Skocz do zawartości

Laptop do wszystkiego 3-4k


Recommended Posts

Jedyna słuszna gwarancja Della to NBD w przypadku Alienware'ów i Precisionów i tego segmentu... Nie raz klienci mieli problemy z Dellem. :) Ale to się tyczy wszystkich producentów i ich produktów segmentu low i med-end.

Co do dobrej jakości, to zależy od modelu. Niektóre modele są na prawdę świetne, inne podchodzą jakościowo do Lenovo.

 

A w gry typu RPG/MMORPG to autor na i3/i5 raczej nie pogra ;) Ponieważ te gry głównie siedzą na CPU.

 

Ale tak czy owak ten Inspiron nie może się równać Asusowi (co prawda Asus jest za to droższy - nie bez powodu). Pamiętajmy że szukamy optymalnego laptopa z dobrym przelicznikiem $/performance, który nie obniża wydajności pod obciążeniem (throttling), jest w miarę cichy oraz nie rozpadnie się po dwóch latach.

Edytowane przez szafirotron
Link to post
Share on other sites

Gwarancja DND to dokładnie to samo co BND.

Ja od 4 lat używam della służbowego i jedyne problemy jakie z nim miałem dotyczyły padu matrycy - jednak to wynikał z faktu,, że zdarzyło mi się włożyć do torby nie zahibernowanego lapka i nieźle się podgrzał. Inni ludzie w pracy też głównie mieli problemy z matrycą, podejrzewam, że z podobnych przyczyn.

 

Nie zgodzę się z opinią, że Dell nie może się równać Asusowi, ani że Asus jest droższy.

Link to post
Share on other sites

Winny był inwerter. Później nowe rewizje były wolne od tego. 

A niby czym ten Dell ma się równać z Asusem? Procesorem, kartą graficzną? Twórca tematu nie szuka ultrabooka. A do oszczędnego przeglądania netu wystarczył by Chromebook... 

Edytowane przez szafirotron
Link to post
Share on other sites

Dell przewyższa asusa jakością i absolutnie go niszczy serwisem i gwarancją.

Natomiast nie przypominam sobie abym twierdził, że ma się równać z asusem kartą czy procesorem, wręcz przeciwnie, pisałem o niższej efektywności za wyższą cenę.

 

EDIT: Chyba wiem o co chodzi z tą ceną, Tobie chodziło pewnie o konkretne podane modele, mi zaś o ogólną tendencję. NIe zmienia to faktu, że wskazany przeze mnie dell mieści się w budżecie, zaś wskazany Asus nie, a w dodatku ma 17''.

Edytowane przez rajben
Link to post
Share on other sites

Gdybyś ty był sprzedawcą laptopów, modderem, i psycholem co siedzi 3h dziennie na NBR to wiedział byś, że gwarancja Della to negatyw nie zaleta jeżeli chodzi o zwykły serwis.

 

Ten Asus G750 należy do serii najwyżej ocenianych DTR'ów na rynku - jest wyżej niż Alienware, Clevo a tym bardziej MSI. Nie porównuj DTR'a do zwykłego laptopa. To tak jak dyskutować benzyna vs diesel czy też PC vs konsola.

Edytowane przez szafirotron
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, czeski błąd, chodziło o Della. 

A skąd wiesz że nie szuka?

 

Zasadniczo ma mi zastąpić komputer stacjonarny z opcją zabierania na dalsze podróże.

Definicja DTR - Desktop Replacement Computer

Różnica wielkości laptopa 15'6 vs 17'3 to około zazwyczaj 2cm szerokości... Może to była by różnica, dla 10 latka a nie dorosłego człowieka.

 

 

Najbardziej mu Asus przypasił że wszystkich. Z resztą on zdecyduje czy woli Asusa czy tego Della czy jeszcze coś innego.

 

Podsumowując: 

+ Asus ma najlepszy procesor.

+ Asus ma najlepszą kartę graficzną.

+ Asus ma najlepsze chłodzenie w swoim segmencie (ciche + wydajne).

+ Jakość wykonania minimalnie lepsza od Alienware (zostawia Clevo, MSI w tyle nie mówiąc o wyjadaczach niskiego segmentu typu Lenovo).

+ Mimo DTR'owych podzespołów nie jest taki ogromny jak Alien czy Clevo.

- Asus ma brak możliwości wymiany CPU i GPU (przylutowane), inne laptopy MSI/Alienware/Clevo mają możliwość wymiany.

+/- (tutaj zależy od preferencji czy to wada czy zaleta, osobiście uważam że zaleta) Matryca 17'3 .

 

+ Dell pracuje dłużej na baterii (ciągnie dużo mniej prądu).

