Skocz do zawartości

Intel GMA 3100, Radeon X1600 Pro, GeForce 6600 - która naj?


Recommended Posts

Hej.

 

W swoim komputerze mam zintegrowaną kartę graficzną Intel GMA 3100. W dniu wczorajszym robiłem porządki w piwnicy i znalazłem dwie karty graficzne :D Teraz się zastanawiam, która jest najszybsza. Wybaczcie moje pytanie, ale kartami graficznymi nie interesuję się w ogóle. Czy ktoś mógłby uporządkować karty od najszybszej do najwolniejszej? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszystkie karty są przedpotopowe w porównaniu do dzisiejszych, ale wolałbym używać tej najlepszej jaką mam - po co się ma marnować? :)

 

Karta nr jeden: Intel GMA 3100.

 

Karta nr dwa:

 

http://img6.imageshack.us/img6/7572/img2114f.th.jpg

 

Karta nr trzy (GeForce 6600):

 

http://img198.imageshack.us/img198/5255/img2115yl.th.jpg

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Hmm x1600 mialem ale jakos bez rewelacji

6600 moze by dalo rade odblokowac na 6800 (ale nie wiem jak z wersjami na PCIE) - ogolnie ma wiecej TMU niz radek ale mniej shaderow -

Do x1600 moga byc problemi z nowszymi grami bo ati nie robi juz pod nie sterow, nvidia troche lepiej chyba pod tym wzgledem.

Obczaj oby dwie co ci bedzie lepiej chodzilo, to zostawisz.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za błyskawiczne odpowiedzi :D

 

Jak ATI nie robi już sterowników pod tę kartę graficzną, to skąd mam je pobrać? Zainteresowało mnie też zdanie kopczenko o odblokowaniu na 6800. Czy jest to trudne do zrobienia i czy po ewentualnym sukcesie będzie szybsza niż Radosław?

Link to post
Share on other sites

Jak ATI nie robi już sterowników pod tę kartę graficzną, to skąd mam je pobrać?

Normalnie ze strony ATI/AMD, tylko chodziło o to, że nie ma już nowych wersji. Zatrzymało się jakiś czas temu.

NVIDIE; można odblokować ponoć RivaTunerem. Niestety nie powiem jak bo nigdy tego nie robiłem :D

Link to post
Share on other sites

Niestety musze przeprosic ze narobilem nadzieji ;/ - w 6600 nie da sie odblokowac nic, w 6800LE tak, Nawet popytalem kolegi bo wiem ze odblokowywal, i potwierdzil ze mial LE a nie 6600gt ;/ - przepraszam ze narobilem apetytu. :D

Ale to raczej nie zmienia faktu ze 6600 fajnie sie kreci jak na 110nm

Tyle ze to jest wersja pasywna, a takie dawniej bywalo ze sie troszke gorzej krecily ze wzgledu na nizsze napiecia, Jesli osiagniesz około 600mhz na gpu lub wiecej to duuzy sukces,

Zycze powodzenia z nowa stara karta :)

Link to post
Share on other sites

Wszystkie są na PCI-E.

 

GeForce działa wyśmienicie, ale Radeon sprawia mi same problemy. Najpierw po włożeniu karty monitor nie chciał w ogóle się włączyć pomimo tego, że komputer pracował (widziałem na routerze, że się włączył). Kartę na pewno włożyłem dobrze, ale wyjąłem ją i ponownie włożyłem. Pulpit się załączył i zainstalowałem poprawne sterowniki ze strony ATI. PC uruchomił się ponownie i pulpit znowu wyglądał jak bez sterowników. Po chwili monitor przeszedł w stan wstrzymania i tyle - nie dało się go włączyć a PC pracował. Szkoda.

 

Dziękuję wszystkim raz jeszcze - temat do zamknięcia :P

Link to post
Share on other sites

Niestety musze przeprosic ze narobilem nadzieji ;/ - w 6600 nie da sie odblokowac nic, w 6800LE tak, Nawet popytalem kolegi bo wiem ze odblokowywal, i potwierdzil ze mial LE a nie 6600gt ;/ (...)

Sam też miałem odblokowane potoki w 6800LE, ale na AGP, na PCI-E nie ma takiej możliwości, jest inny chip.

 

Edit:

 

@ hl1030

 

Na AGP można próbować 6800LE i 6800, 6800GT jest kartą pełną i nie da się jej odblokować.

 

Z tych na AGP to jeszcze serie 9800 Radeona dawały szansę na odblokowanie dodatkowych potoków.

No i może seria X800, ale to na tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...