Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy [3500-4000zł], czy wszystko w porządku?


Recommended Posts

Witam. :) 

 

Mój stary komputer ma już prawie 10 lat, także czas na nowy pecet. Nie rozpisując się, podam to w najprostszej formie, a więc:

 

Potrzebuję komputer w przedziale cenowym 3500/4000 zł. Zestawiłem ze sobą wybrane przez siebie komponenty, lecz nie znam się na tyle aby stwierdzić czy wszystko będzie ze sobą kompatybilne. Największą trudność mam z wyborem obudowy.

 

  • Procesor - Intel Core i7 3770 3.4GHz
  • K.Graficzna - MSI Radeon R9 270
  • Zasilacz - XFX Pro Series Core 550W
  • Dysk - Western Digital Caviar Blue
  • RAM - Crucial 8GB Ballstix Sport 2x4GB
  • DVD - Lite-On iHas124-14
  • Płyta Główna - MSI 970A-G43 AMD 970

 

Bardzo proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie ogólnej kompatybilności tego zestawu. Proszę również o ewentualne poprawki w celu ulepszenia sprzętu(lub też poprawnego jego działania), jak pisałem w przedziale cenowym 3500-4000 zł, to znaczy dobrego chłodzenia i obudowy. Ze szczególnym naciskiem na obudowę, tak aby wszystko się zmieściło. Zależy mi również na tym aby obudowa była w miarę przewiewna. Jeśli mieści się w granicach rozsądku pod względem jakość/wygląd/cena to liczę na ładny wygląd. Oczywistym jest, że cena 4000 zł nie jest ceną maksymalną. Odbiegać może o minimalne kwoty pokroju 10 czy też 200 zł. 

 

Dopiero zagłębiam się w świat technologii, informatyki i ogólnym działaniu komputera. Chcę zgłębić wiedzę na ten temat. Ogółem komputer będzie używany w takich celach jak:

  • Szeroko rozumiana nauka (Różnego rodzaju programy, przyrządy do programowania)
  • Prace graficzne (Tutaj mniejszy nacisk, ponieważ nie tworzę nie wiadomo czego. Jakieś zwyczajne sygnatury, tła na strony czy też "podrasowane" zdjęcia z aparatu)
  • Gry (Gry, gry. Któż nie gra w gry?  :P  . Chciałbym jednego - aby chodziły płynnie i na dużych detalach)

 

"Zaznaczyłem to już, ale powtórzę - dopiero się zagłębiam w te tematy. Więc naprawdę proszę o jak najbardziej przejrzyste i łatwe w odbiorze odpowiedzi."

 

 

Z góry dziękuje za jakąkolwiek chęć pomocy w tej sprawie.

 

EDITZapomniałem dodać iż będę używać Windowsa 7. 

Edytowane przez Yukii
Link to post
Share on other sites

 

 

i7 i płyta pod AMD ?
 

Dlaczego i7 i płyta pod AMD? Napisałem, że się nie znam i bardzo proszę o ewentualne poprawki w tym zestawie.

 

 

Dlaczego taka słaba karta, po co Ci i7? Weź lepszą kartę, 280/280x, a jeśli starczy to 290 i i5 4690k jeśli chcesz podkręcać. 

Tylko, że ja nie zamierzam podkręcać, dlatego zdecydowałem się na i7 3770.

 

 

 

 

Oczywiście, przepraszam. Także tutaj umieszczę w wersji podanej w tym linku.

 

  • Zastosowanie komputera : Gry i szeroko rozumiana nauka
  • Maksymalna kwota : 4000 zł (z drobnymi odstępami cenowymi)
  • Których części potrzebuję : Wszystkich. 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie. Nie zamierzam podkręcać sprzętu.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Tutaj dokładne informacje o moim monitorze: http://negoma.com/shop/en/prod/computer/multimedia/monitor/lcd_3d/Philips_237E_IPS_LCD_Monitor_black(48378)/Details
  • Specjalne wymagania : W miarę cicha praca sprzętu, gry działające na wysokich detalach
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak.
  • Własna propozycja zestawu ​​
  1. Procesor - Intel Core i7 3770 3.4GHz
  2. K.Graficzna - MSI Radeon R9 270
  3. Zasilacz - XFX Pro Series Core 550W
  4. Dysk - Western Digital Caviar Blue
  5. RAM - Crucial 8GB Ballstix Sport 2x4GB
  6. DVD - Lite-On iHas124-14
  7. Płyta Główna - MSI 970A-G43 AMD 970
  • Inne : Proszę o poprawę tego zestawu, tak aby jego działanie było poprawne i zgodne z moimi wymaganiami.

