Skocz do zawartości

Gimbaza na pisilolu wokół Asus ROG Swift PG278Q 27


Recommended Posts

 na pisilabie jest recenzja tego monitora i ogólnie wszyscy niemal w komentach są zachłyśnięci tym rog swift. Czy naprawdę tam została już sama gimba ? Tylko ja i jeszcze 1-2 użytkowników tłumaczyliśmy, że to TN, która i tak ma słabe kąty a przede wszsytkim brak koloru czarnego i że w doom 3 ani la noire się na na tym nie pogra.

 

P.S. Prosiłem nawet redakcję o jakieś zdjęcia podświetlenia w ciemności, albo obraz czarnego tła i 0 odzewu. Jak mogli nie dać żadnego zdjęcia wyświetlanego obrazu w recenzji monitora i to za 3100 ? Paranoja...tylko minusują komentarze a lalusie szpanują, że ich stać, a tych co są przeciwko TN to na niego nie stać, no po prostu ręce opadają...
 
Dopiero na YT jest recka Linusa, który o wszystkim mówi i pokazuje, na pisilolu są zachwyceni kątami i kolorami a proszę co się okazuje:
 
Wspomina też o różowych poświatach po bokach.
 
Jeszcze im pewnie ASUS podesłał selekta, a tu proszę podświetlenie losowych egzemplarzy w monitorze za 3k: (takie same jaja jak z FG2421, tyle, że EIZO chciał 1/3 kasy mniej kosztem mniejszej rozdziałki i przekątnej ale z lepszą matrycą)
 
 
 
Także reprodukcja czarnego congratz :D haha  :biggrin:
Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Autor chyba ma żal do Asusa, że nie zaimplementowali IPSa w pełnym 4k. Do tego w cenie 1500zł.

Jest też druga opcja. Nie stać go na ten monitor/ma uprzedzenia do firmy Asus/[wpisz swój problem tutaj], więc będzie próbował nawrócić ludzkość, aby go nie kupowali.

Zakładanie takiego tematu to dla mnie czysty debilizm, bo wnioskuję że nie masz tego monitora, a to że siedzi tam TN nie jest żadną tajemnicą.

Jeden gra w 1440p w 144Hz, a inny musi się zadowolić 1080p 60Hz. Życie.

Link to post
Share on other sites

 

Zakładanie takiego tematu to dla mnie czysty debilizm, bo wnioskuję że nie masz tego monitora, a to że siedzi tam TN nie jest żadną tajemnicą.

Jeden gra w 1440p w 144Hz, a inny musi się zadowolić 1080p 60Hz. Życie.

 

Jasne, że nie mam i nie zamierzam, to coś to bubel za 3k, nadajacy się tylko na turnieje. Ja mam CRT a nie żaden 1080p 60hz. Jeszcze na pclolu go bronią...

Po prostu mnie wnerwili, żeby w recenzji nie było żadnych zdjęć podświetlenia ? Jak można tak lekceważyć jakość obrazu ? To jest horror....szkoda, że nie kupią sobie czarno-białego 1000Hz, bo na co graczowi paleta barw ?  :menda:

 

Za tyle brałbym EIZO S-PVA z overdrivem - nikt mi nie wmówi że w domowych zastosowaniach bardziej wkurza smużenie od bleedingu, słabego kontrastu i słabych kątów... w Doom 3, FEAR, LA Noire, Far Cry na mapie nocny Łowca, w Skyrim nocą nie da się grać na TN-ce czy e-IPS....

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Przecież to TN...Czego się niby spodziewałeś? Do tego wszystkie - poza jednym wyjątkiem, monitory 120/144Hz to TN'ki, więc po co ten ryk o czerń i backlit bleeding? Ba, nie tylko TN ma problem z backlit bleeding, więc znów - kompletnie nie kumam tematu.
BTW: co z tego, że kupisz 120/144Hz monitor na gównianej matrycy za miliony monet, jeśli będziesz musiał mieć GTX780Ti, albo jego duecik, by spokojnie pykać we wszystko na high/ultra. Taka rozdziałka ma swoje plusy, ale też i minusy, a to jeden z nich: wydajność.

Rozwój paneli dla monitorów jest w ciemno-du**e i zdaje się, że długo tak jeszcze pozostanie. Póki nie wskoczy jakaś nowa technologia produkcji paneli lub sam typ panelu (czyli za jakieś +/- "nigdy"), będziemy skazania na 120/144Hz na gównie w postaci TN lub 60Hz na nico mniejszym gównie w postaci IPS/VA/PLS, bo KAŻDY z tych paneli ma swoje wady i zalety, a i tak skupiamy się na wadach, więc...

Reasumując: wszystkie panele to gówna, nie tylko TN, bo żaden nie jest idealny do wszystkich zastosowań, tak? Więc może ktoś usunie ten wątek?

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...