Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

To jest mój pierwszy post na forum.

 

Potrzebuje kupić router który będzie używany w domu jednorodzinnym.

Musi być on w stanie obsłużyć 2 kondygnacje.

Internet mam w netii , w tym momencie używam modemu zte zxdsl 852 .

 

Kluczowymi cechami jest dobry zasięg i łatwość instalacji . Dodatkowe funkcje sieciowe czy też predkość transferu w sieci nie mają znaczenia.

 

Na pierwszy rzut oka spelniaja kryteria ponizsze modele :

TP-Link TL-WR1043ND

D-Link DSL-2740B

 

Proszę poradźcie jaki router wybrać.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o router to nie ma sensu oszczędzać 50 zł. Router ma ci dawać sygnał na poziomie 75-90%, w innym wypadku moga juz byc wyrazne ubytki. Warto też się zastanowić jak wyglądają sciany w domu, czy są w nich jakieś metalowe elmenty (zbrojenie , duża ilosć kabli itd). W jednym i drugim przypadku, jesli router ma oblugiwać więcej niż jedno pietro czy też parter trzeba zakupić sprzęt porządnej firmy i z zewnętrznymi antenkami, polecam te:

1.D-Link DSL-2740B

2.Linksys WAG54GP2

 

Dodatkowo jeżeli w domu będą komputery stacjonarne, i router nie będzie do nich podlączony (podobnie jak laptopy będzie to wi-fi), z miejsca powinno się dołożyć zewnetrzą antene do karty sieciowej (żadnych kart sieciowych na USB) np: Tp-Link TL-ANT2405C

Link to post
Share on other sites

Kup TP-Link TD-W8960N tak jak kolega sugerował wcześniej. Posiadam TP-Linka ale inny model i jestem bardzo zadowolony. Nawet jeśli Twój dom jest stary i ma grube ściany to powinien sobie dać radę. U mnie nie zrywa połączeń nawet przechodząc przez 2 ściany (jedna 50 cm druga 20 cm) a mam tylko jedna antenkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...