Link to post
Share on other sites

W takim przypadku możesz oprzeć swój cały zestaw o mocny procesor serii i5 i skupić się na GPU. R9 270 w takim budżecie to strasznie słaby wybór. 

 

Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS122 SATA (black)

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (947/5000)

Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

 

3972 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014) 

 

Procesor z czterema, mocnymi rdzeniami fizycznymi bez możliwości OC. Płyta główna z chłodzoną sekcją zasilania, wew USB 3.0, kompletem audio na I/O. Pamięci 1600 MHz przy napięciu 1.5V z radiatorami typu low-profile. Zasilacz modularny z niezależną regulacją napięć, oparty o przetwornicę DC-DC (kompatybilność ze stanami uśpienia C6 / C7). Za wydajność w grach odpowiadać będzie R9 290, która to wydajnością goni sporo droższego GTX 780. Zupełnie inna półka wydajnościowa patrząc na R9 270.

 

 

Specjalne wymagania : W miarę cicha praca sprzętu

 

O bardzo dobrą kulturę pracy zestawu dbać będzie fabrycznie wyciszona obudowa od Fractala, cooler na CPU z wentylatorem 120 mm.  

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

 

 

Mógłbyś przybliżyć mi zmianę zasilacza? Czy między Cooler Master G550M, a XFX Pro Series Core jest jakaś kolosalna różnica? Swoją drogą na temat XFX naczytałem się dużo pozytywnych komentarzy. Dziękuje za kod, ale mam jedno dręczące mnie pytanie. Czy jeżeli zamówię do tego zestawu pastę i użyję kody na darmowe złożenie to mogę liczyć na to, że zaaplikują również pastę? 

 

#EDIT - Poproszę jeszcze o pomoc w wybraniu pasty. Na tej stronie (esc.pl) jest kilka do wyboru, lecz nie jestem w stanie powiedzieć, która będzie najlepszym wyborem.

Edytowane przez Yukii
Link to post
Share on other sites

G550M posiada modularne okablowanie oraz jest oparty o przetwornicę DC-DC która zapewnia kompatybilność stanów C6 / C7, inaczej stany uśpienia CPU. Dodatkowo posiada on kulturę pracy na poziomie bq L8. 

 

Poza kodami dopisz aby zaaplikowali Ci na CPU zamówioną przez Ciebie pastę a resztę niech wrzucą do wysyłki - Arctic-Cooling MX-2 (4g)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jesteś pewny, że to chłodzenie się zmieści do tej obudowy? Skoro teraz dałeś inny, to może dasz radę poszukać i znaleźć jeszcze lepsze, w przystępnej cenie. Oczywiście takie aby się zmieściło. Nie wiedzieć czemu, ale cały czas po głowie chodzi mi ten XFX Pro Series Core. 

Link to post
Share on other sites

Dobra. W takim razie zestaw wygląda tak:

  • Intel Core i5-4590 3.3GHz
  • MSI Radeon R9 290 Gaming 
  • Liteon iHas122 SATA
  • Western Digital Blue 1 TB
  • Crucial 8GB CL9 Ballstix
  • MSI B85-G43 intel B85
  • Crucial MX100 128GB
  • XFX Black Edition 550W 135mm Modular 80+ Gold
  • Scythe Ashura

Razem 4177 zł. (esc.pl)

 

Dwa myślę ostatnie pytania na ten temat, więc:

 

1. Czy wszystko się na 100% zmieści do obudowy?

 

2. Czy gry, te najnowsze odpalą na wysokich detalach? (przykładowo ostatnio wyszedł Risen)

 

Co do pierwszego pytania (jestem chyba uczulony na tym punkcie) to nie musi być natychmiast, najwyżej później edytujesz post. Możesz zrobić jak znajdziesz chwilkę czasu. 

