nie łatwiej będzie zanieść do salonu gdzie telefon kupiłem (telefon jest na abonament)

 No może i tak, ale piszę tak, bo kolega kupił w x-komie telefon i oddał go tam na gwarancje. To x-kom rozpatrywało usterke pod swoim kontem, a dopiero potem wysłało do serwisu, a kurier prosto do serwisu zawiezie. Nie wiem jak w salonie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli telefon był brany w abonamencie, to zanieś go do salonu w którym kupiłeś i przed oddaniem poproś pracownika o sporządzenie opisu stanu telefonu. Czasem w serwisach są takie jazdy, że potrafią oddać porysowany i w gorszym stanie jak przyjęli, a mając taki opis łatwiej jest dochodzić swoich praw. Wydłuży to czas naprawy ale masz większą "ochronę" .

 

LG posiada swój serwis w Mławie, oraz oddział szybkiej naprawy w Warszawie. 

http://www.lg.com/pl/centrum-serwisowe-lg

W Warszawie mogą Ci taką naprawę zrobić od ręki, przy Tobie. :) 

 

Co do serwisu na R to pewnie chodzi o regenersis. 

Link to post
Share on other sites

Ja oddajac do naprawy robie zdjecie telefonu juz na miejscu wraz z karteczka na ktorej jest podpis pracownika i data, jest to najlepszy dowod. Najwieksze jazdy to sa w w-support, od tamtej pory wole miec dowody na to, ze telefon byl w takim stanie, a nie innym.

Link to post
Share on other sites

Jeśli telefon był brany w abonamencie, to zanieś go do salonu w którym kupiłeś i przed oddaniem poproś pracownika o sporządzenie opisu stanu telefonu. Czasem w serwisach są takie jazdy, że potrafią oddać porysowany i w gorszym stanie jak przyjęli, a mając taki opis łatwiej jest dochodzić swoich praw. Wydłuży to czas naprawy ale masz większą "ochronę" .

 

LG posiada swój serwis w Mławie, oraz oddział szybkiej naprawy w Warszawie. 

http://www.lg.com/pl/centrum-serwisowe-lg

W Warszawie mogą Ci taką naprawę zrobić od ręki, przy Tobie. :)

 

Co do serwisu na R to pewnie chodzi o regenersis. 

Dokładnie Regeneris :P

 

Ja oddajac do naprawy robie zdjecie telefonu juz na miejscu wraz z karteczka na ktorej jest podpis pracownika i data, jest to najlepszy dowod. Najwieksze jazdy to sa w w-support, od tamtej pory wole miec dowody na to, ze telefon byl w takim stanie, a nie innym.

Co do dowodu to chyba jednak poproszę o protokół i tak znając nawyki Polaków to zostane potraktowany jak idiota :P 

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Zmieniałeś coś w nakładkach? Jaki masz rom, oryginalny? Być może instalowałeś/usuwałeś dużo apek ostatnio lub to wina karty SD? Jeżeli nie masz oryginalnego romu to to może byc przyczyna, jednak jeśli jest od producenta to spróbuj na początek zrobić hard reset.

Link to post
Share on other sites

Telefon byl w serwisie. Jednak napisali ze usterka nie wystapila w serwisie. przed wyslaniem zrobilem reset telefonu. I podalem wadę ze sie zacina.

 

I już zauważyłem kiedy mi sie to dzieje. Jak telefon sie troche nagrzeje np. Mam go w kieszeni a teraz jest cieplo to wyjmuje z kieszeni i no tnie.. Jak opisać tą usterke najlepiej zeby znowu nie odeslali nie naprawionego ?

 

Oraz mam pytanie, moja dziewczyna ma myphone cube i jej ram dochodzi zwykle do max 70 jak sie bawi. A u mnie potrafi do 90 dojść czasami..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...