Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdyby miał się sypnąć to już by to zrobił ;) osobiście uważam, że lepiej mieć niskie temperatury/wyższe taktowanie niż gwarancję której nie wykorzystam :)

 

E:

Parę lat temu miałem gtx260, padł miesiąc po utracie gwarancji

Edytowane przez MrSzarko
Link to post
Share on other sites

Ja i tak proponuje lapping autorowi, osobiście straciłem 8 stopni, koszt papierów wodnych to jakieś 10zł, około 4 godziny pracy i gotowe. Tylko trzeba uważać na palce ;)

 

Co mu da lapping skoro glut między rdzeniem a ihs jest do kitu i bez zmian w tym miejscu wątpię że uda się polepszyć te temperatury

Link to post
Share on other sites

Chatowalem z osoba z pomocy techniki intela i powiedzieli ze maga mi wymienic procka z powodu ze dostalem BSOD na ich tescie. Czy to sie oplaca abym wymienil processor czy zostawil jak jest :/  :?:

 

Wymień.  :)

Od razu ,nawet się nie zastanawiaj. Powiedz jeszcze że dopłacisz i żeby Ci z nowym glutem posłali.

I bedzie gitara.

A skalpowanie 4670K to taka głupota że ręce opadają.

Frajda dla masochistów.

Jak mi pokażecie jak tu wkleić screen IntelExtreme to wam udowodnię że to bzdura totalna ciąć IHS

Link to post
Share on other sites

Zrobilem z Thermalright Mahco 140mm test z occt:

http://i61.tinypic.com/2wcpm4p.png

Ale to nic z porownianiu z prime95, gdzie dostaje 70+ stopni.

 

Dziwi mnie to ze jak dotykam radiatora to jest chlodny przy prime95  :[

 

 

Na mocny procesor kasy Ci nie było szkoda ale na porządny zasilacz który trzyma napięcia już szkoda  :roll:

Przecież tym to możesz sobie zjarać cały sprzęt.

Jeszcze OCCT zapuścił...

Kto Ci to doradził wogóle ?

Zaraz Ci wrzucę z mojego 4670K test OCCT i zobaczysz jak śmiga  :wariat:  oraz jak wyglądają temp i zasilanie tej jednostki.

http://pl.tinypic.com/r/zojkg3/8

 

Patrz i ucz się.

Do tego 3hdd +ssd.

brakuje troszkę na linii +12 ale to wina tego że z napięciem 4670k pojechałem na 1.315  %-)

Zasilacz do utylizacji.

Jeśli już czegoś Ci nie uszkodził i ten procesor dziwacznie się zachowuje.

 

Na 4400 ?

żaden problem:

http://pl.tinypic.com/r/bzt3d/8

 

Tak Panowie to się KAŻDY jeden egzemplarz kręci bez łaski.

Dobre sztuki zaczynają się od 4500 w górę.

Moje ustawienia zaakceptowała stronka OC-maniaków  HWBOT i są dostępne ustawienia do pobrania.

Chłodzenie zwykła Katana-2 żaden Macho.

Glut firmowy  8-)

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Wszystko...

Kto normalny patrzy na napięcia z programów, dokładnie nikt bo jest to nie miarodajne. Następnie nie mów że wszystkie procki dobrze się kręcą bo na tym forum jest sporo sztuk które nie kręcą się powyżej 4.3ghz.

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites
Dziwi mnie to ze jak dotykam radiatora to jest chlodny przy prime95  :[

Glut po IHS jest problemem! bardzo słabo przekazuje ciepło na IHS stąd radiator chłodzenia jest chłodny a procesor pod IHS się gotuje ;)

Masz 3 rozwiązania:

1- skalpujesz i wymieniasz gluta na CLP (coollaboratory liquid pro)

2- wymieniasz procesor licząc, że dostaniesz z lepszym glutem (wątpliwe ;))

3- zostajesz na tym co masz i nie narzekasz.

 

A skalpowanie 4670K to taka głupota że ręce opadają.