Dziękuję za chęci  :)

 

#EDIT - Jak zwykle o czymś zapomniałem, jeszcze przecież pasta, więc 4202 zł.

Edytowane przez Yukii
Link to post
Share on other sites
Crucial MX100 128GB

 

Po raz drugi: wymień MX100 na Plextor'a M6S - parę zł różnicy, a zauważalnie lepsza wydajność.

 

 

 

Scythe Ashura

 

Do procka bez "K" tak drogie chłodzenie nie ma większego sensu, zwłaszcza, jeśli bierzesz Define R4 - tutaj spokojnie można wziąć Fortis'a, którego i tak nie będzie słychać. Coolery za dwie stówy kupuje się do OC.

 

 

 

ostatnio wyszedł Risen

 

Który szału nie robi, a wymagań w zasadzie nie ma. Komp poradzi sobie z większością tytułów na maksymalnych ustawieniach, ale osobiście mocno sugerowałbym zestaw pod OC, zwłaszcza, że spokojnie zmieści się w budżecie. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Który szału nie robi, a wymagań w zasadzie nie ma. Komp poradzi sobie z większością tytułów na maksymalnych ustawieniach, ale osobiście mocno sugerowałbym zestaw pod OC, zwłaszcza, że spokojnie zmieści się w budżecie. 

 

W takim razie jeśli znajdziesz chwilkę czasu poproszę o zestaw pod OC. Problem niestety w tym, że słabo się na tym znam, ale w końcu trzeba się i tego nauczyć. Jakbyś mógł pokrótce wyjaśnić w kilku zdaniach nie jakiś obszerny tekst, w jaki sposób mogę podkręcić procesor.

 

 

 

Po raz drugi: wymień MX100 na Plextor'a M6S - parę zł różnicy, a zauważalnie lepsza wydajność.

 

Przeoczenie  :)  Już jest na liście. (tzn. tej nie pod OC)

Link to post
Share on other sites

Aby zmieścić się w budżecie trzeba zjechać o oczko z zasilacza i tymczasowo zrezygnować z chłodzenia:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=58641

 

Nie jest to Gold, ale nadal otrzymujesz świetny elektrycznie , semi-modularny zasilacz.

 

http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-4690k-3-5-ghz-box-81-994443.html

 

http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z97-extreme3-79-996462.html

 

Na płycie można by trochę przyciąć, ale uważam, że jeśli już brać mobo pod OC to można pokusić się o coś sensownego, a nie najtańsze, możliwe rozwiązanie.

 

W przyszłości wystarczy dołożyć chłodzenie i można spokojnie podkręcać - póki co cenowo wyjdzie mniej więcej tyle samo, a potencjał kompa jest z całą pewnością lepszy. Co do samego podkręcania - jest ono naprawdę banalne i ogranicza się do kilku kliknięć - jak dorobisz się ewentualnego coolera z pewnością rozwiejemy Twoje wątpliwości. 

Link to post
Share on other sites

Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (947/5000)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

Razem około 4080zł,jak za drogo to pisz

 

Kosztem chłodzenia i zasilacza dostajesz procesor i płytę główną z możliwością OC.

Jeśli chcesz zaoszczędzić możesz wziąć tańszą,ale również wyciszaną obudowę  Carbide Series 330R (black)

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa lub X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Symantec Norton 360 PL)

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Aby zmieścić się w budżecie trzeba zjechać o oczko z zasilacza i tymczasowo zrezygnować z chłodzenia:   http://www.esc.pl/pr...oducts_id=58641   Nie jest to Gold, ale nadal otrzymujesz świetny elektrycznie , semi-modularny zasilacz.   http://www.agito.pl/...-81-994443.html   http://www.agito.pl/...-79-996462.html   Na płycie można by trochę przyciąć, ale uważam, że jeśli już brać mobo pod OC to można pokusić się o coś sensownego, a nie najtańsze, możliwe rozwiązanie.   W przyszłości wystarczy dołożyć chłodzenie i można spokojnie podkręcać - póki co cenowo wyjdzie mniej więcej tyle samo, a potencjał kompa jest z całą pewnością lepszy. Co do samego podkręcania - jest ono naprawdę banalne i ogranicza się do kilku kliknięć - jak dorobisz się ewentualnego coolera z pewnością rozwiejemy Twoje wątpliwości. 

