Skocz do zawartości

Nie mogę przywrócić kopii systemu windows 7 z laptopa.


Recommended Posts

Witam!

Posiadam laptopa dell inspiron n5110 i chciałem zrobić format systemu.

Laptop posiada oryginalnego wgranego od nowości windowsa 7 i aby zrobić format systemu trzeba przywracać kopie systemu widnows.I pamiętam,że zawsze robiłem to poprzez naciskanie podczas uruchamiania się laptopa przycisku f8 i tam można było wybrać przywaracanie systemu jako instalowanie od nowa całego win 7.Ale niestety laptop nie reaguje na przycisk f8,próbowałem wszystie klawisze f_.

Chodzi mi o takie coś - 

Link to post
Share on other sites

Klikanie F8 w odpowiednim momencie też, sprawdź czy klawisz F8 nie będzie reagował wraz z klaiwszem Fn - spróbuj kombinacji tych klawiszy, kluczowy może być ten fragment w którym autor poleca wejść do BIOSu na F2 i przełączyć opcje klawiszy o których pisze w tym poście; Zobacz czy masz w BIOSie opcje Function Key First lub Multimedia Key First - jeśli są takie opcje - sugeruję ustawić tą pierwszą i zapisać BIOS. 

 

 HI Inducedjoy,

Thank you for the response. Since we have tried to go to the F8 screen with an external Keyboard which still did not work . I would suspect that you would have to check the motherboard for consistency as the system is not able to take the command neither with the integrated keyboard nor with an external source which indicates that it is not a problem with the integrated Keyboard. would request you to check on the same and revert for any further queries.  

Just wanted to know if you have already tried the below mentioned steps if YES it confirms that it’s the motherboard issue.

• Does the system load into windows without an issue (if yes) Are you able to use all the keys inside the operating system.

• Please go to the bios screen that’s if the F2 key on the system works fine and under the advanced tab you have an option which says function key behavior with two sub options,

(1) Function key first

(2) Multimedia key first

 Would request you to check these options and change them vice versa and check if there is any progress.

• Please ensure that the above steps have been performed and if it still remains the same then as mentioned earlier we would have to check the  motherboard for consistency.

Hope this information helps you

Link to post
Share on other sites

nie o to chodzi. Przełącza się partycja aktywna i tym klawiszem nic nie zdziałasz. Teraz, żeby zainstalować tego windowsa z partycji ukrytej, musisz ją ustawić jako aktywną. Obecnie masz tą, z której startuje system. Wejdź  w zarządzanie komputerem (nie pamiętam jak to było na win7, bo juz sporo tkwie na 8) zarządzanie komputerem -> magazyn->zarządzanie dyskami i wyświetli Ci wszystkie partycje z dysku. Kliknij prawym na partycje recovery i ustaw jako activ. Po restarcie zainstalujesz windowsa z ukrytej partycji.

 

ps. poszukałem, w windows 7 masz  panel sterowania > narzędzia administracyjne > zarządzanie komputerem > zarządzanie dyskami.

Link to post
Share on other sites

Niestety,ale nie mogę dostać się do windowsa ponieważ nie wiadomo czemu pojawia się błąd przy uruchamianiu (0xc000000f),zresztą i tak już dawno miałem zrobić ten format.

Function key mam już ustawione domyślnie

 

Nie pisałem wcześniej o tym błędzie,bo nie chciałem się z nim bawić tylko od razu zrobić format.


Niech ktos pomoże!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Płytka od Windowsa, boot i próba czystej instalacji z formatem w tle (chyba że masz bardzo ważne dane to wtedy próbujesz bez formatowania)...skoro wywala błąd 0x000000f to może znaczyć że pliki rozruchowe Windowsa są uszkodzone bądź ich brakuje - tak czy siak bez płytki z systemem się nie obejdzie - albo próba naprawy bootrec albo nowa instalka...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...