Skocz do zawartości

Monitor do gier, który lepszy?


Recommended Posts

Witam. Szukam monitora do gier i zastanawiam się, który będzie lepszy:

- http://www.agito.pl/monitor-benq-24-led-rl2455hm-flicker-free-2492-887806.html?cid=3005&attr=528-384579

http://www.agito.pl/monitor-lg-238-led-24mp55hq-p-promocja-lg-30-dni-gwarancji-lg-na-pikselsubpixel-2492-959166.html

Mam również nadzieję, że ktoś mi podpowie, dlaczego akurat ten według niego jest lepszy od drugiego.

Link to post
Share on other sites

Jak ma byc do gier to BenQ 24" LED RL2455HM wydaje mi sie ze bedzie lepszy z racji czasu reakcji 1ms jest on prawdopodobnie na matrycy TN wiec katy widzenia i kolory nie beda tak dobre jak w LG 23,8" LED 24MP55HQ-P (ips) ale z tego co widzialem ips z 5ms czasem reakcji potrafi niezle smuzyc (oczywiscie nie wszystkie ips'y tak robia)

Jak do gier to TN 120hz ;]

pozdro 

Link to post
Share on other sites

Problem polega na tym, że matryca może mieć nawet czas reakcji 0,0001, ale są jeszcze układy przetwarzające cyfrowo obraz. Dlatego, dobrym monitorem jest ten, który jak najszybciej przetwarza obraz od wejścia przez całą elektronikę aż po matrycę. DO pomiaru potrzebne są specjalne urządzenia. Można o tym przeczytać na PCLab.pl Przy wolnym monitorze można mieć rewelacyjną grafikę, ale opóźnieni monitora spowoduje, że ktoś może widzieć szybciej, na lepszym monitorze. I to pomimo kiepskiej grafiki.

Link to post
Share on other sites

~4ms to aż taka kolosalna różnica?

 

 

Dla FG2421

120Hz -> total lag 14.0ms (ale jest widoczne smużenie)

240Hz -> total lag 18.0ms (brak smużenia)

Wydaje mi się, że to już troche dużo.

 

 

Natomiast dla BenQ GW2760HS

60hz -> total lag 8.3ms (smużenie)

 

 

Różnica wg mnie znaczna ~6ms. Na korzyść EIZO przemawia chyba tylko 120hz>60Hz. Jeżeli uważasz, że powinienem dopłacić do EIZO to dlaczego?

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

 

 

27 cali to w sumie kolos druga sprawa

To nie jest wcale aż tak dużo.

 

 

1080p trochę mało na 27"

Dlaczego? Ja tam lubię dużą plamkę, poza tym na 27" nie patrzysz z takiej samej odległości co na 24" i automatycznie większa plamka staje się mniej zauważalna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...