Skocz do zawartości

Monitor do grafika do 1500 zł


Recommended Posts

Hej, planuję zakup monitora do 1500 zł, głównie przeznaczenie to projektowanie grafiki do internetu ( strony internetowe, banery itp ) i w mniejszym stopniu do druku. Najbardziej polecane monitory z tego co zauważyłem to Eizo, jednak za tą cenę dostałbym pewnie jakieś 23 cale, myślałem nad 29 calami np: LG 29MA73D-PZ, co o tym sądzicie ? Aktualnie pracowałem na Philips Brilliance 234CL i było całkiem OK.

Link to post
Share on other sites

NEC EA244WMi byłby idealny, gdyby nie liczyć PWM (chyba, że ci migotanie nie przeszkadza to bierz), EV2436W raczej nie dostaniesz do 1,5k droży się strasznie z nim eizo, trochę bez powodu w dodatku, jakby zeszli z ceny schodziłyby jak świeże bułeczki, z drugiej strony FS2434 też by się od biedy nadał, a tańszy... niemniej NEC ma możliwość sprzętowej kalibracji, reszta nie

monitorów 21:9 generalnie nie polecam

Link to post
Share on other sites

NEC EA244WMi byłby idealny, gdyby nie liczyć PWM (chyba, że ci migotanie nie przeszkadza to bierz), EV2436W raczej nie dostaniesz do 1,5k droży się strasznie z nim eizo, trochę bez powodu w dodatku, jakby zeszli z ceny schodziłyby jak świeże bułeczki, z drugiej strony FS2434 też by się od biedy nadał, a tańszy... niemniej NEC ma możliwość sprzętowej kalibracji, reszta nie

monitorów 21:9 generalnie nie polecam

 

Może to głupie pytanie ale czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy migotanie konkretnej osobie będzie przeszkadzać bez używania rzeczywistego takiego monitora? bo mineło już troche czasu i jakoś nikomu się nie spieszy do recenzowania FS2434:/ znalazłem jeden test ale po niemiecku a do tego dostał ocene: 2,14 dobry (co to ma być za skala?)

 

Tu jest link jakby ktośbardziej zgermanizowany chciał się zapoznać:

 

http://www.computerbild.de/artikel/cbs-Tests-Hardware-Eizo-Foris-FS2434-10196124.html

Link to post
Share on other sites

to bullshit, a nie test, co do sprawdzenia... ciężka sprawa, bo to wychodzi w domowych warunkach i po pewnym czasie użytkowana, ale pracowałeś może na CRT? jeśli tak i znosiłeś migotanie to w tym przypadku zapewne też nie powinno cię wykończyć, natomiast ostatecznie możesz się umówić w sklepie/salonie na prezentację i samemu ocenić, wystarczy zejść w dół z jasnością i jak ci migotanie obrazu zacznie dokuczać to znaczy, że to monitor nie dla ciebie

Link to post
Share on other sites

No niestety z niemieckiego miałem 2 od samej podstawówki więc nie mam pojęcia co tam w ogóle jest napisane a ostatniego CTRa sprzedaliśmy jakieś 9/10 lat temu i pamięć już nie ta:/. Co do tej prezentacji to jak już będe kupował monitor to w małym komputroniku w centrum handlowym i nie wiem czy oni tam będą się chcieli bawić w takie rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...