Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy to normalne że napięcie gpu 12v minimalna wartość wskazuje 11.219v (obciążona grafa furmark w gpu-z tak samo wskazuje)

zasilacz ocz 600w stealthxstream 2, karta r9 290 referent

Komputer sie zawiesza gdy karta jest nieobciążona(różnie się zawiesza raz po 10min, 1h), jak wyłączę kompa a nie zresetuje(gdy sie zawiesi) i po jakimś czasie go spróbuje uruchomić to przy uruchamianiu peceta wentylatory karty kręcą sie na maxa i ekran cały czas czarny muszę wyłączyć znowu komputer poczekac i włączyć i zazwyczaj już normalnie działa.

 

 

http://i61.tinypic.com/a82hd.jpg

Edytowane przez maniaberserk
Link to post
Share on other sites

jak sprawdzałem ręcznie to było bez obciążenia 12.05V z obciążeniem 11.75v i zgadza to się ze wskazaniem 12v a nie 12v gpu.

http://overclock.pl/articles/show/id/252,3,4,jak-i-gdzie-mierzyc-napiecia-na-liniach-zasilacza tak sprawdzałem i jest to napięcie zasilające karte.

Edytowane przez maniaberserk
Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to napięcie powinno się znajdować w przedziale 11,4 do 12.6v i wszystko powinno działać. Dziwi mnie tylko te napięcie 12v gpu nie wiem czy jest one poprawnie wskazywane przez programy i tak naprawdę co to za napięcie jest?

Jak przeglądałem zdjęcia z gpu-z innych użytkowników r9 290 to wskazywało im w przedziale 11.5v do 12v.

Link to post
Share on other sites

No niestety nie mam możliwości. Dzisiaj dojedzie nowy komp oprócz zasilacza i karty. Sprawdzę czy się zawiesi(mam nadzieje że sie nie spali :P) jak tak to zamówię zasilacz.

Prawdopodobnie ten www.agito.pl/zasilacz-xfx-core-550w-80-sli-psu-221-452787.html

Z tego co widzę ludzie go polecają i kupują. Chyba że lepiej jakiś większy kupić.

Wqrwia mnie trochę bo tego ocza kupiłem 1.5 roku temu za 300zł jakoś i wygląda że nadaje się tylko do starego kompa na którym siedze 955be 4870 2x2gb ddr3 1333 na tym działa elegancko.

 

Jak komp będzie wyglądał

msi z97 g-43

4690k

macho black white

r9 290 referent

2x4gb 2400mhz TridentX cl10

fractal 3000 usb3

2dyski jakieś sata

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...