+/- Matryca 17'3 cala

- Bardzo słaby procesor

- Jeszcze słabsza karta graficzna

 

Rozumiem że Dell ma dużo zalet... :) Ale na pewno nie nadaj się np. do gier czy prac, które obciążają CPU/GPU (np. jaka kolwiek głupia obróbka filmu, konwersja formatów np. H264, rendering) czy innych rzeczy. Ten dell nadaje się tylko do filmów, internetu i rozmowy na skype :P

 

 

 

Z czystym sumieniem zachęcam do zakupu Asusa G750JS z 860M lub 870M. :) 
Przykładowo prawdziwy wygląd (nie ufaj zdjęciom, w innym normalnym oświetleniu większość rzeczy i materiałów wygląda inaczej). 

 

 

[4600pln] ASUS G750JM (GTX 860M Maxwell) - http://www.x-kom.pl/p/203085-notebook-laptop-17-3-asus-g750jm-t4031-i7-4700hq-8gb-750-dvd-gtx860.html

Recenzja: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-G750JM.120431.0.html

 

[5100pln] ASUS G750JS (GTX 870M) - http://www.x-kom.pl/p/203108-notebook-laptop-17-3-asus-g750js-t4031-i7-4700hq-8gb-1tb-dvd-gtx870.html

Recenzja: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-G750JS.117323.0.html

 

870M wypada dużo lepiej, czemu? 870M to wykastrowana 880M/780M/680MX. Szkoda tylko że nie podkręca się jak 880M/780M/680MX, wtedy ta karta to był by hit :)

 

 

Jeżeli ci się podoba Asus, zamów sobie np. obie wersje do najbliższego salonu X-KOM i obejrzysz obie na żywo (koledzy tam nawet powinni ci pozwolić zainstalować jakiegoś 3DMarka11 czy coś aby sprawdzić, HWInfo32 itp). Ale za te 500zł możesz mieć dramatycznie lepszą kartę graficzną, dla tego opcja z 860M to średni wybór. 

Edytowane przez szafirotron
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@rajben, jako totalny laptopowy świr, który miał z 50 laptopów każdego segmentu i nie umie wytrzymać 6 miesięcy z jednym lapkiem... Wiem dużo na ten temat. Po co ma płacić 4k za laptopa, który wydajnościowo będzie (i jakościowo) porównywalny z tymi za 2k? To może od razu lepiej kupić HP ProBooka czy Lenovo jakiegoś za 1500-1999 z i3 i Radeonem?

 

@Anomander, "feel free" do odwiedzenia salonu. Przyjdź do nich, powiedz że chciał byś "pomacać/pomolestowac" X laptopa. W ciągu 2-3 dni powinien być na miejscu i mógł byś go na miejscu w salonie przetestować (nigdy nie wolno kupować laptopów w ciemno, sam wiele razy tak robiłem i od 4 lat kupuje tylko face-to-face).

 

No i tak jak pisałem chyba tu albo w temacie obok. Mając do wyboru Clevo od podejżanego Pana "B" na Alledrogo + zabawa w części... Lepiej wziąć tego Asusa G750JS z 870M i mieć tą samą wydajność, lepszą kulturę pracy i święty spokój i gwarancje. :)

Edytowane przez szafirotron
Link to post
Share on other sites

 

 

lepszą kulturę pracy i święty spokój i gwarancje.

No w sumie to tego szukam.

Czyli z dwu ostatnich propozycji, który sprzęt będzie mi służył dłużej i będzie wygodniejszy/fajniejszy (cichszy, bezawaryjny) w użytkowaniu?

 

 

Przyjdź do nich, powiedz że chciał byś "pomacać/pomolestowac" X laptopa.
 

Obawiam się jednak, że niewiele mi to da. Raz, że nie mam specjalnego porównania, a dwa, że nawet jak coś będzie nie-halo to wątpię czy to zauważę.

Link to post
Share on other sites

G750JM i G750JS to te same w praktyce konstrukcje. Jedynie JS ma lepszą kartę graficzną (dużo, dużo lepszą za minimalnie większą kwotę).

 

Natomias Dell... to jest loteria. Takie laptopy (z tego segmentu) często wracają do nas na zasadzie zwrotu 10 dniowego lub reklamacje (jakość wykonania przeciętna + bardzo słabe podzespoły nie warte tej ceny). 

 

Ale tu się nie ma czego obawiać. Da ci da, bo zobaczysz jak on w rzeczywistości wygląda. :) Mówię ci, przed zakupem nawet jak jesteś 100% pewny, zamów go sobie do sklepu i zobacz go, jeżeli ci przypasi, to bierzesz (po prostu odbiór osobisty). 

 

I pamiętaj, że do tych Asusów musisz dokupic sobie Windowsa (brak preinstalowanego) lub kupić wersje z nim (te są droższe chyba o tyle ile windows kosztuje). I fajny był by do tego dysk SSD (możesz zamówć lapka z nim od razu i powiedziec zeby ci go wsadzili i zainstalowali na nim OS, ale wtedy musial bys brac Windowsa oddzielnie).

Edytowane przez szafirotron
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...