Skocz do zawartości

Gigabyte GTX460 SOC, problem z podłączeniem / bios


Recommended Posts

Witam, 

 

Chciałem u siebie w komputerze wymienić kartę graficzną z GeForce GT 640 na lepszą Gigabyte GTX 460 SOC(link). Po zmianie karty i włączeniu komputera na ekranie nic się nie pokazuje, tak jakby monitor nie odpowiadał. Myślałem że karta jest uszkodzona dlatego oddałem ją do serwisu do sprawdzenia i powiedzieli mi że z kartą jest wszystko ok. Powiedzieli że może to być wina biosu w komputerze który nie czyta tej karty. 

Proszę o pomoc, co mam zrobić żeby karta u mnie działała, czekam na informacje.

Mój komputer: 

Procesor AMD X6 FX-6100 3,3 Ghz

Płyta Gigabyte 78LMT-S2

Pamięć DDR3 8GB

Zasilacz 500W PFC Silent ?

 

i jeszcze link do karty którą chcę podłączyć http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3613#ov

Edytowane przez Chesterq
Link to post
Share on other sites

Kupiłem tą przejściówkę w sklepie-jakaś badziewna, bo ciężko było ją wpiąć. Po podłączeniu tej karty i dwóch kabli 6 pin komputer wcale nie chciał się włączyć nie wiem czemu .. Po odłączeniu tych dodatkowych kabli komputer działa, z tą przejściówką podłączoną do karty i drugim normalnym kablem komputer się nie włącza. Nie wiem czy to wina zasilacza że z tym dodatkowym podłączeniem się nie uruchamia ? Proszę o pomoc ponieważ nie mam pojęcia o co chodzi.

Link to post
Share on other sites

Ale jaka może być przyczyna ? Tyle razy już to rozbieram podłączam i odłączam że aż mi się nie chce tego znowu rozkładać. Teraz mam włożoną starą kartę, a ty chcesz widzieć jak na tej nowej jest podłączone ? 

Edytowane przez Chesterq
Link to post
Share on other sites

Tak mam taką samą, co do molexów to mam tylko dwa wolne i nie mogę na innych sprawdzić. I wydaje mi się to dziwne bo te molexy są tylko dwa, z czego jeden idzie z zasilacza, a drugi jak próbowałem zlokalizować skąd idzie to doszedłem do napędu i inne kable do zasilacza

****************

Ponawiam pytanie ponieważ dalej mam problem. Po włożeniu karty do slotu i podłączeniu dodatkowego zasilania jednym kablem 6 pin z zasilacza, oraz drugim poprzez przejściówkę z 2 molex na 6 pin komputer wcale się nie uruchamia. Od zasilacza mam tylko jeden kabel 6 pin, a molexy tylko dwa więc nie mam możliwości wpięcia przejściówki po inne kable. Czy to jest wina złego zasilacza ? Zasilacz jest jakiś no name, oznaczenia ma takie : #2597 LPK12-30E 3*SATA PCI 500WProszę o wskazówki i jeśli muszę wymienić zasilacz to na jaki najlepiej ? 

 

Karta graficzna GTX460 SOC

Edytowane przez Chesterq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...