Skocz do zawartości

Podłączenie laptopa do TV.


Recommended Posts

Witam. Otóż mam taki problem. Posiadam laptopa Toshiba Satellite z racji tego że ma on już kilka lat nie posiada wejścia HDMI tylko D-Sub. Chciałbym go podłączyć do mojego telewizora Samsung Smart TV 32" 3D.  Wiem że ma on bezpośredni dostęp do internetu ale podczas oglądania filmu online po jakiś pół godziny czasem nawet szybciej wyskakuje komunikat że sesja została przerwana z braku pamięci. Na moje nieszczęście telewizor nie posiada wejścia d-sub. Czy byłaby możliwość połączenia tych dwóch urządzeń bez potrzeby kupowania konwertera?? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Coś takiego można https://www.google.pl/search?q=kabel+hdmi+d-sub&newwindow=1&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=lJT8U8TWA9PT4QSfxID4Dg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=909

Ale o ile się dobrze orientuję to HDMI przesyła i obraz i dźwięk a D-Sub tylko obraz, czyli trzeba by było jeszcze puścić kable w stylu Minijack>2xChinch

Link to post
Share on other sites

Myślisz, że TV pozwala puścić obraz z hdmi a dzwięk z chinch? Wątpie. Tak więc, jakieś głośniki do lapka trzeba by podpiąć.

Co? Jak?

Jeżeli TV ma wejścia HDMI oraz wejścia chinche to bez problemu prześle się dźwięk przez minijack>2xChinch

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Jeśli masz wejście COMPONENT w Swoim TV, to jest to w Twoim przypadku najlepsza opcja. Obraz przewodem component, audio JACK-CINCH. Niestety będzie też mały problem w trybie dwóch ekranów(klonowanie) ze względu na różnice rozdzielczości matrycy laptopa i TV.  W Windows 7 można łatwo zmieniać ekrany za pomocą kombinacji klawiszy Windows+P. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie mam wejście w tv PR/PB/Y(Video). Obok pisze Component więc to jest chyba to oraz  Audio na biały i czerwony CINCH. I po takim podłączeniu wszystko powinno być ok czy może być jakiś problem z wyświetlanym obrazem?? System jaki posiadam na laptopie to Win 7. 

Link to post
Share on other sites

Nie powinno być większych problemów z wyświetlaniem obrazu wejścia są PR/PB/Y to właśnie złącze Component . Trudno jednak przewidzieć wszystko zwłaszcza przy kablach adapterach. Gniazdo Audio CINCH powinno być w tym samym boku złącza component(obok lub zaznaczone ramką). Używaj do oglądania filmów trybu pojedynczy ekran. Nic wtedy nie smuży.   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...