 

Dobrze, wszystko ładnie przemyślałem i jestem w stanie dołożyć jeszcze 500 złoty, czyli razem 4500 zł. Jeśli mógłbyś napisać mi cały zestaw (razem z chłodzeniem) byłby świetnie. Po prostu nie chcę mieć jakiś nieprawidłowości, czy też ewentualnej pomyłki. Oczywiście chodzi mi o ten pod OC. Co do ceny, to przypomnę, że mogę jeszcze podnieść, ale to już o naprawdę bardzo małe sumy i myślę, że Twój post będzie ostatnim w tym temacie.

 

#EDIT - co do posta Grabiego: wezmę Twój zestaw i zestaw Nowaja i wybiorę pomiędzy nimi.

Edytowane przez Yukii
Link to post
Share on other sites

 

 

cały zestaw (razem z chłodzeniem) byłby świetnie

 

Az 500 zł nie trzeba tutaj dokładać. W zestawie GRAABI wystarczy że wrzucisz chłodzenie typu Thermalright HR-02 Macho Black-White oraz nie ma tam napędu Liteon iHAS122 SATA (black) 

 

Ewentualnie tak jak wspomniał Nowaj możesz dopłacić do lepszego mobasa 

Link to post
Share on other sites

 

 

Az 500 zł nie trzeba tutaj dokładać. W zestawie GRAABI wystarczy że wrzucisz chłodzenie typu Thermalright HR-02 Macho Black-White oraz nie ma tam napędu Liteon iHAS122 SATA (black) 
 

 

Co do zestawu Graabiego już wszystko jasne.

 

 

 

Ewentualnie tak jak wspomniał Nowaj możesz dopłacić do lepszego mobasa 

 

Jestem w stanie dopłacić to 500 zł nie tylko na chłodzenie, chodzi o ogólną poprawę czy też polepszenie całego zestawu + jakieś małe odskocznie cenowe (tam 10, 20 żł) 

Bardzo proszę o pisanie w sposób taki jak Graabi (albo kajtek w pierwszym poście w tym temacie), jest on przejrzysty i mam wszystko ładnie podane, bez żadnych pomyłek (z mojej strony) mogę zamówić sprzęt. 

Według mnie mój temat niepotrzebnie się przedłuża (jak zwykle z mojej winy, no ale cóż). Jeszcze raz proszę o podanie pełnego zestawu komponentów do 4500 złoty i to powinno zakończyć temat  :) . Jeśli będę miał jakieś inne problemy to podepnę się pod jakiś inny temat lub założę nowy (oczywiście po wcześniejszym przeszukaniu, czy takowego już nie było).

Link to post
Share on other sites

 

 

A jak wygląda ostateczna konfiguracja, oraz ile ona kosztuje?

 

W sumie to są dwie, zaraz złoże je do kupy.

 

1.

Cena: 4240 (przybliżona)

 

2.

  • Procesor Intel Core i5-4690K 3.5 GHz
  • Asrock Z97 EXTREME3
  • Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular
  • MSI Radeon R9 290 Gaming 
  • Liteon iHas122 SATA
  • Western Digital Blue 1 TB
  • Crucial 8GB CL9 Ballstix
  • Crucial MX100 128GB

 

Cena: (edytuję jutro, gdyż teraz śpię na siedząco  :), ale tak na oko to będzie z 4000 zł)

Jeśli wystąpiła jakaś pomyłka, co w moim przypadku jest bardzo możliwe - to przepraszam. Kilka postów wstecz napisałem, że wybiorę pomiędzy tymi dwoma, jednak Nowaj (2 zestaw) pisał pod 4000 zł, a aktualnie stawka jest już 4500 zł, co (mam taką nadzieję) zmienia postać rzeczy.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...