Skocz do zawartości

Podpięcie gitary do komputera przez USB


Recommended Posts

 Witam

Znalazłem dziś na pewnej stronie o grach (jeśli będzie potrzeba to mogę zamieścić link) jak krok po kroku podłączyć gitarę elektryczną do komputera za pomocą Rocksmith RT Cable, pograłem FL studio 11 postępowałem zgodnie ze wszystkimi zaleceniami, i po zakończeniu konfiguracji niby skakał oscyloskop jak grałem coś, ale nic nie było słychać, pobrałem sterowniki do dźwięku (realtek HD Audio) spróbowałem ponownie włączyć program i już w tym momencie nie było żadnej reakcji na instrument choć jestem pewny ze działał, bo w powiedzmy menadżerze urządzeń było widać ze jakiś dźwięk idzie z gitary.
przeglądałem forum i za bardzo nic nie znalazłem, jak pewnie widać w temacie (FL Studio)  się nie orientuje prawie wcale, wiec z miejsca przepraszam za jakieś błędy.

Pozdrawiam 

 
Link to post
Share on other sites

Podłączanie gitary w ten sposób mija się z celem. Dlatego chociażby, że opóźnienie dźwięku na wyjściu

jest rzędu kilkunastu milisekund a to słychać oraz czuć. Bardzo wyraźnie. Żadne zaklęcia tego nie zmienią.

 

Sam używam Sound Blaster`ka Audigy platinum (działa z Win 8.1!) z panelem w zatoce 5.25 cala, oraz

Guitar Rig 5 poprzez ASIO dedykowane do Audigy. 

Od razu mówię, żadna rewelacja (nawet przy dobrym wzm. i głośnikach) choć "poplumkać na przesterach" jest ciekawie.

 

Najprostsze a zarazem najtańsze wyjście, nomen omen to "piecyk", choćby Fender Squier (SP-10) i ew. ciekawe słuchawki. 

 

Jakość "plumkania" nieporównywalna do PC z dźwiękówką. 

 

PS Jako, że specjalistów jest wielu. Opisałem to co posiadam i czego używam.

      Całkiem możliwe, że inny, cenowo rozsądny sprzęt, przeniesie gitarę o niebo lepiej, choć dam sobie

      uciąć wszystkie dwanaście kończyn, że jednak nie. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie no ja całkowicie Ciebie rozumiem, troche bezsensowne dla mnie jest posiadanie elektryka bez pieca, który mam, nie jest nie wiadomo jaki cudowny i dlatego chciałem sie włąsnie pobawić tymi efektami bo jest ich sporo.
z opóżnieniem też się liczę ale to idzie myślę jeszcze ogarnąć, ważniejsze aby gitara działała w tym FL studio.

I czekam na osobę która choc delikatnie mnie naprowadzi do rozwiązania 


Może ktoś coś jakoś podpowie :P 


Nie wiem czy to w czymś pomoże ale jak włączę juz FL studio to powiedzmy w menadżerze mikrofonów już nie widać zeby z gitary szedł jakiś dźwięk, a zanim włącze program to widać ze skacze tam pasek głośności.

Link to post
Share on other sites

dzieki za jakikolwiek odzew, ale wzmacniacz mam, i teoretycznie jak bym chciał nagrać gitarę to mi to działa normalnie tym kablem, tylko że nagrywany dźwiek jest jako "clean" czyli bez przesteru etc. a zalezy mi na tym FL studio bo widzę ze jest tam sporo fajnych efektów, które bym musiał trochę zapłacić zeby się pobawić nimi.


wiesz co, zaraz sproboje tak zrobić ale aż nie chcę mi się wierzyć zeby to było takie proste

no i dobrze myślałem, w tym wypadku program nawet nie widzi gitary jako mikrofon 

Edytowane przez ryney
Link to post
Share on other sites

Sygnał z elektryka wymaga wzmocnienia (dibox, preamp etc), na czysto kiepsko to widzę. Jakbyś chciał kiedyś podłączyć elektryka np. bezpośrednio pod mikser, to musisz ładnie podkręcić gain (apropo, fajny kliniczny dźwięk można uzyskać).

 

Podłącz wzmak kablem jack-minijack do wejścia mikrofonowego w kompie. Ustaw we Fruity żeby łapało z karty dźwiękowej kompa. I powinno złapać. Efekt możesz dodać na żywo.

Jak coś, napisz na priv.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...