Frajda dla masochistów.

Jak mi pokażecie jak tu wkleić screen IntelExtreme to wam udowodnię że to bzdura totalna ciąć IHS

Bzdurą jest twoja wypowiedź!

Żadna pasta czy nawet lut nie da tak dobrych właściwości przewodnictwa ciepła jak CLP!

Frajdą dla masochistów uznał bym gdyby po skalpie temperatury spadały o 5C ale w wielu przypadkach temperatura spada o ponad 20C a u mnie po skalpie na i7 [email protected] temperatura jest mniejsza o 28C niż przed!

Warto? Zdecydowanie tak!

Zaraz Ci wrzucę z mojego 4670K test OCCT i zobaczysz jak śmiga  :wariat:  oraz jak wyglądają temp i zasilanie tej jednostki.

http://pl.tinypic.com/r/zojkg3/8

 

 

Na 4400 ?

żaden problem:

http://pl.tinypic.com/r/bzt3d/8

 

Tak Panowie to się KAŻDY jeden egzemplarz kręci bez łaski.

Dobre sztuki zaczynają się od 4500 w górę.

Moje ustawienia zaakceptowała stronka OC-maniaków  HWBOT i są dostępne ustawienia do pobrania.

A co Ty w ogóle wrzucasz? Puść test na 30min i wtedy pokaż jakie temperatury masz "fachowcu" :>

Dajesz screeny po 2min gdzie proc nawet się nie rozkręcił.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Hehe, przez kolegę "pińcset error" nie miałem jak Ci odpowiedzieć, ale widzę że koledzy wyręczyli mnie w odpowiedzi .

 

Tylko mnie zastanawia którzy "maniacy oc" zatwierdzili twoje ustawienia OC przy vcore 1,34v Oo. Swoją drogą to kiepska sztuka CI się trafiła skoro do 4,5 tyle papu potrzebuje, gdzie średnie sztuki do 4,5 potrzebują w granicach 1,25v a na prawdę super w granicy 1,2v

 

A odnośnie skalpowania, to u mnie różnica  między oryginalnym glutem pod ihs a mx-2 wynosiła ok 20 st a po zastosowaniu CLU różnica wyniosła prawie 30 stopni na korzyść skalpowania

Edytowane przez PatrykT
Link to post
Share on other sites

Glut po IHS jest problemem! bardzo słabo przekazuje ciepło na IHS stąd radiator chłodzenia jest chłodny a procesor pod IHS się gotuje ;)

Masz 3 rozwiązania:

1- skalpujesz i wymieniasz gluta na CLP (coollaboratory liquid pro)

2- wymieniasz procesor licząc, że dostaniesz z lepszym glutem (wątpliwe ;))

3- zostajesz na tym co masz i nie narzekasz.

 

Bzdurą jest twoja wypowiedź!

Żadna pasta czy nawet lut nie da tak dobrych właściwości przewodnictwa ciepła jak CLP!

Frajdą dla masochistów uznał bym gdyby po skalpie temperatury spadały o 5C ale w wielu przypadkach temperatura spada o ponad 20C a u mnie po skalpie na i7 [email protected] temperatura jest mniejsza o 28C niż przed!

Warto? Zdecydowanie tak!

A co Ty w ogóle wrzucasz? Puść test na 30min i wtedy pokaż jakie temperatury masz "fachowcu" :>

Dajesz screeny po 2min gdzie proc nawet się nie rozkręcił.

 

 

To że oryginalny glut do niedawna jest kiepski to ja wiem. Skoro sam producent to potwierdza to znaczy że tak jest.

Może na I7 różnica jest, ale 28c to trochę za mocno pojechałeś  %-)

a z tym HWBOT to każdy może wyniki wrzucić kolego.

Jeśli jest OK i spece ustawienia sprawdzą dostajesz 1 z 28 osiągnięć  ;)

Fakt że jestem na szarym końcu zdaje się 738 pozycja czy jakoś tak jako ROOKIE ale kilku testowało i łapa w górę poszła  :)

 

A te 1.315v to mam zaciągnięte z innego profilu.

