Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

 

Chciałbym zakupić dysk do komputera stacjonarnego.

 

Posiadam płytę główną MSI X79A-GD65 (8D) Intel X79 LGA2011 (PCIE/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)

 

Posiadane dyski to:

Samsung SSD 840 Pro Series 256GB SATA3 (MZ-7PD256BW)
Western Digital Caviar 1TB SATA3 (WD1002FAEX)
 

Dysk będzie na magazynowanie materiału video, i pewnie z tego dysku równiez montaż.

Szukam dysk, który byłby idealny pod tę płytę i te dyski. Czy orientujecie się w dobrych dyskach (ale nie najdroższych), które mogłyby być w sam raz?

 

Dziękuję za wskazówki.

Edytowane przez videocs6
Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy ten model parkuje głowicę.

W zasadzie WD blue jest dość dobry i jest trochę tańszy.

Z tego co zrozumiałem te AV-GP mają mniejszą 5400 obrotów i systemy oszczędzania energii, sprawdź jak to wpływa na wydajność, bo jak będziesz chciał obrabiać filmy to prędkość odczytu i zapisu będzie dla Ciebie ważna.

Edytowane przez scythe1123
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/dysk-seagate-dysk-seagate-1tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-432403/

Dobrze się sprawuje u mnie narazie, ma niższy czas dostępu niż wd blue. WD1002FAEX który masz też jest dobry, ale już nie produkowany, możesz poszukać zawsze używek z gwarancją, nowego blacka bym nie kupował bo w tej cenie jest seagate 2 tb.

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałem zasilacz tracera, przez którego dysk mi się "resetował" podczas pracy. Słychać było jak na nowo rozkręca talerze.

I w ten oto sposób nigdy nie kupie taniego niefirmowego zasilacza. Dysk oczywiście Seagate.

 

Czytałem, że przez te parkowanie szybciej dyski się zużywają dlatego WD Blue jest fajny bo nie parkuje, red jest droższy ale to najcichszy dysk jaki jest chyba. Z Seagate jest taki problem, że kilka lat temu wypuścili na rynek bardzo wadliwą serię i tak teraz został strach przed kupowaniem. Patrząc po opiniach na newegg (baaaardzo dużo opinii o produktach) w awaryjności WD i Seagate są podobne, choć swego czasu się naczytałem jak ludzie Seagate'y do radia kupowali to co druga sztuka była wadliwa od początku.

 

Więc wybór należy do Ciebie, ale ja osobiście chyba bym wziął WD Blue, chociaż ten 2 TB Seagate kusi bo dość tani jest.

Moja dziewczyna ma WD Blue, na razie kilka miesięcy bez problemu.

Edytowane przez scythe1123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...