Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie prawie miesiąc temu zamieściłem tu post z zestawem jaki złożyłem. Okazał się niekompatybilny i z wieloma złymi wyborami. Przemyślałem wszystko to co mi napisaliście i stworzyłem nowy zestaw. Zobaczcie czy wszystko gra i czy czegoś jeszcze nie zmienić.

 

Zestaw:

- 4500 zł;

- do gier oraz renderingu;

- możliwe podkręcenie;

 

Potrzebuje jeszcze: monitora, klawiatury i myszki;

 

Procesor: Intel Core I7 4790K 1240

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho Black White 200 

Karta graficzna: MSI Radeon R9 280X 3GB DDR5 1020 

Płyta główna: MSI Z97 GAMING 5 380 

RAM: Kingston HyperX DDR3 8GB PC1600 2x4GB 330

Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue 750GB 235 

Dysk SSD: A-DATA 256GB Premier Pro SP900 417

Nagrywarka: Liteon iHAS124-19  110 

Zasilacz: OCZ ZS-Series 650W SLI BOX  265

Obudowa: Corsair Carbide Series 200R  195

Edytowane przez MrKipper
Link to post
Share on other sites

Render w Sony Vegas, after effect, cinema 4d itp.

85% gry 15% rendering

Jeśli chodzi o RAM to szukalem takiego żeby zmieścił się pod chlodzenie.

Jeśli twierdzicie ze jest ogólnie słaby to napiszcie mi cały zestaw od nowa.

Ja pierwszy raz składam kompa, patrząc po testach i recenzjach to te podzespoły są dobre.

Jedynie myślę nad lepsza karta graficzna.

A jeśli chodzi o kartę główną to chyba na ceneo można za taka cenę kupic.

 

Edytowane przez MrKipper
Link to post
Share on other sites

 

 

Potrzebuje jeszcze: monitora, klawiatury i myszki;

 

Nie mam jeszcze monitora. Monitor, myszka i klawiatura nie jest wliczona w budżet. 


Msi z97 gaming 5 za 380 zika? Używka? czy cena netto?

 

Sorki nie sprawdziłem dobrze okazało się, że na ceneo pod tą nazwą dali inną płyte główną.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

SI Z97 Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/

A-Data 8GB (2x4GB) 2133MHz CL10 XPG

Corsair RM 650W 80+ Gold 135mm modular

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

Fractal Design ARC R2 Window Midi Tower (b/z)

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (947/5000)

 

Kupowanie i7 będzie tutaj zbyteczne. Ten procesor miałby sens, jeśli PC zarabiałby na siebie.  Najmocniejsza i5 będzie równie wydajna w grach co i7, a kosztuje ~300 zł mniej. Płyta z 6-fazową sekcją zasilania i czerwonymi wstawkami, pamięci taktowane zegarem 2133 MHz. Świetny elektrycznie zasilacz z genialną kulturą pracy i modularnym okablowaniem, bardzo opłacalny i szybki SSD na niezawodnym kontrolerze Marvell. A-Data jest szybsza tylko na papierze, w rzeczywistości dostaje baty od porządnych SSD. R9 290 z 3-letnią gwarancją i cichym chłodzeniem. Wszystko upakowane w bardzo solidnej, przewiewnej i dobrze ofiltrowanej obudowie z oknem. 200R to straszne "sitko".

 

W przyszłości dorzucisz cooler i można podkręcać. Jeśli chciałbyś go mieć już teraz, to masz kilka wyjść. Jednym z nich jest oczywiście dorzucenie trochę grosza, drugim zejście trochę z jakości podzespołów. 

 

ARC R2 Midi Tower (b/z) 

Black Edition 550W Modular 135mm 80+ Gold 

HR-02 Macho Black-White 

Bierzesz obudowę bez okna, oraz zasilacz z mniejszym zapasem mocy.

 

Ewentualnie wziąć jedno z w/w rozwiązań, oraz gorszą płytę:

Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/ 

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

 

Razem: 4490zł
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może być też zestaw do 5000zł i wtedy mam do niego monitor (robi za telewizor ale ma funkcje monitora więc na jakiś czas mógł by być), a jak sobie znowu przyoszczędzę to dokopie jakiś porządniejszy...

 

i wtedy możnaby pomyśleć np. MSI R9 290 4GB 512BIT Gaming

 

Zestaw świetny wielkie dzięki a czy na pewno nie dało by się dołożyć tej i7 ?  Bo od pewnego czasu zajmuje się grafiką 3d oraz montarzem filmów i większa moc obliczeniowa by mi się przydała.


Wybieram tak lub wezme i5

Link to post
Share on other sites
Wybieram tak lub wezme i5

 

Czy tylko ja mam link do pustego kosztka?

 

Procesor i5 4690k  spokojnie Ci wystarczy, przecież dopiero zaczynasz lub nawet chcesz zacząć.

MAM dla ciebie bardzo ciekawą lekturę -->

 http://www.purepc.pl/poradniki/jakiego_procesora_intel_potrzebujesz_przewodnik_konsumenta

 

Po uważnym przeczytaniu zadaj sobie pytanie czy masz do czego dokładać i daj znać o swoim wyborze.

 

Zauważyłem też że pytasz o tą samą grafę co podał ci szambor5. Wg mnie nie ma co dokładać do r9 290x (o to chodziło ?) Różnica kilku fps za 3 stówki. Jest sens wtedy gdy masz monitor 120Hz jeśli owy kupujesz to można rozważyć taki zakup.

 

Podaj cały zestaw jaki kupisz.

Edytowane przez router6skull9
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Za 19 zł więcej masz pamięci 2400 MHz z czarnym radiatorem, wg mnie będą one lepiej się prezentować przy Gaming 3

 

A-Data 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 XPG

 

Szkoda zasłaniać okna wielkim coolerem jakim jest Macho. Tutaj w tej cenie możesz zastanowić się nad bequiet! Dark Rock Advanced ewentualnie trochę taniej Scythe Ashura

 

Ogólnie zestaw bardzo fajny i sądzę że można śmiało zamawiać. 


Wróć .... !

 

 

 

Render w Sony Vegas, after effect, cinema 4d itp. 85% gry 15% rendering
 

 

Jakoś to bez składu. Priorytetem są gry czy render ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Szkoda zasłaniać okna wielkim coolerem jakim jest Macho. Tutaj w tej cenie możesz zastanowić się nad bequiet! Dark Rock Advanced ewentualnie trochę taniej Scythe Ashura

Ciekawą alternatywą jest jeszcze Megahalems Black, ale tutaj musiałbyś dokupić wentylator:

http://allegro.pl/prolimatech-megahalems-black-series-chlodzenie-cpu-i4540054568.html 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...