Jak obniżę na 1.250 to już na 4400 nie pograsz dwie godziny w BF4

Zaznaczyłem że to na badziewnej KATANIE-2 lekko po tuningu.

Sam się uczę i daleko mi do perfekcji.

W mojej wypowiedzi zwróciłem uwagę AUTOROWI na OC z atrapą zasilacza bo zdziwiony że mu temperatury skaczą.

Przecież nawet napięć nie ma na tym swoim sprzęcie takich jak powinny być. 

A chce procka wymieniać.

Porównaj moje napięcia z OCCT a porównaj jego. Porównaj moje zegary a porównaj jego.

Procki są IDENTYCZNE. Nie że lepszy albo gorszy. 

Na to zwróciłeś uwagę ?

Chce skalpować IHS a zasilacz tykająca bomba.  :cry:

 

 

Tylko mnie zastanawia którzy "maniacy oc" zatwierdzili twoje ustawienia OC przy vcore 1,34v Oo. Swoją drogą to kiepska sztuka CI się trafiła skoro do 4,5 tyle papu potrzebuje, gdzie średnie sztuki do 4,5 potrzebują w granicach 1,25v a na prawdę super w granicy 1,2v

 

 

Jak mi poślesz linka do XTU z zegarem 4.5 choćby nawet 4.4 na napięciu 1.2v to przysięgam Beczkę Piwa najlepszego Ci stawiam z dostawą do domu !

 

 

A co Ty w ogóle wrzucasz? Puść test na 30min i wtedy pokaż jakie temperatury masz "fachowcu"

 

 

Zrobię Ci tą przyjemność i zrobię na 30 minut test , nie ma problemu.

Wygrzewanie zasilacza z max grafiką też mam zrobić ?

Znudziło mi się po 15 minutach  ;)

 

PS. Tak wogóle nawiązałem do tego że do OC 4,5 nie trzeba skalpować IHS.

Jak chcesz kręcić biednego I5 na 5.0 i jeszcze zwodować to skalp jak najbardziej wskazany.

Ja prędzej sprzedam i za lepsze pieniądze oryginał niż Ty skalpowany. Bo skalp=kombinowany i katowany.

A do emerytury go mieć nie będę tylko sprzedaję równo z Broadwellem.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

A te 1.315v to mam zaciągnięte z innego profilu.

Jak obniżę na 1.250 to już na 4400 nie pograsz dwie godziny w BF4

Zaznaczyłem że to na badziewnej KATANIE-2 lekko po tuningu.

Sam się uczę i daleko mi do perfekcji.

W mojej wypowiedzi zwróciłem uwagę AUTOROWI na OC z atrapą zasilacza bo zdziwiony że mu temperatury skaczą.

Przecież nawet napięć nie ma na tym swoim sprzęcie takich jak powinny być. 

A chce procka wymieniać.

Porównaj moje napięcia z OCCT a porównaj jego. Porównaj moje zegary a porównaj jego.

Procki są IDENTYCZNE. Nie że lepszy albo gorszy. 

Na to zwróciłeś uwagę ?

Chce skalpować IHS a zasilacz tykająca bomba.  :cry:

 

 

http://static.tojedobre.pl/0_0_0_1464260162_middle.gif

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Porównaj moje napięcia z OCCT a porównaj jego. Porównaj moje zegary a porównaj jego.

Poczytaj kolego o napięciach podawanych przez programy, a dopiero później doradzaj na poważnym forum.

 

 

 

Procki są IDENTYCZNE. Nie że lepszy albo gorszy. 

Matko Boska, co za bzdury. Krzem, krzem, krzem.


 

 

W mojej wypowiedzi zwróciłem uwagę AUTOROWI na OC z atrapą zasilacza bo zdziwiony że mu temperatury skaczą.

Corsair CX, konstrukcja CWT, to tykająca bomba? Nie wydaje mi się.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...