Skocz do zawartości

[MULTI] Mafia - seria


  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść


Recommended Posts

Dajcie spokój z tym apexem, fajnie wygląda, ale kasku z głowy nie zrywa i jeśli mam wybierać pomiędzy płynną animacją a efektami to wybieram to pierwsze. Inna sprawa, że po jakimś czasie grania i tak zaczyna szarpać i trza wyjść i uruchomić ponownie. Dobrze, że to trwa tylko chwilkę.

Skończyłem grę przed chwilą, spędzając przy niej 13 godzin z małym okładem i wykonawszy nieco ponad 70% całości.

Ogólnie gra wysokich, choć może nie najwyższych lotów. Jest kilka zgrzytów, ale mimo tego oferuje wyśmienity poziom rozrywki z kilkoma naprawdę chwytającymi za serce momentami. Łącznie z końcem, który jest kwintesencją klimatu mafii i podobnie jak w GTA IV jest dobrze wyważoną mieszanką szczęśliwego zakończenia i goryczy z przewagą (na szczęście) tego drugiego.

Link to post
Share on other sites

O to mi właśnie chodzi, gra potrafi wzbudzić emocje i nie mówię tu o zachwycie oprawą i efektami wizualnymi. Podobnie szkoda mi było Henry'ego, myślę, że celowo twórcy wykreowali te postacie na sympatyczne.

Co do wyrazistości Vito to mam mieszane uczucia. W recenzji na Game Cornerze zarzucali tej grze między innymi słabo nakreśloną postać głównego bohatera i prawdą jest, że on w zasadzie nie okazuje uczuć, ma prawie niezmieniony wyraz twarzy przez całą grę, rzadko zmienia ton głosu i właściwie można mieć wrażenie, że wszystko po min spływa. Ale z drugiej strony to nie jest klimat i zajęcie dla wrażliwców. Zresztą stając przed dylematami moralnymi i Vito dokonuje słusznego (ludzkiego) wyboru, co sprawia, że łatwiej się z nim identyfikować i mnie jego postać odpowiada. A że jego ziomuś to postać nieco bardziej z krwi i kości to zgadzam się całkowicie, dzięki temu dobrze się uzupełniają.

Link to post
Share on other sites

OK, przeszedłem. Końcówka, jak dla większości z Was, niezadowalająca.

Poz tym brakowało mi tego:

 

http://www.gametrailers.com/video/holid ... a-ii/44435

 

Czyli Bożonarodzeniowego Hype'u w dużym Amerykńskim mieście. Chciałem ustrojonych choinek, gwiazdorów na ulicach... TO byłby klimat ;} Oczywiście możecie się domyślić, że mi bardziej odpowiadał motyw zimowy miasta.

Link to post
Share on other sites

co wiecie na temat DLC?

niby 7 wrzesnia ma byc dlc - pierwsze dla pc i xbox, a drugie dla ps3 :(

podobno ma byc okolo 30 misji, cena 9$ lub 800ptk.

podobno jest to czesc misji wycietych z gry i zrobionych jako osobne DLC.

w tym momencie jest to dla mnie chamstwo ze wydaje sie cos takiego - bo nie uwierze ze osobno pracowali nad dlc.

goscie pomodowali juz mafie, jest juz niby widok zza kierownicy odblokowany, teraz testuja multi - które tez zostalo wyciete.

dodatkowo wykryli 3 misje - epilog i cos tam jeszcze, czyli ogolnie zakonczenie, a teraz my musimy jeszcze raz zaplacic za to by dowiedziec sie jak ta historia sie skonczy.

Jesli piraci sa nazwani złodziejami to nie wiem jak nazwac gosci odpowiedzialnych za takie myki z wycinaniem misji !! - złodzieje do kwadratu,

i to nie 1 osoba - pirat - "niby" okradnie producenta, tylko firma okrada graczy na grube miliony

SHIT :help: :/

 

E: gra na srednim poziomie trudnosci jest hmm latwa- zabiore sie jeszcze raz moze ale na hardzie. niecale 10h z wszystkimi filmikami to stanowczo za malo.

Link to post
Share on other sites

Wiadomość o płatnym DLC też mnie poirytowała, ponieważ tak jak pisze kopczenko wygląda na to, że podstawka została celowo pozbawiona wybranych elementów, żeby później można było je sprzedać jako osobny produkt. Widać w chu** cięcie też zajęcie.

Link to post
Share on other sites

Czesi czerpią wzorce od największych na rynku gier. Za kilka lat w rozgrywce dla jednego gracza pojawią się mikropłatności. W 2011 na pewno wydawcy zaczną żądać od graczy pieniędzy za wersje demonstracyjne.

Nie ma co się irytować.

 

Podobno jest to cześć misji wyciętych z gry i zrobionych jako osobne DLC.

Wciel się w role właściciela studia. Czemu nie miałbyś zarobić dwukrotnie na tym samym produkcie?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...