Skocz do zawartości

Zestaw dla gracza do 4000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry, Streaming z gier,

  • Maksymalna kwota : 4000zł

Których części potrzebuję : Obudowa, Płyta, Procesor, Chłodzenie, Napęd, dysk SSD na system i gry, dysk zwykły na dane, Zasilacz, Listwa zasilająca.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Myślę że nie odrazu, lecz napewno w przyszłości.

Rozdzielczość mojego monitora i model: Samsung BX2231, lecz planuje kupić BENQ 2430T w przyszłości (1920x1080) 120hz 24cale

Specjalne wymagania : intel 1150, odblokowany mnożnik na procku (K), chłodzenie żeby nie blokowało RAM i PCIe, listwa 6 gniazd lub więcej.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : MSI GTX 760 TwinFrozr IV 2gb, Corsair XMS3 1333hmz cl9 4x4gb(16gb) + peryferia czyli monitor mysz klawia i głośniki.

Własna propozycja zestawu : CM 690 Advanced III, Gigabyte z97 gaming 7 lub MSI z97 gaming7, 4790k, bq Dark Rock 3, nagrywarka asus/lg, plextor m6s 256GB lub Crucial 550 256GB, WD Blue 1TB, bq pure power l8 730w,

Inne : Wiem że ram i karta dosyć odstają od reszty lecz niedawno ulepszałem starego kompa i nie chce ich się pozbywać bo wydałem na nie 1600zł+, w przyszłości napewno kupie sobie lepsze ramy (cl9 2133 myśle) i lepsza karte.

Pozdrawiam i dziękuje za propozycje!

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

chłodzenie żeby nie blokowało RAM

Praktycznie niewykonalne ;) Oczywiście są takie coolery, ale wydajnościowo są co najmniej mierne.  

 

Posiadasz już GTX760, więc mamy trochę skomplikowaną sytuacją. W tym budżecie wejdzie Ci bez problemów o wiele wydajniejsza karta, lub drugi GTX760 do SLI. Co wybierasz? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy naprawdę potrzebuję SLI? Nie zależy mi na ultra mega detalach, bardziej na stabilnych 60 fps nawet kosztem szczegółowości.

 

Te pieniążki planuje przeznaczyć na wszystko czego mi brakuje, a kartę i ramy zmienię po jakimś czasie :)!


Praktycznie niewykonalne ;) Oczywiście są takie coolery, ale wydajnościowo są co najmniej mierne.  

 

Z tego co się orientuje to taki dark rock 3 zajmuje tylko pierwszy slot ramu, ale da się podnieść wentylator jeżeli ma się szeroką obudowę.

Link to post
Share on other sites

To nie wiem po co ci ten monitor 120hz jedna gtx760 nie wyciagnie nawet na normalnych ustawieniach tyle w grach, wydatek bez sensu. 

Ew możesz sprzedac tego gtx-a mysle ze z 700zł za niego dostaniesz i w tedy sobie mozesz pokombinowac i kupic cos innego.

Dzisiaj wychodzi karta od czerwonych R9 285x ale pewnei bedzie gorsza, jeszcze jest taka opcja ze mozesz poczekac z 2 tyg do premiery układow gtx 8xx

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

@up, przeczytaj dokładnie co pisze autor, ok ? 

 

 

 

Nie zależy mi na ultra mega detalach, bardziej na stabilnych 60 fps nawet kosztem szczegółowości.

 

 

 

Wiem że ram i karta dosyć odstają od reszty lecz niedawno ulepszałem starego kompa i nie chce ich się pozbywać bo wydałem na nie 1600zł+, w przyszłości napewno kupie sobie lepsze ramy (cl9 2133 myśle) i lepsza karte
 

 

 

 

CM 690 Advanced III, Gigabyte z97 gaming 7 lub MSI z97 gaming7, 4790k, bq Dark Rock 3, nagrywarka asus/lg, plextor m6s 256GB lub Crucial 550 256GB, WD Blue 1TB, bq pure power l8 730w,

 

Nie jest źle, po co tylko ten i7 ? Dodatkowo, zasilacz możesz zmienić na XFX Pro 650 / Corsair 650M. Obudowa, może warto w tej cenie zastanowić się nad Phanteks Enthoo Pro

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie jest źle, po co tylko ten i7 ?
 

Tak sobie myślę że przy "Streamowaniu" lub nagrywaniu rozgrywki przydadzą się dodatkowe wątki

 

 

 

zasilacz możesz zmienić na XFX Pro 650 / Corsair 650M.

wszystkie 3 mają certyfikat brązowy a be quiet ma kilka watów więcej, nie przyda się na przyszłość? czy jednak XFX i Corsair to bardziej renomowane firmy i lepsza opcja?

 

 

Obudowa, może warto w tej cenie zastanowić się nad Phanteks Enthoo Pro

 Bardzo fajna obudowa, szeroka więc bez problemu podniosę sobie wentylator na wysokie ramy! Dzięki za radę napewno wezmę Phanteksa! :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak sobie myślę że przy "Streamowaniu" lub nagrywaniu rozgrywki przydadzą się dodatkowe wątki

 

Od tego jest raptr / shadowplay

 

 

 

wszystkie 3 mają certyfikat brązowy a be quiet ma kilka watów więcej, nie przyda się na przyszłość? czy jednak XFX i Corsair to bardziej renomowane firmy i lepsza opcja?

 

Certyfikat to nie wszystko. Zarówno XFX jak RM to o wiele lepsze elektrycznie jednostki, G550 / G650 nie ma tutaj żadnej mocnej strony poza niższą ceną . Przy wszystkich trzech zasilaczach moc na +12V będzie tutaj zapasem pod jedną GPU 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...